Skocz do zawartości
Forum

Boję się iść do psychologa


Gość anialorem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jestem studentką i całe swoje życie borykam się z problemem otyłości. Myślę, że wiążą się z tym także inne problemy. Moja samoocena nie istnieje, boję się ludzi i wszelkich kontaktów z nieznajomymi, konfrontacji międzyludzkich, nie umiem się sprzeciwić, ani powiedzieć komuś, że coś mi nie pasuje. Nigdy tego nie robię. Zawsze jestem na siebie zła o takie zachowanie, ale gdy mam możliwość by coś z tym zrobić, sprzeciwić się, zdejmuje mnie strach. Na samą myśl o czymś takim pocą mi się dłonie. Chciałabym to w jakiś sposób zwalczyć.
Czy w takim wypadku warto udać się do psychologa? Jeśli tak to jak się do tego przemóc?
Bardzo się obawiam takiej wizyty, kontaktu z nieznajomą osobą i tego, że miałabym się tak w pełni przed kimś otworzyć.

Odnośnik do komentarza

anialorem, masz zaniżone poczucie własnej wartości, dlatego jesteś mało asertywna i dajesz się wykorzystywać innym ludziom. Bardzo dobrze, że szukasz dla siebie pomocy. Naprawdę warto skorzystać z pomocy psychologa. Jest to osoba, która wysłucha, nie ocenia, nie krytykuje, ale pokaże możliwości i kierunki, w jakich możesz podążać. Odsyłam też do tekstu: Jak podnieść poczucie własnej wartości? Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka118

Na Wielkopolskiej 21/1 w Szczecinie jest bardzo dobry gabinet psychoterapii. Znam wiele osób, które tam poradziły sobie z nerwicą, lekka depresją. Marka Psyche na pewno. Osobiście byłam na kilku warsztatach organizowanych przez ten gabinet, raczej w tematach kobiecych i mocno można się rozwinąć już po samych ćwiczeniach, jak ktoś oczywiście poważnie podchodzi do sprawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...