Skocz do zawartości
Forum

Wysuszona skóra twarzy


Gość GosiaKot

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GosiaKot

Od jakiegoś czasu mam bardzo wysuszoną skórę twarzy. Nie dość, że zmarszczek mi przybywa to jeszcze powoduje to dyskomfort. Cerę mam skłonną do wyprysków, ale nie ma ich jakoś strasznie dużo, jednak zdarza się dość często, że zakupiony przeze mnie kosmetyk ląduje w koszu, bo wywołuje reakcję alergiczną. Może macie na tą jakąś radę?

Odnośnik do komentarza

Może być to problem z tym, że kosmetyki których używasz zapychają Ci pory. Ja od jakiegoś czasu jestem wierna dermokosmetykom Cetaphil. Pamiętaj też, żeby do mycia nie używać mydła, a np. emulsję micelarną. Ja mam właśnie taką z Cetaphil i odkąd jej używam moja cera zdecydowanie się poprawiła. Polecany jest do skóry wrażliwej i z trądzikiem, więc myślę, że się sprawdzi. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jezeli masz wysuszoną skórę na twarzy , a masz skłonna ją do wyprysków , to wg mnie masz tłustą cerę , tylko Ty ją przesuszyłaś > Tez tak można zrobić . Jakich preparatów używałaś ? nimi prawdopodobnie wysuszyłaś sobie skórę twarzy . Ja od siebie proponuje poczytac sobie na temat sekretów urody koreanek . Jest taka ksiażka , gdzie dziewczyna opisuje jak dbac o skórę . oczyszczanie twarzy to raz , ale nawilżanie to rzecz następna , która jest równie ważna. ostatnio zakupiłam sobie taki zestaw do oczyszczania twarzy na beautikonie , marki it`s skin . mam tam piankę do mycia twarzy z wyciągiem z mangostanu oraz dwa kremy wodne . świetnie nawilżają ;)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli używałaś kosmetyków z cynkiem, siarką albo kwasami to faktycznie mogłaś ją sobie przesuszyć. Z bardzo dobrze nawilżających kremów, które do tego nie powodują wysypu u mnie polecam Eucerin, albo Vichy Idealia. Nawet próbki można dostać w aptekach. Spróbuj, bo mimo, że nie są tanie naprawdę czuć efekt nawet jak się nimi nie posmarujesz.

Odnośnik do komentarza

mi się jakoś przed okrsem i w trakcie mocniej przesusza skóra, ale zazwyczaj samo to przechodzi, często też tak się dzieje jak zapomne wklepać sobie krem, ale starams się jednak o tym pamiętać, regularnie stosuję oeparol hydrosense, to mojej suchej skóry się świetnie sprawdził, jest wydajny i tez mogą alergicy go stosować

Odnośnik do komentarza

Nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą powodować nadmierne przesuszenie skóry. I nie chodzi tu tylko o to, że wywołana jest reakcja alergiczna, ale też pielęgnacja może być niewystarczająca, pozbawiona kilku kluczowych składników.
Jak masz takie problemy to proponowałabym przejrzeć strony typu Zrób sobie krem i zacząć zaopatrywać się w naturalne kosmetyki i oleje, które samemu można sobie rozrobić i kupić oddzielnie. Ja tak robię z olejami, nabieram trochę swojego kremu na dzień (z brzozy) na rękę, dolewam 2-3 krople oleju i mieszam całość przed nałożeniem, przez to dłużej się wchłania, ale skóra jest nawilżona, nie zapchana. Swoją drogą też mam wrażliwą i mieszaną cerę.

Odnośnik do komentarza

To prawda, słyszałam że dużo rzeczy wpływa na to w jakiej kondycji jest nasza skóra. Np. powinno się zmywać twarz olejkiem, a potem dopiero żelem lub płynem micelarnym. Podobno olejki najlepiej zmywają makijaż, dodatkowo nawilżają. Mam teraz olejek do mycia twarzy Rose care z bielendy, oprócz niego stosuję też krem z tej samej serii. Skóra jest bardziej nawilżona i oczyszczona

Odnośnik do komentarza

W takim przypadku moge Ci spokojnie polecić krem aktywny z eloderm - jest przeznaczony dla niemowlat od pierwszego dnia życia także 100% przebadany i zalecany dla alergików a nawet dla atopików. Świetnie sobie radzi z bardzo suchą skórą ale nie pozostawia tłustej warstwy i nie zapycha. Idealnie sprawdza się na moją bardzo wrażliwą skórę buzi (mam nawet problem z większością kosmetyków do twarzy). Ja akurat wieczorem moją buzię czyszczę jesli mam makijaż to albo płynem dwufazowym albo olejem kokosowym wbrew temu iż jest to oljej to jest najdelikatniejsza formą czyszczącą twarz. Na koniec zawse kremik :)

Odnośnik do komentarza
Gość Klinika DrLegrand

Częstym problemem, szczególnie o tej porze roku jest odwodnienie skóry, spotęgowane piciem zbyt małej ilości wody i przebywaniem w miejscach klimatyzowanych. Rownież przyczyna takiego stanu moe być stosowanie środków zbyt wysuszających skórę co powoduje powstanie efektu błędnego koła. Powinnaś przede wszystkim zadbać o prawidłowa pielegnacje domowa, stosowanie kremów nawilżających, picie właściwej ilości wody. Zachęcam rownież do wizyty w salonie kosmetologicznym, gdzie możesz skorzystać z zabiegów nawilżających skórę, np GeneO czy Pro-Vital Yonelle.

Odnośnik do komentarza

dermatolog polecił mi stosowanie dermokosmetyków w okresie jesienno-zimowym, przy mojej wrażliwej skórze, stosuje je głównie pod makijaż, a zaopatruje się w DOZ-ie, mam swoją ulubioną Panią farmaceutkę w aptece obok domu, która zawsze poleca mi coś na moje możliwości finansowe :)

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksandra WEWE

Moja skóra była bardzo wiotka na twarzy. Stosowałam różne kremy ale mało pomagały. Znajoma poleciła mi abym poszła na zabieg ClearLift, który bardzo dobrze wpłynał na kondycję mojej skóry. Zabieg poleca i klinike gdzie bylam Dr Paradowska Klinika Medycyny Estetycznej w Krakowie

Odnośnik do komentarza
Gość gracjowska3

Moja córeczka ma atopową skórę i używa do niej emulsji atoperal. Mi jakiś miesiąc temu skończył się krem do twarzy i użyłam tej emulsji, to muszę powiedzieć, że ładnie mi nawilżyła skórę. Może i Tobie pomoże ?

 

Odnośnik do komentarza

Na tego typu problemy bardzo skuteczna jest medycyna estetyczna. Istnieją bardzo różne zabiegi, które pozwolą uporać się z tym problemem. Warto zawitać do gabinetu medycyny estetycznej i sprawdzić jaki zabieg byłby nejlepszy i najbardziej skuteczny. Polecam zainteresować się kliniką medycyny estetycznej MEDESTE CLINIC https://www.medeste.pl/ . Najlepiej wybrać się na pierwszą wizytę, aby lekarz specjalista ocenił i dobrał odpowiednie zabiegi. Na przykładzie własnych doświadczeń wiem, że lepiej udać się do gabinetu medycyny estetycznej niż pakować kasę w ogromne ilości kremów i preparatów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...