Skocz do zawartości
Forum

RTG płuc


opolik

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o interpretację zdjęcia rtg
Witam,
Mam 40 lat od dwóch lat nie palę. Rok temu w X/2015 zapalenie płuc. Antybiotyk i przeszło. W tym roku IX/2016 kolejny raz zapalenie płuc w tym samym miejscu. Dwa dni miałem wysoką gorączkę oraz silny ból głowy nic więcej. Lekarz zlecił mi wykonanie prześwietlenia płuc i mam taki opis "Płuca wolne od zmian ogniskowych o bogatszym rysunku naczyniowym w polu dolnym płuca prawego. Wnęki naczyniowe, prawa poszerzona. Przepona wolna. Serce w granicach prawidłowych". Wróciłem do lekarza po antybiotykoterapii w dobrym samopoczuciu. Lekarz mnie przebadał i osłuchowo wszystko OK. Natomiast zlecił wizytę u pulmonologa. I tu zaczęły się moje obawy. Lekarz pulmonolog kazał wykonać badanie tomografem komputerowym jako pilne. Czytając neta o objawach raka płuc nagle napadły mnie bóle w klatce piersiowej, z prawej strony itd. Wcześniej tego nie miałem. Kaszel mam sporadyczny i specjalnie nie było większego, wypluciny czyste bez krwi. Samopoczucie prawie dobre, oprócz tego, że mam przeczucie o najgorszym i te objawy które doszły. Proszę o odpowiedź czy istnieje duże prawdopodobieństwo, że to początek choroby nowotworowej. Wiem, że wszystko musi być potwierdzone badaniami ale te dopiero przede mną. Ja już nie wytrzymuje, po nocach nie mogę spać. W załączeniu obecne zdjęcie RTG.

monthly_2016_10/rtg-pluc_4179.jpg

Odnośnik do komentarza

Nie oczekuj odpowiedzi na tak zadane pytanie,bo skąd mamy wiedzieć czy się coś zaczyna czy nie,nie masz się co na zapas stresować,bo to nie pomaga w kuracji,a szkodzi.
Z tego co piszesz wynika,że te zapalenia płuc miałeś po zaprzestaniu palenia ,a wcześniej nigdy nie?
Jeśli tak ,to tak widocznie reaguje organizm,choć wydawałoby się,że powinno być odwrotnie,
różnie to u każdego wygląda,zapytaj lekarza ,czy on widzi związek z rzuceniem palenia,choć tu tylko można się domyślać.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...