Skocz do zawartości
Forum

ozonowanie na roztocza


Gość adi1879

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiscie ,ze odpowiednie stezenie w krotkim czasie zniszczy wszystkie czynniki chorobotworcze,ale musi byc to wykonane przez profesjonalistow z odpowiednim sprzetem .ozonator 7g to stanowczo za malo,ponadto nie polecam robienia tego zabiegu samemu ,bo moze byc potrzebna maska gdyz skutecznie duze stezenia ozonu sa niebezpieczne i tylko fachowe firmy potrafia wyliczyc jakie jest potzrebne stezenie ozonu i w jakim czasie dla danej kubatury pomieszczenia,zeby zabieg byl skuteczny i bezpieczny.ozon to najlepszy srodek znany w tej chwili ,ale laikom nie radze sie tym bawic

Odnośnik do komentarza
Gość RED POINT

WITAM SERDECZNIE ZGADZAM SIĘ Z PRZEDMOWCĄ

OZONOWANIE JEST NAJSKUTECZNIEJSZA METODA WALKI Z ROZTOCZAMI,ALERGENAMI,WIRUSAMI,BAKTERIAMI, DODATKOWO DANE POMIESZCZENIE ZOSTANIE PODDANE ZABIEGOWI DEZODORYZACJI
NA WŁASNA RĘKĘ TO POLECAM SAM JONIZATOR A NIE WYPOŻYCZANIE GENERATORA OZONU O WYDAJNOŚCI 7G/H.
1 PYTANIE JAK DANA OSOBA ZMIERZY STĘŻENIE OZONU W POMIESZCZENIU CZY SPADŁO DO MINIMUM
0 PPM?
2.JAK DANA OSOBA WEJDZIE DO POMIESZCZENIE ŻEBY PRZEWIETRZYĆ DANY OBIEKT ? BO PRZECIEŻ POTRZEBNA JEST DO TEGO MASKA Z POCHŁANIACZ WIELOGAZOWYMI.

Odnośnik do komentarza
Gość WoodyKnows

Jako uzupełnienie dla ozonowania polecamy nasze filtry do nosa, które skutecznie blokują wdychanie zarówno roztoczy kurzu domowego, jak i innych alergenów wziewnych. Do stosowania przez cały rok, zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że polecacie ozonowanie.. ja też się nad nim zastanawiam. Na razie staraliśmy się wprowadzić pewne zasady sprzątania i odkurzania, kupilismy filtry hepa które nam polecono z pureventfilters, ale oprócz tego zastanawiam się nad innymi metodami.

Odnośnik do komentarza

~aniaaaaaaaaa
U nas w domu była ekipa ozonująca Airozone. Nie było problemu z mierzeniem parametrów. Musieliśmy tylko wyjść z domu na dwie godziny.

Zastanawiam się nad przeprowadzeniem ozonowania u siebie w domu i zainteresowała mnie firma Airozone. Mogłabym prosić o informację, ile kosztuje taki zabieg wykonany w mieszkaniu?

Odnośnik do komentarza
Gość primaveraaaa9

stapka18
~aniaaaaaaaaa
U nas w domu była ekipa ozonująca Airozone. Nie było problemu z mierzeniem parametrów. Musieliśmy tylko wyjść z domu na dwie godziny.

Zastanawiam się nad przeprowadzeniem ozonowania u siebie w domu i zainteresowała mnie firma Airozone. Mogłabym prosić o informację, ile kosztuje taki zabieg wykonany w mieszkaniu?

Polecam zajrzeć na stronę Airozone, mają cennik podany. Mieszkanie to będzie około 300zł, ale zależy, najlepiej umówić się z nimi i dogadać. Jak dla mnie to cena adekwatna, bo efekty są dobre :)

Odnośnik do komentarza

U mnie też było ozonowanie. Na alergię super pomaga, w domu jak jestem nie potrzebuję leków nawet brać :) zastanawiałam się początkowo nad ozonatorem, żeby kupić nawet, ale w końcu stwierdziłam, że spróbuję w ogóle jak to działa i wynajęłam ekipę z airozone. Jestem zadowolona i na pewno będę powtarzać :)

Odnośnik do komentarza
Gość Michalinakalina

Moja rodzina sobie poradziła i teraz żadna alergia nam nie jest straszna. Nie pamiętam jak się nazywał ten ebook, ale był dostępny na stronie Lekarzpomaga.pl, w dodatku za darmo. Warto przeczytać, żeby zrozumieć pochodzenie objawów i załagodzić je.

Odnośnik do komentarza

Skuteczne ozonowanie pościeli jest bardzo ważne i proste. Wystarczy tani ozonator(kosztuje 100-200zł) o wydajności ok. 5 litrów/min i grubszy duży worek na śmieci ok. 120l. Wkładamy poduszki i kołdry do worka i za pomocą odkurzacza dokładnie wysysamy powietrze. (Aż się zdziwicie, jaki fajny jest efekt! ). Następnie wkładamy rurkę ozonatora i wdmuchujemy ozon do worka i wypełniamy ozonem. Cała operacja trwa około 30 minut w zależności od wydajności ozonatora. Szczelnie zawiązujemy worek na parę godzin. Efekt murowany. Materac dokładnie odkurzamy, a poszewki pierzemy w wysokiej temperaturze.Oczywiście prześcieradła muszą być dobrze dopasowane do materacy i trzeba je często zmieniać co 3-4 dni. Ozonowanie trzeba przeprowadzać raz na miesiąc.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się co do wcześniejszych wpisów by takie usługi wykonywała profesjonalna firma. Padło wcześniej stwierdzenie, że 7g/h ozonu to zdecydowanie za mało na roztocza i bakterie i jest to całkowicie MYLNE stwierdzenie, gdzie jakieś szczegóły? jakie pomieszczenie? jaki czas ozonowania? jakie warunki? 7g/h ozonu to już wystarczająca dawka, Jako biocyd, ozon działa podobnie do chloru i jest stosowany w podobny sposób. Ozon dezynfekuje poprzez bezpośrednie utlenianie i niszczenie ściany komórkowej mikroorganizmu, powodując wyciekanie składników komórkowych poza komórkę dzięki czemu skutecznie niszczy mikroorganizmy.
Stężenie ozonu musi być dostosowane do wielkości pomieszczenia i odpowiednio dobrany czasu ozonowania.

Przykładowo do pomieszczenia 35 m2, ozonowanie generatorem 10g/h przez 3 godziny z kontr wentylatorem i zmienną pozycją generatora co 30 minut, jest bezpieczne i co najważniejsze skuteczne na tak małe organizmy jak roztocza wirusy czy bakterie.
Polecam stronę Usun-Odor tam dowiesz się więcej.
Ozonowanie Warszawa

Odnośnik do komentarza

Czy te urządzenia ozonator, jonizator powietrza są coś warte, czy to tylko zabawki https://smartmoto.pl/pol_m_Wyposazenie-_Obsluga-klimatyzacji_Ozonatory-1555522.html ? Może ktoś używa takich urządzeń i może podzielić się uwagami ? U nas w domu mamy alergika i powiedziano nam że nalepszym rozwiązaniem będzie taki onozator. ktoś jest za a ktoś przeciw ?

Odnośnik do komentarza
Gość magdziaaaaa2

~primaveraaaa9
stapka18
~aniaaaaaaaaa
U nas w domu była ekipa ozonująca Airozone. Nie było problemu z mierzeniem parametrów. Musieliśmy tylko wyjść z domu na dwie godziny.

Zastanawiam się nad przeprowadzeniem ozonowania u siebie w domu i zainteresowała mnie firma Airozone. Mogłabym prosić o informację, ile kosztuje taki zabieg wykonany w mieszkaniu?

Polecam zajrzeć na stronę Airozone, mają cennik podany. Mieszkanie to będzie około 300zł, ale zależy, najlepiej umówić się z nimi i dogadać. Jak dla mnie to cena adekwatna, bo efekty są dobre :)

Korzystałam, cena spoko, za efekt do przyjęcia jak najbardziej. I mi i dziecku śpi się lepiej i nie kichamy jak szaleni :) także sprawdza się :)

Odnośnik do komentarza
Gość ingakkkk

~Mirek34
No niestety, ale roztocza, bakterie itp. są wszędzie. Ja korzystałem z ozonowania u siebie w mieszkaniu i w biurze, w Wawie zajmuje się tym firma Airozone. Fajnie to działa, od razu czuć inne powietrze w pomieszczeniu.

A czy wiecie może czy ta firma ozonuje też w biurach? Myślę czy by nie podsunąć szefowi tego pomysłu, bo u nas często ludzie chorują... Może to by pomogło.

Odnośnik do komentarza

Właśnie też zastanawiam się nad takim ozonowanie. Czytałam gdzieś, że jest ono bardzo dobre i wskazane dla alergików. W mojej okolicy takie usługi świadczy firma Airozone i z tego co widze to mają bardzo atrakcyjne ceny. Waszym zdaniem warto takie ozonowanie wykonać?

Odnośnik do komentarza

Widzę że same fałszywe posty reklamujące usługi na tym forum. Proponuje na te roztocza zakupić sobie ozonator w miare wydajny i sobie robić to samemu bo nie ma sensu przepłacać. Skasują Was na sporą kasę a za parę dni będzie to samo.. Ja kupiłem ozonator na allegro 0,7gram i sie okazuje że  chwilowe nawet nakierowanie nadmuchu na roślinę w doniczce ją usmierca, a efekt widać już na drugi dzień jak cala roslina jest powalona. Załączenie tego w pokoju czy łazience gwarantuje że nie przeżyje tam żaden pająk, rybik łazienkowy i rosliny doniczkowe.. Później kupiłem 4g/h i ten to już na poważnie robi robotę. Nie ma mowy żeby po kilkudziesięciu minutach ozonowania przeżyło cokolwiek czy to owad, roztocza grzyb czy bakteria. Ważne żeby postawić obok ozonatora wiatrak by skutecznie mieszal cięższy ozon w powietrzu i rozprowadzał go po calym pomieszczeniu. Nie wolno tego wdychac i narażać oczu. Nie  wolno zostawiać zwierząt i roślin w ozonowanych pomieszczeniach bo padną. Od momentu wyłączenia urządzenia nie wolno narażać płuc i oczu przez okolo 2,5 godziny bo tyle mniej więcej potrzeba czasu by ten gaz rozpadł się w tlen. Ozon pozostawia intensywny zapach przez długi czas pomimo że moze byc już ponoć nieszkodliwy. Ja zawsze zgodnie z zaleceniami solidnie pozniej jeszcze wietrze mieszkanie. W skrócie - ozon przez 2 godziny ultraszybko zabija wszystko co żywe. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...