Skocz do zawartości
Forum

Zapomniana tabletka antykoncepcyjna


Gość mili87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość katerinabebe

Zapomniałam pierwszej tabletki z opakowania - czyli przerwa trwala o pół dnia dłużej ( raczej ponad 12 godzin) Biorę tabletki z reguły koło 17 ale nie pamietam o ktorej wzielam ostatnia tabletke z poprzedniego opakowania ( wydaje mi sie ze o tej 17 w środę).
Zaczynam kolejne opakowanie zawsze w czwartki. Jednak wlasnie wczoraj (czwartek) zapomnialam wziac tej pierwszej tabletki z opak. i wzielam ja o 7 rano dziś w piatek gdy sie obudzilam z ta mysla;/ Jesli chodzi o stosunek to był on w czasie przerwy od tabletek w sobotę koło 15.00 czyli od zapomnianej tabletki minelo niecale 6 dni.
Czy mam brac dalej tabletki z tego opakowania? czy mogę byc w ciazy? czy to rozreguluje cykl brania calego opakowania tak ze dalsze branie tabletek bedzie nieskuteczne? Wiem ze teraz przez tydzien mam stosowac dodatkowe zabezpieczenie ale czy dalej te tabletki beda dzialac? Bardzo prosze o szybką pomoc..

Odnośnik do komentarza
Gość katerinabebe

Zapomniałam pierwszej tabletki z opakowania - czyli przerwa trwala o pół dnia dłużej ( raczej ponad 12 godzin) Biorę tabletki z reguły koło 17 ale nie pamietam o ktorej wzielam ostatnia tabletke z poprzedniego opakowania ( wydaje mi sie ze o tej 17 w środę).
Zaczynam kolejne opakowanie zawsze w czwartki. Jednak wlasnie wczoraj (czwartek) zapomnialam wziac tej pierwszej tabletki z opak. i wzielam ja o 7 rano dziś w piatek gdy sie obudzilam z ta mysla;/ Jesli chodzi o stosunek to był on w czasie przerwy od tabletek w sobotę koło 15.00 czyli od zapomnianej tabletki minelo niecale 6 dni.
Czy mam brac dalej tabletki z tego opakowania? czy mogę byc w ciazy? czy to rozreguluje cykl brania calego opakowania tak ze dalsze branie tabletek bedzie nieskuteczne? Wiem ze teraz przez tydzien mam stosowac dodatkowe zabezpieczenie ale czy dalej te tabletki beda dzialac? Bardzo prosze o szybką pomoc..

Odnośnik do komentarza

Witam!

Zapomniałam wziąc 12 tabletkę Daylette (niedziela). Niestety nie zajrzałam do ulotki, przekonana, że dobrze postępuję robiąc przerwę. Trwała ona do dziś . Dzisiaj (środa) dostałam krwawienie z odstawienia i by nie zmieniać dnia rozpoczęcia wzięłam pierwsza tabletke z nowego opakowania. Czy teraz powinnam się dodatkowo zabezpieczać biorąc tabletki z tego nowego opakowania? Przez ile? Prosze o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość Toxic False Love

Witam .
Otóż spóźniłam się z wzięciem drugiej tabletki (2 opakowanie) o 12,5 godziny. Przed zapomnieniem nie odbywałam stosunków. Po zapomnieniu (i brania tabletek równo jak w zegarku) odczekałam ponad 2 tygodnie do współżycia bez dodatkowego zabezpieczenia. Dwa dni po dostałam krwawienie z odstawienia. Czy są jakiekolwiek szanse, że ta pominięta tabletka miała wpływ na ten stosunek po tylu dniach??? Dodam, że trzecie opakowanie (po stosunku) zaczęłam brać po 7 dniach przerwy i nie nastąpiły żadne opóźnienia w ich braniu.

Odnośnik do komentarza

Otóż spóźniłam się z wzięciem drugiej tabletki (2 opakowanie) o 12,5 godziny. Przed zapomnieniem nie odbywałam stosunków. Po zapomnieniu (i brania tabletek równo jak w zegarku) odczekałam ponad 2 tygodnie do współżycia bez dodatkowego zabezpieczenia. Dwa dni po dostałam krwawienie z odstawienia. Czy są jakiekolwiek szanse, że ta pominięta tabletka miała wpływ na ten stosunek po tylu dniach? Dodam, że trzecie opakowanie (po stosunku) zaczęłam brać po 7 dniach przerwy i nie nastąpiły żadne opóźnienia w ich braniu.

Odnośnik do komentarza
Gość Kaśka9999

Zapomniałam wziąć 5 tabletki (2 opakowanie), tabletkę powinnam wziąć o 17 w poniedziałek, natomiast wzięłam we wtorek o 7 rano. Minęło około 14h. Dwa dni wcześnie w sobotę uprawiałam seks. Czy prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest duże ?

Odnośnik do komentarza

Ech, nigdy bym się nie spodziewała, że i ja będę miała podobny problem, no ale cóż... życie;)
Zapomniałam o tabletce w 3 tygodniu przyjmowania i doszło do stosunku. Postanowiłam więc zrobić przerwę na okres. W tym czasie również dochodziło do stosunków. Po przerwie nie wzięłam tabletek, bo zwyczajnie mi się skończyły i nie miałam jak dostać nowych, zupełnie zapomniałam się wcześniej z tym zabezpieczyć. W tym czasie (pierwsze dwa dni, kiedy powinnam przyjąć tabletki z nowego blistra) również dochodziło do stosunku (od tamtego czasu już nie). W sumie wypadają dni niepłodne, ale fakt, że zrobiłam przerwę kilka dni wcześniej niż powinnam... no i stres... Czy istnieje ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość Marika1994

Cześć dziewczyny mam pytanie czy gdy zapomniałam tabletki piatkowej i wzięłam ja nastepnego dnia z następna tabletka o godz.o ktorej mam wziąść wzielam dwie naraz i w niedziele wystapilo krwawienie i bol brzucha jak na okres oczywiscie normalnie w niedziele wieczorem wzielam tabletke ale dziś znow mam krwawienie i bol brzucha i teraz nie wiem czy mam dokonczyc opakowanie i poczekac az sie unormuje czy odstawic je zrobic przerwe 7 dniawa od dzis i zacząć nowe opakowanie ?? Jeszcze tydzień brania tabletek mam .

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Po 7 dniowej przerwie ( w poniedzialek) zapomniałam przyjąć pierwszej tabletki Vibin. We wtorek, czyl;i drugiego dnia, po jakis 22 h zorientowałam sie iż tabletka nie została przyjeta i wziełam tego dnia dwie tabletki jak bylo napisane na ulotce.Miałam stosunek zarówno w niedziele, jak i poniedzialek. Czy powinnam konczyc opakowanie vibin i czy szanse zajscia w ciąże są spore?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...