Skocz do zawartości
Forum

Zapomniana tabletka antykoncepcyjna


Gość mili87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne od dwóch lat. W tym miesiącu zapomniałam przyjąć 9 tabletki z blistra, przez nieuwagę nie przyjęłam jej w późniejszym terminie a jedynie pominęłam ją i zaczęłam brać kolejne tabletki o stałej porze. Dzień przed pominięciem pigułki kochałam się z partnerem bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia, po tym, jak zorientowałam się o opuszczonej tabletce, przyjęłam pigułkę 'po' (mniej więcej 50h od stosunku).

Jak duże jest prawdopodobieństwo ciąży? Zamierzam zrobić test i wybrać się do ginekologa ale bardzo chciałabym wiedzieć, czy jest sens dodatkowo się stresować przez te kilka dni do wizyty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam
Biorę tabletki antykoncepcyjne Novynette od 3 lat o godzinie 23:00 zażywam.Dziś wypiłam o jedno piwo za dużo i poszłam spać o godzinie 21:00.Obudziłam się o godzinie 23:30,chcąc wziąść tabletkę z piątku,niestety w blistrze nie było tabletki,dodam,że jest to pierwszy tydzień opakowania.Przypuszczam zatem,że albo wczoraj zażyłam dwie przez przypadek albo dzisiaj wzięłam przed pójściem spać (niestety tego nie potrafię sobie przypomnieć bo ledwo trzymałam się na nogach).Nie wiem co teraz zrobić.Czy brać tabletkę z soboty za ten piątek i skończyć na 20 tabletkach, czy zaryzykować bo może odruchowo wzięłam ją przed snem.Czy może otworzyć sobie nowe opakowanie novynette i wziąść tabletkę brakującą z piątku (wtedy przyjęłabym 22 tabletki a nie 21).Dodam,że stosunek był dzisiaj (tzn. w piątek) przed być może wziętą tabletką ale nie jestem tego pewna czy w czwartek omyłkowo nie były wzięte dwie.Proszę o szybką odpowiedź co robić

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie ! Zwracam się z zapytaniem poniewąz nurtuje mnie jedne fakt . Zaczełam brać nowe opakowanie tabletek koncepcyjnych po 7 dniowej przerwie... Problemem moim jest to ze zapomniałam zarzyc czwartek i piatek tabletki po czwartkowym stosunku. Tj w sobotę wziełam kolejną tabletke oznaczona sobotą.Czy istnieje możliwośc zajscia w ciąze i czy nadal mam brać opakowanie do konca pomimo nie zarzycia dwóch tabletek ? Proszę o odpowiedz i dziekuje z góry

Odnośnik do komentarza

Witam,
Od około roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Moja miesiączka zawsze była regularna. Lecz miesiąc temu w trzecim tygodniu brania tabletek, zapomniałam jednej. Wzięłam ją po mniej niż 24h, a następnie nie zrobiłam tygodniowej przerwy i opakowania połączyłam zgodnie z treścią ulotki.
Dodam, że poza tym jednorazowym nie wzięciem tabletki, zawsze brałam je regularnie. Teraz natomiast, gdy miałam dostać miesiączke, wystąpiło bardzo słabe jasno-brązowe plamienie, połączone z niewielką ilością krwi. Ponadto kilka dni temu, bolał mnie brzuch jak przed miesiączką. Wczoraj, w pierwszym dniu również mnie trochę bolał. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji, wybrać się do ginekologa, czy poczekać jeszcze kilka dni i zacząć kolejne opakowanie tabletek?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Biorę 6 opakowanie tabletek. Między 5 a 6 nie robiłam przerwy. Przy 6 opakowaniu zauważyłam że zostało mi 6 tabletek a powinno zostać 5. Nie wiem kiedy jej zapomniałam więc gdy tylko się zorientowałam to wzięłam 2 tabletki od razu(jedną prawidłowo o stałej porze a druga - tą o której zapomniałam) w tym czasie kochałam się z partnerem. Co powinnam dalej zrobic? Czy jeśli nie robiłam przerwy to i tak mam postępować tak jak przy 3 tygodniu(a to przecież 6tydzień brania tabletek) czy w tym przypadku są jakieś inne metody? Jakie jest ryzyko ciąży? Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Zażywam tabletki novynette 21 tabletek w listku. Mój problem polega na tym, że w trzecim tygodniu dokładnie 15 tabletka z opakowania została przeze mnie zapomniana. Zażyłam ją po 11h. Czy w takim przypadku powinnam zadziałać tak jak mówi ulotka czyli nie robić przerwy 7 dniowej, czy mogę ją zrobić? Po prostu zastanawia mnie to czy moje zabezpieczenie się mogło zmniejszyć.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry
Byłabym wdzięczna za pomoc w wyjaśnieniu wątpliwości. Od ponad roku zażywam tabletki antykoncepcyjne. Niestety ostatnio zapomniałam przyjąć tabletke (ponad 12 h za pozno,3 tydzień, byla to ostatnia tabletka) Przyjęłam ją po 12h. Nie postąpiłam tak jak należy w ulotce. Tak jak zwykle zrobiłam przerwe wystapił okres i 8 dnia rozpoczełam nowe opakowanie. Chciałabym sie dowiedzieć po jakim czasie ochrona antykoncepcyjna bedzie zachowana, czy tak jak to zwykle bywa po 7dniach, czy dopiero od następnego opakowania, dodam,że dla bezpieczeństwa z chłoapkiem używamy prezerwatywy.
z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam! Jestem w dość nietypowej sytuacji i proszę o pomoc. Wczoraj powinnam wziąć przedostatnia tabletkę [dziś powinnam skończyć opakowanie], ale bardzo dziwnym trafem gdzieś je zgubiłam - nie mam pojęcia jak to możliwe, ponieważ przez ponad pół roku nigdy mi się to nie zdażyło. Niestety, wczoraj o tym nie wiedziałam i odbyłam stosunek. Następne opakowanie mogę dopiero wykupić jutro [ponieważ moja recepta jest do odebrania u p. ginekolog jutro], za to tabletka '72godz po' ma sporo skutków ubocznych i nie wiem czy się na nią zdecydować - jestem młodą kobieta. Jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże? Czy możliwe jest, iż mój organizm 'pomyli się' i 'uzna' ze już wczoraj skończyłam opakowanie i na dniach dostane okres? Z góry dziękuje za odp.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Dzisiaj o 6:00 rano miałam wziąć 6 tabletkę, jednak zapomniałam i przypomniałam sobie dopiero o 18:11 (wtedy też szybko połknęłam tą zapomnianą tabletkę). Jest to ponad 12h godzinna przerwa, a dokładnie 12h i 11 min. Chciałam się spytać, czy jeżeli miałam stosunek jakieś 4 dni przed zapomnianą tabletką, to jest możliwość zajścia w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Witam.
Chciałabym poradzić się czy w moim przypadku istnieje ryzyko zajścia w ciążę.
W poniedziałek, wtorek i środę miałam stosunek, tabletki (21 tabletek i 7 dni przerwy) brałam regularnie do czwartku. W piątek o tabletce zapomniałam i przyjęłam ją dopiero w sobotę rano, czyli po jakichś 15 godzinach (zazwyczaj biorę o godz. 18). Piątkowa tabletka była 14 tabletką. Nie wiem czy po zakończeniu blistra mogę zrobić sobie 7 dni przerwy czy koniecznie brać kolejne opakowanie. I czy w takim przypadku istnieje ryzyko zajścia w ciążę?
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, może ktoś był w podobnej sytuacji lub będzie umiał mi doradzić.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
Stosuje tabletki Midiana, po 21 dniach stosowania, byla 7 dniowa przerwa i powinnam 11 rozpoczac kolejny blister, jednak rozpoczelam go 14 (biorac dwie), 12 i 13 doszlo do stosunku. 16 zaczynaja mi sie dni plodne. Czy istnieje mozliwosc, zapolodnieniea? Jak powinnam teraz zarzywac tabletki, do kiedy (liczac od 11 jakbym brala, czy od 14). Jak dlugo dzialanie Midiany moze byc oslabione?

Odnośnik do komentarza

Witam.
Zapomniałam zażyć tabletkę numer 3 (sobota), powinnam przyjąć ją o godzinie 11(w południe) zaś łyknęłam ja po 15 godz (ok godz 2 w nocy).. Zażyłam tabletkę numer 3 i 4 (w niedziele) oraz 5 w poniedziałek o godz 11 i tego samego dnia współżyłam ze swoim chłopakiem który zakończył stosunek we mnie. . Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, gdy on spuścił się we mnie ?

Odnośnik do komentarza

Na ulotce dołączanej do opakowania tabletek jest instrukcja jak trzeba postępować w przypadku pominięcia tabletki.
Pominięta 1 tabletka w 1. tygodniu
Należy przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe (nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek), a kolejne zażywać o stałej porze. Przez następne 7 dni należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne). Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki utrzymywano stosunki seksualne, jest możliwe zajście w ciążę. Należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Witam, biore anty cilest, dnia 6,10 sobota dostałam okres, dnia 11,10 zaczełam kolejne opakowanie, w niedziele 14,10 zapomniałam wziąć dawke biore zawsze o 9 rano, po południu kochałam się, tabletke wziałam o 6 rano w poniedziałek 15,10 tzn dwie dawki. dzisiaj tj.20,10 boli mnie brzuch dokladnie drugi dzień takie kłócia jak na okres. czy to może być ciąża?? dodam że juz byłam 2 razy w ciąży i wiem jakiego typu to ból na początki.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Zapomniałam zażyć dwóch tabletek pod rząd. Gdy sobie o tym przypomniałam wzięłam dwie na raz po około 40h od braku przyjęcia pierwszej pigułki, a wieczorem wzięłam następną z tego samego opakowania. Czy mam brać tabletki dalej? Dodam, że w dniu kiedy zapomniałam przyjąć pierwszą tabletkę odbyłam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia. Po zażyciu dwóch tabletek dostałam krwawienia. Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~onaa098
Witam,
Dzisiaj o 6:00 rano miałam wziąć 6 tabletkę, jednak zapomniałam i przypomniałam sobie dopiero o 18:11 (wtedy też szybko połknęłam tą zapomnianą tabletkę). Jest to ponad 12h godzinna przerwa, a dokładnie 12h i 11 min. Chciałam się spytać, czy jeżeli miałam stosunek jakieś 4 dni przed zapomnianą tabletką, to jest możliwość zajścia w ciążę?

Witam!
W opisanej przez Panią sytuacji ryzyko zajścia w ciążę jest znikome. Proszę się zatem nie niepokoić. Gdyby jednak kolejne krwawienie się nie pojawiło, proszę wykonać test ciążowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...