Skocz do zawartości
Forum

Aparat stały


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Całe życie cierpię z powodu zębów. Dokładnie mówiąc często mam paradontozę, kamień nazębny (musiałam usunąć 4 zęby). Żeby tego było mało mam krzywy zgryz (górne zęby wysunięte są do przodu), a dolne nachodzi mi każdy ząb na siebie. Najgorsze jest, że jak złączę zęby ze sobą to stykają się u mnie tylko jedynki. Już nie wyrobię tracić pieniędzy na dentystów (słabo zarabiam). Czy jest możliwość założenie aparatu na NFZ lub czy ortodonta leczy zęby w systemie ratalnym? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość AGNIESZAGNIE

Jeśli chcesz skrygować swój zgryz to po prostu idź do dobrego, poleconego przez kogoś bliskiego ortodonty, który pomoże ci podjąć decyzje i podpowie jakie w twoim przypadku jest najlepsze rozwiązanie. Ja chodziłam do pani doktor z Przybyszewskiego 12 w Łódzi do gabinetu Ortoprotex a konkretnie do dr Ślusiewicz, która przedstawiła mi harmonogram leczenia, dostępne typy aparatów, przedstawiła wady i zalety każdego z nich oraz półkę cenową. To było dla mnie bardzo profesjonalne i wszystko było jasne od samego początku

Odnośnik do komentarza

Hej, na NFZ można chyba do 13 r.ż robić aparat. Jeśli chodzi o rozłożenie na raty, to wiem, ze jest taka możliwość w dental care w tychach. Ja tam akurat robiłam invisalign, ale kiedyś się zgadało, ze jest jakaś taka opcja z ratami, ale nie wiem jak szczegóły wyglądają.

Odnośnik do komentarza

Na NFZ aparat do 12. roku życia. Z rat w większości gabinetów można korzystać, ja się leczę w Rock Your Smile w Warszawie (chodzę do dr Krakowiak) i tu również jest taka możliwość. Świetne jest to, że na początku leczenia określono czas i koszty leczenia, więc nie będzie niespodzianek. Wiem od znajomej, że to bywa problematyczne właśnie, jak leczenie się nagle zaczyna wydłużać a jego koszt rośnie... Co wynika z tego, że lekarz coś źle oszacował lub zaplanował np.

Odnośnik do komentarza
Gość usmiechnietaaa

Ja robiłam już jako dorosła, więc płaciłam, ale było warto. Moje jedynki nachodziły na siebie i ogólnie były krzywe, a teraz są prościutkie. Zawdzięczam to lekarzom z Dentala w Lublinie, bo faktycznie byłam z nimi w stałym kontakcie, aparat był dopasowany, nic z niego nie odpadało, no i pomogło bardzo, polecam.

Odnośnik do komentarza
Gość kinga8711

Ja mam zamiar założyć aparat stały, taki zwykły metalowy. Jestem z Poznania i koleżanka polecała mi Rock Your Smile przy Norwida, ona tam chodzi do pani doktor (nazwiska nie pamiętam). Nie wiedziałam, że mają też gabinety w Warszawie, z tego co sprawdzałam na stronie, to jedna firma :) Fajnie, że mają tak super oponie. Ale powiem jeszcze, że zaintrygowałyście mnie tymi nakładkami :)

Odnośnik do komentarza
Gość kasia92815

@jermain48, oczywiście, są dyskretne aparaty, albo np. aparat lingwalny, który jest montowany od wewnętrznej strony zębów. W dobrych klinikach ortodontycznych, jak np. Rock Your Smile, ortodonta zaproponuje Ci różne warianty leczenia aparatem, także w takiej niewidocznej lub estetycznej formie.

Odnośnik do komentarza
Gość trajkotkaa

Aparaty lingwalne ma w swojej ofercie także centrum ortodontyczne Rock Your Smile, które było tu wspomniane. Ja jestem pacjentką tego gabinetu w Warszawie na Białołęce i mogę polecić jak najbardziej personel, aparat mam co prawda zwykły, ale podejście lekarzy, opieka, profesjonalizm leczenia - to wszystko sprawia, że miejsce jak najbardziej polecam :)

Odnośnik do komentarza

Ja też jestem pacjentką Rock Your Smile, ale w Poznaniu przy Norwida :) I mogę szczerze polecić, renoma tej marki jest uzasadniona :) Opieka jest na bardzo wysokim poziomie, mają wykwalifikowany i doświadczony personel - ja się leczę u dr Kocent. Leczą za pomocą różnych aparatów i najnowszych metod :) Robią kompleksową diagnostykę, przygotowują plan leczenia. Wszystko bardzo klarownie :) Polecam!

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.01.2019 o 17:55, Gość Ullaaa napisał:

Hej, na NFZ można chyba do 13 r.ż robić aparat. Jeśli chodzi o rozłożenie na raty, to wiem, ze jest taka możliwość w http://www.dentysta-torun.pl/ortodonta/. Ja tam akurat robiłam invisalign, ale kiedyś się zgadało, ze jest jakaś taka opcja z ratami, ale nie wiem jak szczegóły wyglądają.

Da się na raty! To bardzo wygodne!

Odnośnik do komentarza
Gość Cecylia2211
W dniu 29.11.2019 o 13:27, Gość usmiechnietaaa napisał:

Ja robiłam już jako dorosła, więc płaciłam, ale było warto. Moje jedynki nachodziły na siebie i ogólnie były krzywe, a teraz są prościutkie. Zawdzięczam to lekarzom z http://dentysta-torun.com/wizyta-u-ortodonty/, bo faktycznie byłam z nimi w stałym kontakcie, aparat był dopasowany, nic z niego nie odpadało, no i pomogło bardzo, polecam.

I dobrze! w aparacie nic nie powinno odpadać!

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.01.2020 o 12:06, viola74 napisał:

W trakcie wizyty konsultacyjnej lekarz ortodonta ocenia wskazania do leczenia ortodontycznego i kwalifikuje do dalszych badań diagnostycznych. Teraz wiem, że nie ma na co czekać. Udam się do ortodonty w http://dentysta-torun.com.pl/kiedy-trzeba-nosic-aparat-retencyjny/ i możliwe, że zdecyduje się na założenie aparatu stałego. 

Dzięki za wyjaśnienie!

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.01.2019 o 15:24, Gość AGNIESZAGNIE napisał:

Jeśli chcesz skrygować swój zgryz to po prostu idź do dobrego, poleconego przez kogoś bliskiego ortodonty, który pomoże ci podjąć decyzje i podpowie jakie w twoim przypadku jest najlepsze rozwiązanie. Ja chodziłam do pani doktor z http://www.dentysta-torun.eu/aparat-ortodontyczny-a-zeby-a-leczenie-zebow/, która przedstawiła mi harmonogram leczenia, dostępne typy aparatów, przedstawiła wady i zalety każdego z nich oraz półkę cenową. To było dla mnie bardzo profesjonalne i wszystko było jasne od samego początku

Dzięki za polecenie! Szukam dobrego specjalisty!

Odnośnik do komentarza
Gość Domminika

Odpowiem ci tak jak ja zrobiłam, nie ma co liczyć na najtańsze okazje, bo zęby to jednak rzecz bardzo ważna i warto w nią zainwestować jak najlepiej. Ja aparat zakładałam w klinice Elektoralna w Warszawie i nie wyobrażam sobie iść do nikogo innego, sprawili że w końcu dobrze się czuję gdy się uśmiecham, serio polecam. 

Odnośnik do komentarza

Z tego co mi wiadomo, to NFZ nie refunduje aparatów stałych. Jeśli jesteś z okolic Legionowa, to zdecydowanie mogę polecić Ci klinikę stomatologiczną https://www.mojdentysta.com.pl/ortodoncja. Kilka lat temu miałam tam założony aparat ortodontyczny i jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia. Moje zęby są teraz proste, a ja w końcu nie wstydzę się swojego uśmiechu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...