Skocz do zawartości
Forum

ataki paniki


Gość gość11122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od prawie roku borykam się z problemem, z którym sama nie wiem do którego lekarza się udać. Mianowicie ataki, tak jakby lękowe. Mimo że nie mam powodów do lęków , występują one w przeróżnych sytuacjach, ale najczęściej przy posiłkach z kimś (dzieje się tak nawet przy posiłkach z moim chlopakiem, czy mamą). Zaczynają drgać mi dłonie, mam problem z utrzymaniem łyżki czy widelca, zawroty głowy, mroczki, dretwienie karku, zdarzyły się również drgawki całej głowy przy probie włożenia jedzenia do ust. Przy jeździe samochodem (na miejscu pasażera) dzieje się tak samo. Ostatnio doszły do tego problemy z oddechem. Na przykład gdy leżę musze wstać bo mam wrażenie ze się udusze choć cały czas nabieram powietrze. Żeby złapać głębszy oddech musze zmienić pozycję siedzenia czy leżenia. Zaczyna to już naprawdę być męczące i czuje ze to wszystko najzwyczajniej wpływa na moja psychikę. Wstydzę się z kimkolwiek wyjść nawet do kina bo zaczynają się takie ataki paniki. Dodam że wcześniej byłam bardzo kontaktowa osoba i nie miałam problemów z ludźmi. Nie żyje raczej w stresie, mam wspaniałego chłopaka który się o mnie troszczy, w pracy również nie mam stresów. Dodam że po przebudzeniu czuje się dobrze i ze zjedzenie śniadania bardzo rzadko mam takie problemy. Pogłębia to się najbardziej w porze obiadowej i wieczorem. Przechodzi mi to po wypiciu alkoholu chociaż 2 lampek wina lecz zupełnie nie wiem dlaczego. Jestem młodą osobą(21 lat) i nigdy nie miałam problemów alkoholowych i nie czuje się uzależniona. Może chodzi o jakieś rozluźnienie mięśni po alkoholu? Bardzo proszę o odpowiedz co może mi być i gdzie mogłabym się z tym udać..

Odnośnik do komentarza

Proponuję iść do apteki i kupić na początek leki na uspokojenie bez recepty. pobierz przez 2 tygodnie i zobacz czy będzie lepiej. jeśli tak to oznacza, że to lekkie objawy nerwicowe. Przede wszystkim to zmiana stylu życia, mniej konfliktów, kawy, energetyków. Jakie masz tętno?zapewne wysokie powyzej 90?

Odnośnik do komentarza

Z tego co piszesz wynika, że prawdopodobnie są to objawy zaburzeń lękowych. Jakieś sytuacje w Twoim życiu generują duże napięcie psychiczne, które w ten sposób się ujawnia. Piszesz, że najczęściej zdarza się to podczas kontaktu z innymi, być może te kontakty mają wpływ na powstawanie napięcia. Żeby to zbadać i zminimalizować napięcie psychiczne, dobrze byłoby w tej sprawie skontaktować się z lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą.
Pozdrawiam
Tekst linka

Odnośnik do komentarza

Witam
Choruje na bielactwo nabyte i nie radzę sobie z tą chorobą.
Plamy pojawiły mi się na owłosionej skórze głowy i są dosyć duże po 5 cm na czubku głowy, oraz po lewej stronie. Wydaje mi się że mam również ataki paniki. Po prostu każdy się na mnie patrzy jak na odmieńca. Już sam nie wiem co mam robić źle się z tym czuje bardzo proszę o jakieś porady.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...