Skocz do zawartości
Forum

Wypadanie włosów po farbowaniu a zapuszczanie


Gość CrazyNiuniax3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość CrazyNiuniax3

Witam. Borykam się z pewnym problemem. Moim naturalnym kolorem włosów jest Ciemny brąz lecz w wakacje zachciałam zostac blondynką . Pofarbowałam się. W Marcu wróciłam ponownie do mojego naturalnego koloru i chcę włosy zapuścić . Jednak wypadaja mi one i sa trochę chudsze i mniej ich jest niz przed farbowaniem. Gdy je zapuszcze to mogę je całkowicie stracić?:( ( Teraz je mam prawie na równi z barkami) Prosze o szybka odpowiedź Pozdrawiam. !

Odnośnik do komentarza

Farbowanie niszczy włosy, nie oszukujmy się. Możesz ograniczyć wypadanie i trochę wzmocnić włosy łykając takie tabletki czy kapsułki ze skrzypem i krzemem. Trochę ci pomogą. Do kupienia są w każdej aptece czy sklepie z kosmetykami do włosów. polecam też jedwab, dzięki niemu włosy są śliniące i gładkie. Jeżeli włosy strasznie ci wypadają to idź do dermatologa, zapisz ci on jakiś szampon albo maskę na włosy. przy zapuszczanie włosy ci nie powinny wypaść, ale bedą osłabione, po za tym końcówki w takich włosach najczęściej się rozdwajają co niebyt ładnie wygłąda.

Odnośnik do komentarza

Niestety farbowanie niszczy włosy, zwłaszcza rozjaśnianie. Wtedy włos jest tak naprawdę wypalony od utleniacza. W Twojej sytuacji dobrze by było zregenerować włosy poprzez odpowiednie kosmetyki takie jak szampon i odżywka. Warto spróbować maseczki nakładane na gorąco, dostępne w aptekach, albo zasięgnąć sprawdzonej receptury maseczki z jajka:

mieszasz żółtko z olejkiem rycynowym, dodajesz kilka kropli cytryny. Składniki mieszamy i nakładamy na włosy na całej ich długości. Nastepnie, owijamy głowę ręcznikiem, aby było ciepło. Trzymamy tak ok. 30 min. po czym spłukujemy. Maseczkę mozna robić 1-2 razy w tygodniu.

Dobrze jest też wzmacniać strukturę włosa od wewnątrz, a więc zażywać preparaty z witaminą A+E oraz skrzypem polnym.

Odnośnik do komentarza
Gość Joanna_www

Rozjaśnianie ciemnych włosów bardzo je osłabia, wszystkie farby itp specyfiki osłabiają nasze włosy, poza tym dziennie może ich wypadać nawet 100. Jeśli jest ich znacznie wiecej skontaktuj sie z trychologiem i stosuj szampony oraz odzywki bez SLS. daj włosom odpocząć, wzbogać diete w witaminy i no stress :)

Odnośnik do komentarza

Bardzo często farbuje włosy ale zazwyczaj robiłam to sama w domu i farba długo się nie utrzymywała. Trafiłam do Pani Ani Pióro z Hairdresser w Krakowie i robiłam u niej farbowanie włosów. Bardzo dobrych kosmetyków używa bo farba długo mi się trzyba i bardzo dobrze mi kolor dobrała co mnie odmłodziło.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...