Skocz do zawartości
Forum

Zmęczenie i senność u nastolatka


Gość LighTs

Rekomendowane odpowiedzi

A więc, mam 15lat i cały czas jestem śpiący, mogę spać po 12h a i tak po kilku h znów jestem wyczerpany i senny(choć nic nie robię takiego). Nie biorę żadnych leków ani nie jestem na nic chory, czy to może mieć coś wspólnego z niedoborem tlenu? Cały czas maniaczę przy kompie ;d

Odnośnik do komentarza

Tzn. w domu to ćwiczę na klatę, biceps itd. zmęczony jestem ale to nic nie daje ;d mogę iść spać od razu po ćwiczeniach i spać ponad 10h, gdy wstaję i idę do szkoły to jest ok, senny nie jestem normalnie funkcjonuję ale gdy wracam ze szkoły do domu to po jakimś czasie(krótkim 1-2h) znów chce mi się spać a przecież nie można całego życia przespać ;d

Odnośnik do komentarza

Jest wiele przyczyn osłabienia i senności. NIedotlenienie może być jedną z nich. Radziłabym wypróbować regularny wysiłek na świeżym powietrzu, taki bardziej dynamiczny, typu jazda na rowerze, spacer itp. Ważne też, by skonsultować te objawy z lekarzem pierwszego kontaktu, który wykluczy ewentualne inne przyczyny tych dolegliwości.

Odnośnik do komentarza

Zdrowa dawka snu nie powinna przekraczać 9h na dobę u nastolatka a u dorosłej osoby nawet mniej, bo 7h starcza. Jak śpi się za długo to efekt jest odwrotny do zamierzonego, bo zamiast wyspania organizm jest zmęczony. Dobrze jest chodzxić spać i wstawać codziennie o tej samej porze, to powoduje nakręcanie się biologicznego zegarka. Z czasem człowiek budzi się rano bez budzika o tej samej porze i jest wyspany.

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...