Skocz do zawartości
Forum

Wahania wagi przy stosowaniu diet


Gość margga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 16 lat, 167 cm wzrostu i ważę 58 kg. Od miesiąca jestem na diecie. Polegała ona na odstawieniu tłustych potraw, cukru, słodyczy. Staralam się jeść 5 małych posiłków o tej samej porze. Moja dieta składała się m. in. z płatków fitness, jogurtów jogobella, warzyw na patelni i od czasu do czasu ryżu z warzywami. Do tego codziennie ćwiczyłam ok. godziny (ćwiczenia na brzuch i wewn. stronę ud). Stosowałam również suplementy takie jak zielona herbata w kapsułkach, l-karnitynę i ocet jabłkowy przed 3 posiłkami. Podczas tego moja waga skakała z 58 do 56. Postanowiłam przejśc na dietę Dukana. Dzisiaj mija ostatni dzień fazy 1. Przed nią ważyłam 57,6 kg. Stosowałam wszystko jak zalecano, zdarzało mi się dosypać troszkę cukru np. do twarożku. Dzisiaj po 5 dni 1 fazy zważyłam się i co wyszło ? ...znowu 58 kg. Nie wiem co robić, jestem kompletnie załamana... Dodam że od czasu do czasu przed rozpoczęciem diety dukana przydarzyło mi się połknąć tabletkę Ali a nawet środki przeczyszczające jak zalecano (nie podziałały !). Piję 2 l płynów na dzień, stosuje wszystko jak zalecają w książce pt. Nie potrafię schudnąć, a moja waga stoi lub się waha ! Błagam o pomoc... nie wiem kompletnie co robić.

Odnośnik do komentarza

Twoja waga jest prawidłowa i nie widzę powodu dla którego miałabyś się odchudzać. wahania wagi mogą być spowodowane poprzez stosowanie zlej diety lub nie przestrzeganiem jej zasad. W tym wieku nie powinnaś w ogóle się odchudzać, nie stosuj herbatek przeczyszczających ani innych suplementów odchudzających ponieważ nie są wskazane dla osób w Twoim wieku. Najlepszym rozwiązaniem jest zwiększenie ilości ćwiczeń oraz uprawianie sportu.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 171 cm wzrostu i 16 lat. Od około 2 tygodni temu przechodziłam dietę 13-dniową. Wytrwałam 9 dni. Początkowa waga wynosiła 58-59 kilogramów. W trakcie diety ważyłam 53-54 kg. Po zaprzestaniu diety waga (ważę się zawsze rano, po wypróżnieniu) była równa 54kg. Postanowiłam wtedy zmienić swoje nawyki żywieniowe - jeść 5 posiłków dziennie co 3 godziny, unikać słodyczy i pustych kalorii Pieczywo zamieniłam na ciemne, unikam cukru w potrawach, staram się pić dużo wody i zielonej herbaty. Staram się jeździć minimum 20 minut dziennie na rowerze stacjonarnym i robić Ćwiczenia na płaski brzuch dr Tony Catersiano. W ciągu dnia waga waha się o 1-2 kilogramy więcej. Jednak z rana zawsze było 54 kg. Dzisiejszego poranka waga rano wynosiła 55 kilo, po śniadaniu (jajecznica z pomidorem smażona na maśle z 2 jajek) już 56. Czy przytycie może być spowodowane tym, że wczoraj na obiad zjadłam 6 małych placków z jabłkiem posypanych cukrem pudrem? Co powinnam zmienić aby ważyć 54 kilo, lub już więcej nie tyć? Dodam że 4 dni temu robiłam pomiar zawartości tkanki tłuszczowej w % w przychodni lekarskiej, urządzeniem Omron BF 306 metodą BIA (bio - elektryczna analiza impedancji). Przy parametrach: wzrost 171cm, waga 54kg, wiek 16 lat wynik wynosił 12.7%. Proszę o odpowiedz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...