Skocz do zawartości
Forum

Antybiotyki a działanie tabletek antykoncepcyjnych


Gość ann_ek

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż, przez sześć dni brałam lek, bo miałam zapalenie zęba. Pierwszą tabletkę antybiotyku wzięłam razem z 15 tabletką anty, i brałam je razem przez następne dni. Standardowo dostałam miesiączkę w poniedziałek (3 dni po skończeniu blistra anty, czyli tak jak zwykle). Po siedmiodniowej przerwie wzięłam pierwszą tabletkę anty i tego też dnia współżyłam, bez dodatkowych zabezpieczeń. Moje pytanie jest więc takie czy byłam już zabezpieczona czy też nie? Bo sama już nie wiem, naczytałam się tyle niestworzonych rzeczy na rożnych fororach, więc zaczynam mieć lekkiego stresa. Czytałam, że należy się zabezpieczać podczas stosowania antybiotyku dodatkowo stosując antykoncepcję mechaniczną, więc podczas kuracji antybiotykowej - tak robiłam, ja też przez kolejne siedem dni po braniu antybiotyku (wtedy wystąpiła u mnie miesiączka więc nie współżyłam). Stosunek odbył się dziewięć dni po zakończeniu kuracji antybiotykowej i wzięciu pierwszej tabletki antyz nowego blistra.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Od 3 dni biorę tabletki antykoncepcyjne Kontracept, jest to moje pierwsze opakowanie. Zachorowałam, i został mi dzisiaj przepisany antybiotyk, Duomox, który mam brać co 12h przez tydzień.
Lekarka, którą dopytywałam o działanie leku z antykoncepcją hormonalną twierdziła że żaden antybiotyk nie wpływa, zaufałam jej - w końcu to ona jest lekarzem. W domu przyjęłam pierwszą dawkę, a później przeczytałam w ulotce że obniża skuteczność antykoncepcji hormonalnej...
Z powodu licznych uczuleń na antybiotyki nie mogę go zmienić. I tu mam pytanie - po jakim czasie będę w 100% zabezpieczona przed niechcianą ciążą? Do ginekologa idę niestety dopiero 10 lipca - nie ma innych wolnych terminów...
Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Gość malenkaaa

Wiem że jest pełno pytań tego typu. Jednak moje pytanie będzie inne niż wszystkie. Opiszę przebieg sytuacji. W środę skończyłam brać blister tabletek antykoncepcyjnych Yasminelle, w piątek kochałam się z moim chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia, w sobotę okazało się że jestem chora na anginę ropną, w poniedziałek byłam u lekarza i przepisał mi antybiotyk: Fromilid uno, dziś chciałam przyjąć antybiotyk ale obawiam się że może źle wpłynąć na działanie tabletek antykoncepcyjnych i moje pytanie brzmi: czy mam się czym martwić?
Czy ma jakiś wpływ antybiotyk na stosunek który odbył się 4 dni przed jego przyjęciem? Proszę o szybką odpowiedz.
Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

~malenkaaa
Wiem że jest pełno pytań tego typu. Jednak moje pytanie będzie inne niż wszystkie. Opiszę przebieg sytuacji. W środę skończyłam brać blister tabletek antykoncepcyjnych Yasminelle, w piątek kochałam się z moim chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia, w sobotę okazało się że jestem chora na anginę ropną, w poniedziałek byłam u lekarza i przepisał mi antybiotyk: Fromilid uno, dziś chciałam przyjąć antybiotyk ale obawiam się że może źle wpłynąć na działanie tabletek antykoncepcyjnych i moje pytanie brzmi: czy mam się czym martwić?
Czy ma jakiś wpływ antybiotyk na stosunek który odbył się 4 dni przed jego przyjęciem? Proszę o szybką odpowiedz.
Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Witam!
Po takim czasie od stosunku nie powinna się Pani martwić osłabieniem antykoncepcji. Poza tym klarytromycyna, która jest substancją czynną Formilidu nie osłabia działania doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Odnośnik do komentarza

Witam. 30.01 wzielam ostatnia
tabletke antybiotyku, ktory oslabia
dzialanie tabletek. 06.02
wspolzylam juz bez dodatkowego
zabezpieczenia. Byl to 7 dzien od
wziecia ostatniego antybiotyku. Czy
byla to bardzo ryzykowna sytuacja?
To znaczy tak naprawde uzylismy
prezerwatywe, lecz w momencie
zakladania zle ja odwrocilam i
przylozylam z nieprawidlowej
strony. Poprawilam blad i
rozwinelam dalej prawidlowo.
Zupelnie na poczatku, przed
otworzeniem prezerwatywy
wytarlam penisa chusteczka, ale
przyjmuje, ze nie mam 100%
pewnosci czy odrobina preejakulatu
sie nie dostala na zle zalozona
gumke dlatego napisalam ze
stosunek byl bez zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...