Skocz do zawartości
Forum

Jakie diety lub ćwiczenia powinny stosować dzieci 12-13 lat?


Gość Sylia88123

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powinnaś się odchudzać, ani przechodzić na żadną dietę. Po prostu wzmocnij mięśnie brzucha. Ćwicz na hula hop, rób brzuszki, nożyce i skłony. Jeśli masz trądzik nie powinnaś jeść tłustych potraw i powinnaś unikać czekolady.

Odnośnik do komentarza

W tym wieku dzieci nie powinny być odchudzane, chyba, że istnieją ku temu wskazania zdrowotne. W tym wieku organizm się rozwija i aby nie dopuścić do niedoborów pierwiastków i związków mineralnych nie należy wprowadzać restrykcyjnych diet. Co do ćwiczeń to o ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych to mogą wykonywać każde ćwiczenie i prawie każdy sport.Sport w ich wieku przynosi same korzyści, poprawia kondycję, wspomaga układ krążenia, zwiększa wydolność układu oddechowego a co za tym idzie zwiększa dotlenienie mózgu. Co z kolei wpływa na zdolność uczenia się i koncentracji. Ćwiczenia i sport zapobiegają otyłości wśród dzieci, która jest coraz bardziej popularna.

Odnośnik do komentarza

Twoja waga jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. W tym wieku żadne diety odchudzające nie są polecane oprócz przypadków, w których ich zastosowanie jest wymagane przyczynami zdrowotnymi. Rozwijasz się i twój organizm potrzebuje do wzrostu i prawidłowego rozwijania się ciągłych, świeżych dostaw substancji odżywczych. Ograniczenie ich albo zastopowanie może spowodować powstanie zaburzeń oraz niedoborów.

Odnośnik do komentarza

Mam 13 lat, ważę 53 kg przy wzroście 163 cm. Mam skłonności do tycia, ponieważ i mój tata i babcia nie są najchudsi. Staram się ćwiczyc i zdrowo odżywiać, ale nie wychodzi. Na brzuchu zaczyna robić mi się oponka no i brzuch też zaczyna powoli ostawać. Na wewnętrznej stronie ud mam sine rozstępy. Jakie ciwczenia powinnam wykonywac i mniej więcej co jeść by nie przytyć? No i co mogę zrobić z tymi rozstępami?

Odnośnik do komentarza

Witam, ja piszę w sprawie jakiegoś skutecznego brzucha. Mam 12 lat (W styczniu 13) mam 173cm wzrostu i ważę 71kg. Wagę według BMI mam ok, lecz mam duży brzuch, trochę się go wstydzę. Wiem, że ciało jak ciało, ale mam trochę wystający brzuch i chciałbym sięgo pozbyć. Pomocyy!

Odnośnik do komentarza

Witam.
Jestem Weronika, mam 12 lat i chodzę do 6 klasy podstawówki. Ważę ok.50kg i mam ok. 154 cm
Mam koleżankę Martynę ma 13 lat. Mieszka ona w Anglii , porozumiewamy się jedynie przez internet i telefon. Kiedy przyjeżdża do Polski jest coraz chudsza. Też bym chciała być taka chuda. W kwietniu 25-27 jedziemy na wycieczkę. Jedzie z nami 6i, jest tam taki Dawid co mi się podoba. Bardzo bym mu chciała zaimponować. Co mogę zrobić ?

Odnośnik do komentarza

HEJ! Mam na imię Klara mam 12 lat wzrost 154 cm waga 43 kg .Mój problem jest taki , że mam lekką opnke na brzuchu grube uda,łydki i ramiona bardzo nie lubie pokazywac tych części ciała. Nie uprawiam za dużo sportów , ale od 3 dni wykonuję różne cwiczenia na płaski brzuch ,szczupłe nogi i podnoszę ciężarki aby miec chudsze ramiona. Co jeszcze mam robic aby jak najszybciej schudnąc??

Pomocy!

Odnośnik do komentarza

Mam 12 lat ważę od 53 do 55 i mam 175cm wzrostu . Każdy mi mówi że jestem gruba . Nie jem słodyczy i nie piję słodzonych napojów i jem 5 razy nadzień tak aby się nie przejadać . Na śniadanie jem jogurt 200g , na drugie śniadanie jem małą kanapkę , na obiad jakąś zupę talko 1 talerz , na podwieczorek jem małą kanapkę ,a na kolacje różnie jem albo nie jem . Chodzę do klasy sportowej i mam 2 godz. wychowania fizycznego. Nie wiem czy moje codzienne odżywianie jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Gość czarodziejka sara

a czy to mozliwe ze w ciagu roku łydki przytyły? bo ja mialam zwykle szczuple łydk iale ostatnio w ciągu roku - pół przytyły mi, ale wczesniej wiecej chodzilam i tanczylam teraz glownie siedze bo zmienil i sie tryb zycia, co robic w takiej sytuacji ? jest szansa zeby byly jak wczesniej?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...