Skocz do zawartości
Forum

Czerwone plamy i rozszerzone naczynka po peelingu


Gość agatka2011

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agatka2011

Witam Panią. Miałam wykonany peeling , po zabiegu smarowałam skórę wazeliną i . Trzeciego dnia brązowa skorupka, zeszła za jednym razem po kąpieli, a pod nią była różowa a miejscami czerwona skóra. Teraz jestem załamana po 8 dniu na policzkach mam bardziej czerwone plamy, rozszerzone naczynka i sączy się coś koloru miodowego (surowiczego?) wygląda jak zagłębienie w stosunku do skóry obok (obszar bez kilku warstw skóry). Niepokoi mnie to, że jest to na policzkach, brodzie i nosie. Czy jest szansa, że się to zagoi? Będę wdzięczna za poradę.

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Prawdopodobnie doszło do stanu zapalnego skóry twarzy. Być może jest ono wywołane przez drobnoustroje. Powinnaś udać się do dermatologa, który oceni zmiany. Po zaaplikowaniu odpowiedniego leczenia problem powinien ustąpić. Nie lekceważ tego problemu, gdyż brak działania w tej sytuacji może doprowadzić do pogłębienia dolegliwości.

Odnośnik do komentarza

Witam, zapewne miala Pani peeling kwasem trojchlorooctowym, on daje brqzowa skorupe krpta sie zluszcza, nie powinna jednak zrjsc za jednym razem tylko sustematycznie zlyszczac sie kilka dni. W takich sytuacjach najlepiej jest udac sie do lekarza ktory taki zabieg wykonywal, bo zakladam ze byl to lekarz!
Pozdrawiam serdecznie,
Lek. Joanna Salkowska-Wanat
DermClinic

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...