Skocz do zawartości
Forum

Szczypanie / zaczerwienienie pochwy w czasie okresu, po leczeniu


Gość go.sc

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku miesiąca, w posiewie z pochwy wyszły mi dwie bakterie: enterococus feakalis i acinetobacter iwoffi, wzrost "dość obfity". Dostałam antybiotyk urasyn 375mg zgodny z antybiotykogramem na 6 dni, następnie macmirror globulki na kolejny tydzień, w 3 tygodniu kuracji (tydzień temu) zaczęłam odbudowywać florę bakteryjną lactovaginalem. Dwa dni temu dostałam okres. Pierwszego dnia było wszystko ok. Drugiego dnia rano pojawiło się niewielkie kłucie w pochwie i zaczerwienienie na brzegu jednej wargi sromowej, a dziś (3 dzień) zaczerwienienie przy pochwie obejmuje obie wargi, odczuwam niewielki dyskomfort, natomiast nie ma swędzenia, czy upławów. Infekcję grzybiczą raczej wykluczam z powodu przyjęcia flukonazolu zapobiegawczo przed okresem. Czy zaczerwienienie wejścia pochwy i dyskomfort może być alergią / podrażnieniem z powodu wyjałowienia pochwy po leczeniu i obecnej miesiączce? Czy to możliwe, że mimo opisanej kuracji bakterie utrzymują się i powodują stan zapalny? Nigdy wcześniej nie miałam takich objawów, to moja pierwsza infekcja.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...