Skocz do zawartości
Forum

Sprzęt do ćwiczeń i dieta przy otyłości


Gość monia24_20084

Rekomendowane odpowiedzi

Gość monia24_20084

mam 27 lat i warze 110kg próbuję pozbyć się tych nie chcianych kilogramów,nie wiem jak mam już to zrobić,unikam słodyczy, nie pije alkoholu,nie palę.ale nie mam też za dużo czasu na ćwiczenia,i nie jem dużo bo 4 posiłki dziennie w małych ilościach. teraz to już jestem załamana i czasami mam wrażenie że popadam w załamanie, zastanawiam się nad zakupem rowerka treningowego lub innego urządzenia do ćwiczeń ale nie wiem czy to będzie odpowiedni dla mnie i jaką dietę powinnam stosować czy dieta wysokobiałkowa jest odpowiednia w moim przypadku??proszę o rade

Odnośnik do komentarza

Twoja waga jest za wysoka, musisz schudnąć. Odpowiednią dietą dla ciebie będzie dieta 1400-1500 kcal. Jest to dieta niewykluczająca żadnego składnika pokarmowego. Dieta ta zakłada zmniejszenie dziennej ilości kalorii do 1500kcal.
Na śniadanie przewidziane jest 400 kcal, możemy jeść otręby, płatki owsiane, nabiał, chude wędliny, warzywa i owoce. Śniadanie pełni bardzo ważną rolę codziennym jadłospisie, ponieważ daje energię na cały poranek. Na II śniadanie jest przewidziane 200 kcal, wtedy możemy zjeść jogurt naturalny z musli albo sam z jakimś owocem. Rolą II śniadania jest to abyśmy nie czuli głodu do obiadu i nie musieli podjadać. Na obiad przeznaczamy 500 kcal. Naszym daniem obiadowym mogą być chude mięso z warzywami, ryby, zupy bez śmietany. Po obiedzie jemy podwieczorek, który powinien mieć wartość kaloryczną 100 kcal. Na podwieczorek możemy zjeść sałatkę, serek odtłuszczony. Ostatni posiłek powinien być lekkostrawny i prosty o wartości kalorycznej nie większej niż 200 kcal. Na noc lepiej odpuścić sobie ciężkostrawne potrawy, ponieważ nasz organizm w nocy zwalnia tempo trawienia i nie ma potrzeby dodatkowego obciążania go. Posiłki jemy co 3-4 godziny, pilnując aby pory były posiłków były stałe, a ostatni z nich był jedzony na3 godziny przed snem. Nie możesz podjadać miedzy posiłkami, bo inaczej cały wysiłek pójdzie na marne. Unikaj jedzenia słodyczy i fast foodów oraz niezdrowych przekąsek np. chipsów, są one bardzo kaloryczne. Do picia wybieraj naturalne soki, niesłodzone herbaty lub wodę mineralną. Dla wspomagania efektu możesz pić czerwoną herbatę.
Do diety warto by dołączyć ćwiczenia, które pomogą nam zapanować nad ciałem, wyrzeźbią mięśnie, przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej, zapobiegną powstawaniu nadmiaru skóry i poprawią naszą kondycję. Dobrze by było abyś w ciągu swojego dnia znalazła godzinę czasu, którą możesz poświęcić na ćwiczenia. Jeśli nie lubisz ćwiczyć w domu to zapisz się na aerobik, basen czy siłownię. Nie ważne jaki sport wybierzesz, ważne byś ćwiczyła i jak najwięcej się ruszała. Ze sprzętów do ćwiczeń najlepszy będzie orbitrek, ponieważ ćwiczy całe ciało i nie obciąża stawów. Na początek rozpocznij od 15 minut w umiarkowanym tempie bez obciążenia. Z tygodnia na tydzień zwiększaj stopniowo obciążenie i czas.

Odnośnik do komentarza
Gość Weeeeeee

Diety są dla głupców wiem to widząc swoją córkę która miała problem z wagą po pierwsze zielsko po drugie parowany kurczak pierś i dużo wody przegotowanej z cytryną dawki jedzenia sam sobie dawkujesz . Najważniejsza jest woda bynajmniej 2 litry dziennie

Odnośnik do komentarza

Dobre zdanie mam o K Sport i ich produkcji. Nie oszczędzają na stali, nie leją jakiegoś taniego metalu który po jednej sesji ćwiczeń zacznie się wyginać na wszystkie strony świata. Mam ich drążek w garażu już dość długo i trzyma się elegancko mimo że sam ważę 90 kg, a jeszcze czasami ćwiczę z dociążeniem.

Odnośnik do komentarza

OD niedawna mam w sumie zajawkę na siłownię ale jestem konsekwentny:) Organizację siłowni zacząłem od kupienia drążka K Sport, sprawdza się świetnie, dobrze udało się go zamontować do ściany, siedzi stabilnie nic się nie odgina, nie uderzam kolanami o ścianę, jest okej jeśli chodzi o odległość.

Odnośnik do komentarza

Zbyt wiele rzeczy w swojej siłowni w domu nie mam ale wystarczająco żeby się zmęczyć :) Na pewno drążek robi super robotę, mała rzecz a cieszy. Zamawiałem sobie coś takiego internetowo od firmy K Sport – k-sport.com.pl. Bardzo dobry kontakt ze sklepem szybka wysyłka, to co mają w ofercie to rzeczywiście jest u nich na stanie, nie trzeba było czekać aż dopiero skądś skombinują.

Odnośnik do komentarza

Producent i dystrybutor całego wyposażenia na siłownię https://imperium-fitness.pl/ bez zastanowienia jak miałabym kupować to tylko od nich. Z tego co wiem to na tych większych siłowniach mają często od nich urządzenia. Plus ogromny za to, że mają wszystko, akcesoria fitness także. I konkurencyjne ceny. Zawsze też doradzą przy wyborze.

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.04.2011 o 12:38, Gość rozaliam napisał:

Dieta wysokobiałkowa jest raczej na przyrost mięsni. ja bym proponowała np. diete dukana. Podobno skuteczna.

Aż ręce opadają, mówisz że dieta wysoko białkowa jest zła, po czym proponujesz diete dukan, która odziwo jest wysoko biłkowa, po co się wypowiadasz w temacie, o którym nie masz zielonego pojęcia ?

www.embiznes.pl odwiedź też stronę https://vitwoman.pl/

Odnośnik do komentarza

Zwróć uwagę na to jak wygląda oferta jeśli chodzi o https://www.k-sport.com.pl/pol_m_Asortyment_Gryfy-i-obciazenia-183.html. Firma ma w sprzedaży wiele różnych sprzętów i faktycznie trening z nimi może być komfortowy. Dodatkowo jakość jest na wysokim poziomie a cena rozsądna.

Odnośnik do komentarza

Właściwa dieta powinna być ułożona przez dietetyka, a do niego najlepiej udać się z kompletem badań. Dobry dietetyk doradzi też formy ćwiczeń, a przy dużej wadze trzeba uważać na kontuzje. Jeśli inwestować w sprzęt do ja zdecydowałabym się na używany sprzęt do ćwiczeń , to drogi wydatek, a po zrzuceniu kilku kilo można podjąć się innej aktywności.

Odnośnik do komentarza

Cześć

Ja dziś z pytaniem do was. Otóż od pewnego czasu zaczęłam walkę w pozbyciu się kg. No i trafiłam na dość fajne studio żeby móc ćwiczyć. W Internecie jest dużo pozytywnych komentarzy ale postanowiłam jeszcze zaczerpnąć tutaj komentarzy. A więc czy ktoś z was chodził na takie urządzenia jak:

*swan shaper

*vacu shaper

*roll shaper

*linfodrenaż

*elektrostymulacja https://1-3.pl/szybki-i-efektywny-trening-czyli-o-ems/

Proszę o opinię osób chodzących i widzących efekty.

Odnośnik do komentarza

Ja odradzam z całego serca wszystkie wymysły Diety dukana, diety wysokobiałkowe itd. Po prostu jedź zdrowo i jedź mniej niż wynosi Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Co do sprzętu to rowerek będzie spoko, ale trzeba uważać na stawy, bo one dostają w kość przy większej nadwadze. Dobrym sposobem jest pójście na basen. Woda stawia opór i jest to duży wysiłek, ale stawy przy okazji nie obrywają

Odnośnik do komentarza

Przy otyłości każdą dietę należy skonsultować z lekarzem lub z dietetykiem. Na własną rękę można tylko zacząć ograniczać kalorie i wyeliminować produkty zawierające duże ilości tłuszczu i białego cukru. Zalecam natomiast aktywność fizyczną, bo bez niej ciężko będzie o efekty. A dobre efekty przyniosą ćwiczenia na 

https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet-Cardio_Orbitreki-1026.html. Nie są trudne, należy zacząć od krótkich treningów i stopniowo wydłużać i czas i zwiększać ich intensywność.  
Odnośnik do komentarza

Przy otyłości II i III stopnia nie polecam na własną rękę ustalać sobie diety i planu ćwiczeń. Można sobie niestety tylko bardziej zaszkodzić i wpędzić w stany depresyjne gdy nie widać efektów mimo zaangażowania. Oglądałam program o chłopaku który miał 60 kg nadwagi, gdyby nie dobry lekarz nie wiem czy jeszcze by żył. Przeszedł operację zmniejszenia żołądka, dzięki niej może przyjmować znacznie mniejsze ilości pokarmów a nie chodzi głodny. W ciągu 7 miesięcy pozbył się 40 kg. To poważny zabieg oczywiście i sama kwalifikacja obejmuje szereg badań, konsultacji. Ale warto wiedzieć, że takie metody są, na https://www.szpitalnaklinach.pl/klo/ macie dobrze opisane. Nie warto czekać na cud, trzeba szukać pomocy. 

Odnośnik do komentarza
Gość Nataliaa

Ja w ubiegłym roku postanowiłam zrzucić kilkanaście kilogramów, ponieważ sporo przytyłam w czasie ciąży. Ze względu na małą ilość czasu i brak możliwości chodzenia na siłownię, potrzebny sprzęt do ćwiczeń zamówiłam ze sklepu www.med-sport.com.pl. Do tej pory udało mi się zrzucić 10 kilogramów, dzięki czemu jestem bardzo zmotywowana do dalszego działania.

Odnośnik do komentarza

Klasyczny trening siłowy robię, mam książkę z dawnych lat, praktycznie cała sylwetka na sztandze obrobiona, w tym stylu https://www.k-sport.com.pl/product-pol-37-Stojaki-wzmocnione-treningowe-do-cwiczen-pod-lawke-sztange-gryf-KSH015.html?rec=102855102. To jest dobra perspektywa, bo stojaki regulowane, a do tego wzmocnione, więc przy progresji i to mocnej, jeżeli chodzi o ciężary to wszystko Ci wytrzyma. Przerabiałem temat i to nie lata, tylko stoi stabilnie, a miejsca na ciężary wystarczająco, przynajmniej na początku ?

Odnośnik do komentarza

Zerknijcie - https://www.hop-sport.pl/sprzet-fitness/ Wyłącznie rozwiązania pierwsza klasa, ale kwestia taka, na czym dokładnie wam zależy. Tutaj ceny producenta. Najważniejsze, że to wszystko jest naprawdę fajnej jakości, robi różnicę, a aktywność możecie uprawiać w domu - nie potrzebujecie siłowni. Kwestia klimatu, który wam odpowiada ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...