Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie z dużej nadwagi


Gość miłaela20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miłaela20

Mam 20 lat i bardzo dużą nadwagę. Przy wzroście 175 cm ważę około 90 kg. Ostatnio, będąc u lekarza, powiedział mi, że ze względów zdrowotnych muszę schudnąć. Wiele razy próbowałam się odchudzać: zmieniałam pieczywo na ciemne, odstawiałam słodycze, ćwiczyłam, ale tylko przez jakiś czas, bo nie widziałam żadnych efektów:( Co mam zrobić, żeby schudnąć? Proszę o jakieś wskazówki...

Odnośnik do komentarza

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: ile hodowałaś swoje kilogramy? Nie oczekuj zatem, że po tygodniu czy dwóch zauważysz efekty. Musisz być cierpliwa i wytrwała. Jedz mniejsze posiłki co 3-4 godziny. Ogranicz jedzenie tłustych potraw, używania tłuszczy zwierzęcych typu smalec, słonina. Jedz dużo warzyw i owoców. Unikaj picia napoi gazowanych, ponieważ mają dużo kalorii. Bardzo dobrze, że ograniczyłaś jedzenie słodyczy, zamieniłaś białe pieczywo na ciemne. Musisz wytrzymać w swoich postanowieniach. Dodatkowo dołącz do tego koniecznie zwiększoną aktywność fizyczną. Ćwicz co najmniej godzinę dziennie. możesz zapisać się na siłownię, aerobik czy basen. Jeśli lubisz możesz jeździć na rowerze lub biegać. Najważniejsze to abyś się jak najwięcej ruszała.

Odnośnik do komentarza

Mam 17 lat, ważę 105 kilogramów przy wzroście 1,68. Od wielu lat mam problem z otyłością. Niegdyś byłam bardzo aktywna fizycznie, uprawiałam koszykówkę, niestety zmieniło się to i aktualnie większość swojego czasu spędzam w pozycji siedzącej. Bardzo bym chciała to zmienić gdyż lubię sport jednak wprawianie się w jakikolwiek ruch sprawia mi ogromne problemy. Kończy się na zwykłej próbie biegania, po przebyciu kilkudziesięciu metrów łapie mnie zadyszka, boli klatka piersiowa, a gdy wracam do domu nawet kolana. Już od pół roku podczas dłuższego przebywania w pozycji stojącej doskwiera mi ból w kolanach. Mam bardzo słabą wolę, ograniczam spożywanie słodyczy aczkolwiek nachodzą mnie napady obżerania się różnego rodzaju słodyczami. Jem nie regularnie, najczęściej 1 normalny posiłek dziennie w odstępie czasowym jakiś 12 godzin po przebudzeniu. Między tym wkradają się jakieś przekąski. Czasem zdarza się, że nic nie jem. Chciałabym bardzo utracić kilogramy do prawidłowej wagi. Głownie dla lepszego samopoczucia, zdrowia. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...