Skocz do zawartości
Forum

Jakie diety lub ćwiczenia powinny stosować dzieci 12-13 lat?


Gość Sylia88123

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy opisujecie podobne problemy więc pozwolę sobie na jedną odpowiedź na wasze posty. W wieku 12-13 lat nie jest wskazane stosowanie diety odchudzającej,jest ona dopuszczona w skrajnych przypadkach otyłości. Dojrzewacie i wasz organizm cały czas się rozwija, nie możecie wyłączyć jednego składnika pokarmowego z diety, ponieważ każdy z nich jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W waszym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą ćwiczenia i zwiększona aktywność fizyczna. Zamiast siedzieć przed telewizorem lub komputerem powinniście spędzać czas na dworze. Możecie chodzić na spacery, jeździć na rowerze, rolkach czy nartach. Jeśli macie taką możliwość to zapiszcie się na basen, kurs tańca czy na sporty walki. Na wf też warto było by ćwiczyć, jeśli w szkole są organizowane sks to jest to bardzo dobry pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu.
Oprócz aktywności w waszej diecie zamieniłabym tylko dwie rzeczy. Mianowicie: ograniczyła bym ilość słodyczy i fast foodów, oraz wprowadziłabym więcej warzyw i owoców.

Odnośnik do komentarza
Gość Patrycja1224

Hejka,mam na imie Patrycja.
Mam 13 lat i uważam że jestem gruba,ponieważ waże 62 kil.Moi rodzice uważaja że jestem gruba.Mam 1.70 wzrostu.Czy mam nadwage?

W szkole uprawiam dużo sportów.Wf jest moim najlepszym zajeciem.Bardzo dużo biegam.Ale i tak uważam że jestem gruba.Chcialabym sie dowiedziec czy jestem czy mam nadwage.Prosze o odpowiedz i z góry dziekuje.

Patrycja

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chcesz wymodelować mięśnie brzucha powinieneś zacząć ćwiczyć. Przed ćwiczeniami zrób 20 minutową rozgrzewkę a po głównych ćwiczeniach serię ćwiczeń rozciągających. Poniżej przedstawię Ci kilka ćwiczeń które możesz wykonać:
1.


2.

3.

Do tego polecam szczególnie na rozgrzewkę ćwiczenia aerobowe typu bieganie, skakanie na skakance, podskoki w miejscu ipt. Jeżeli wolisz możesz także wykonywać takie same ćwiczenia jak na wf
Odnośnik do komentarza
Gość Anonima nimfa

Ja mam 12 lat prawie 13 i waże
61 kg. :(
Pije cole i jem chipsy, ale mniej,
Chce mieć chude uda,co robić? pomocy ;(
nie mówcie, że zmienic nawyki odżywiania, bo już nie tkne chipsów!
Ani coli :)
Tylko ćwiczenia na nogi ;cc
nie długo wakacje.Za 2 miesiace, i chce schudnac w miesiac :( pomocy :(( juz mam dosc mojej wagi..mam wystajacy brzuch i nogi grube ;<

Odnośnik do komentarza

Mam 13 lat, kończę szkołę podstawową. Mam ok. 159 cm wzrostu i ważę 60 kg. Mam bardzo grube uda (ogromne rozstępy) i brzuch. Co zrobić, żeby pielęgniarka na ważeniu nigdy już nie powiedziała mi "NADWAGA" D:
Raz w tygodniu trenuję na basenie, ale to za mało. Nie jem drugiego śniadania, ale to za mało. Co jeszcze robić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...