Skocz do zawartości
Forum

Zapomniana tabletka a ryzyko ciąży


Gość blackangeleg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 25 stycznia po 7 dniowej przerwie zaczełam nowe opakowanie tabletek anty. Sylvie 30. biore je juz 7 miesiecy. Problem polega na tym, ze 26 odbyl sie stosunek do konca... zas w srode czyli 30 stycznia zapomnialam wziac tabletke, ktore biore o 22 regularnie, pominieta tabletke wzielam nastepnego dnia po 12 h, czy jest mozliwosc zajscia w ciaze??

Odnośnik do komentarza

Witam. Proszę o pomoc w sprawie tabletek antykoncepcyjnych. Biorę je zawsze o godzinie 19 30 jednak zapomniałam wziąć we wtorek, a w środę o 19 30 wzięłam 2(według ulotki). Ostatni stosunek miałam w sobotę, a potem w środę zaraz przed wzięciem tabletki. Jakie jest ryzyko i co mogę dalej z tym zrobić. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość mmmmagda

Witam serdecznie.
Mam nietypowy lub typowy problem...w każdym razie dla mnie nie typowy. Biorę tabletki antykoncepcyjne około 3lat. Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się zapomnieć....szczyt głupoty. Dwa tygodnie temu w czwartek powinnam wziąć pigułkę niestety wzięłam ją dopiero w sobotę wieczorem. Z piątku na sobotę współżyłam z chłopakiem z tak zwanym stosunkiem przerywanym. Później współżyłam z nim jeszcze z poniedziałku na wtorek we wtorek rano i czwartek rano. Najgorsze jest to że wzięłam pigułkę w tą nieszczęsną sobotę wieczorem a później w niedziele z ponad 13 godzinnym opóźnieniem. Przez resztę dni brałam i biorę pigułki regularnie tyle, że nie wiem co o tym wszystkim myśleć...myślę nad testem ciążowym. Raczej staram się nie być przewrażliwiona ale wczoraj miałam 37stopni dzisiaj 37,3 i mam okropne zawroty głowy. Dziwi mnie ta podwyższona temperatura gdyż ja gorączkuję bardzo rzadko nawet podczas choroby.

Odnośnik do komentarza

hej mam pytanie..
biore tabletki od 2 lat..
zapomnialam 6 tabletki w piatek (mialam wziasc o 21) a wzielam w sobote o godz 16, przed wzieiem zapomnianej tabletki odbylam stosunek z chlopakiem. kolejne tabletki bralam normalnie o 21 powiedzcie mi jakie jest ryzyko? co mam robic? czy jestem zabezpieczona? dodam ze tabletki biore w 7 dzien przerwy a nie w 8 wiec wydaje mi sie ze ochrona jest wieksza niz jakbym brala dnia 8..? (novynette)

Odnośnik do komentarza
Gość Agaaaaaaaa

Witam,
przez 3 dni nie zażyłam tabletek antykoncepcyjnych, ponieważ nie miałam ich przy sobie. Była to 4, 5 i 6 tabletka z drugiego tygodnia. Po powrocie do domu zażyłam w 7 dniu drugiego tygodnia 4 tabletki na raz. Jednak już następnego dnia (tj. dzisiaj) wystąpiło krawawienie z odstawienia. Co powinnam teraz zrobić, dokończyć opakowanie i pominąć 7-dniową przerwę, czy zrobić przerwę teraz?

Odnośnik do komentarza
Gość Agaaaaaaaa

Niestety, na opakowaniu nie ma opisanych przypadków pominięcia więcej niż jednej tabletki. Należy zaczerpnąć wtedy porady lekarza, a ja niestety fizycznie nie mam możliwości zrobić tego przez następne dwa dni...

Odnośnik do komentarza

Biorę już 3opakowanie tabletek antykoncepcyjnch. W 4 dniu zapomnialam przyjac tabletki,kochalam sie tego dnia. W 5 dniu przyjelam dwie tabletki. Tydzien pozniej zaczela mnie bolec lewa i prawa pierś od zewnatrz. Dwa dni pozniej zrobily sie nabrzmiale. Bol piersi jest caly czas, sa bardzo cieple. Nie wiem czy to jest skutek uboczny antykoncepcji czy moge podejrzewac ciaze przez ta zapomniana tabletke? Na test za wczesnie a wizyte u lekarza mam w czwartek. Nie wiem co powinnam teraz zrobic? Bede wdzieczna za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

W tym miesiącu rozpoczęłam zażywanie tabletetek antykoncepcyjnych. Pierwszą tabletkę wzięłam pierwszego dnia o godzinie 22, drugiego dnia zapomniałam o tabletce, lecz zażyłam ją dnia trzeciego ok godziny 8 rano, trzecią tabletkę zażylam dnia czwartego o 8 rano , a czwartą tabletkę wieczorem dnia czwartego. W czwartym dniu pomiędzy zażyciem tabletek uprawiałam seks bez zabezpieczenia. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę ? W sumie mialam wtedy swój naturalny okres, a podczas niego jesteśmy niepłodne, lecz chcialam się upewnić jak to jest przy rozpoczęciu antykoncepcji.

Odnośnik do komentarza

Tabletki antykoncepcyjne to tabletki hormonalne. Hormony w organizmie późno zaczynają działać, ale długo utrzymują się w organizmie. Niestety, występuje prawdopodobieństwo, że zajdziesz w ciążę, ponieważ kuracja była bardzo krótka. Sprawdź też czy miałaś dni płodne czy nie. Jeśli uznasz za konieczne - postaraj się o tabletkę (najwyżej 72 godziny po stosunku). Jest wydawana na receptę, dlatego tak naprawdę nie masz za dużo czasu.

Odnośnik do komentarza
Gość Fagiolino

Witam,

Biorę tabletki antykoncepcyjne od pół roku, pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja, że zapomniałam o tabletce. wzięłam ją z opóźnieniem o 16 godzin, była to 4 tabletka przed końcem opakowania. Po 2 dniach uprawiałam seks z moim chłopakiem, gdzie doszło do wytrysku. Miałam go poinformować o zaistniałej sytuacji, ale wróciłam z 2 tygodniowej podróży i emocje wzięły górę, dając się ponieść chwili. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę? Zdaję sobie sprawę że takich wątków jest mnóstwo, lecz identycznego nie mogę znaleźć. Proszę o szybką odpowiedź, nie wiem co mam zrobić, nie mogę uwierzyć we własną głupotę...

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich czytających. Mam 21 lat i od paru dni mam dylemat. Nie będę się tu roztkliwiać nad tym, dlaczego nie mogę iść do ginekologa, po prostu jeszcze przez tydzień nie mam jak. Jestem bardzo sumienną i odpowiedzialną osobą, ale powinęła mi się noga. Mianowicie od roku biorę tabletki Daylette. Zapomniałam wziąć dwóch tabletek, 17 tabletki, lecz wzięłam ją o 6 rano, tabletki biorę normalnie o 21. Więc nie minęło 12 godzin, a drugą zapomniałam, 22 albo 23, nie pamiętam i tu niestety minęły 12 godzin. Wzięłam tabletki zaraz po przypomnieniu. Na ulotce było napisane, że powinnam nie brać tabletek placebo i zacząć nowe opakowanie, tak też zrobiłam. Uprawiałam stosunek, bez dodatkowego zabezpieczenia do końca, w sobotę, albo piatek odbył stosunek. Moje pytanie, czy duża szansa jest na to, że mogę być mamusią, nie mam spotkać się z ginekologiem, poradził mi zrobić test po 14 dniach. Czekam na opinie, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam, w sobotę 30 sierpnia zorientowałam się, że zapomniałam wziąć tabletki antykoncepcyjnej Ovulastan. Była to 14 albo 15 tabletka. Do końca opakowania zostały mi 3 tabletki. Przed zorientowaniem się o zapomnianej tabletce wystąpiło krwawienie w środę lub czwartek 27 lub 28 sierpnia. W sobotę spanikowałam i wzięłam dwie tabletki na raz, ponieważ w piątek miałam przerywany stosunek z chłopakiem. Wcześniej nie uprawialiśmy seksu przez ponad dwa tygodnie. W czwartek i piatek (w dniu stosunku) przyjęłam tabletki. Chciałabym zapytać jakie jest ryzyko zajścia w ciążę. Nieprzyjęta tabletka została pominięta prawdopodobnie na końcu 2 tygodnia lub pierwszego dnia trzeciego. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Zapomniana tabletke nalezy przyjac mozliwie jaknajszybciej. Nie wiem kiedy wzielas te 2 naraz...
Dobrze,ze chociaz to byc 2 tydzien. Szanse są minimalne jak to zawsze choc wątpie w ciąze w tym wypadku.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość MdXftCJ2J

Bardzo ciekawie oyispwał uczucie przed ostatnim trzęsieniem ziemi na Filipinach kolega z BreakDaCycle ... linka nie wiem czy można wstawić ? ... ale warto przeczytać dla odczuć tuż przed wstrząsami, kiedy jeszcze nic specjanego się nie dzieje ... Pozdr.T.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...