Skocz do zawartości
Forum

Dieta antycellulitowa


Gość anulka25

Rekomendowane odpowiedzi

mam 21 lat i waże 58kg przy wzroście 168cm.. chciałabym schudnąc z nóg i pozbyć się cellulitu.. z brzucha szybko chudę lecz z nóg wogóle, co schudnę to szybko tyję :( jaką dietę wybrac ktora będzie dla mnie najodpowiedniejsza?? prosze pomóżcie

Odnośnik do komentarza

Dieta antycellulitowa to przede wszystkim dieta lekkostrawna i o ograniczonej iloścfi tłuszczu w posiłkach. Jedno zastrzeżenie tej diety jest takie, że nie można jej stosować przez krótki okres czasu, to jest sposób na żywienie do końca życia. Oprócz diety konieczne są też masaże poprawiające ukrwienie i krążenie krwi w tkankach. Dobry wpływ na walkę z cellulitem mają także ćwiczenia fizyczne. Pozbywając się zbędnej tanki tłuszczowej minimalizujemy cellulit. Dieta opiera na następujących zasadach: Zrezygnuj z tłustych potraw i ostro przyprawionych, bo sprzyjają gromadzeniu się wody. Postaraj się jak najmniej spożywać soli, która powoduje obrzęk lepiej zastąp ją mieszanką ziołową (np. kolendrę, estragon, bazylię, majeranek, suszoną natkę i pora).Najlepiej zrezygnuj z słodycze i fast-foody. Są kopalnią szkodliwych substancji, które odkładają się w komórkach tłuszczowych. Są też bogatym źródłem zbędnych kalorii. Jeśli możesz zrezygnuj z kawy, lub ogranicz ją do minimum, lepiej pij dużo zielonej herbaty, która przyspiesza przemianę materii . Codziennie wypijaj przynajmniej 2 litry niegazowanej wody mineralnej o niskiej zawartości sodu. To ważne, by wypłukać z organizmu jak najwięcej toksyn. Jeżeli palisz najlepiej skończ z nałogiem. Palenie osłabia naczynia krwionośne, więc o zastoje i obrzęk nie trudnoi. Zadbaj o bogate źródła potasu (ziemniaki, sałatę, pomidory), który działa przeciwobrzękowo. Włącz do menu mnóstwo selera, pietruszki oraz sezonowych arbuzów, truskawek i czereśni, ponieważ działają moczopędnie. Wzbogać jadłospis o produkty bogate w witaminy z grupy B, np. kiełki zbóż, drożdże, jajka. Jedz potrawy bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6 i omega-9. Poprawiają one metabolizm tkanek zaatakowanych przez cellulit, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i zapobiegają odkładaniu się tłuszczu. Jadaj zatem często ryby, orzechy, oleje roślinne, oliwę i tzw. miękkie margaryny.

Odnośnik do komentarza

Ja miałam celullit wodny po pigułkach, woda głównie zatrzymywała się w łydkach, pęknięte naczynka i ciężkość nóg niestety była codziennością, postanowiłam to przerwać i dzisiaj jestem zdrowa, mam diafragmę dopochwową i żel plemnikobójczy no i cieszę się fajnym seksem 

Odnośnik do komentarza

Hej, w tym temacie jeśli ktoś nie może się uporać polecam zdecydowanie ampułki antycellulitowe Działają skutecznie chociaż wiadomo, że nie od razu, konieczna jest systematyczność, dlatego jeśli komuś zależy na szybszych efektach to warto rozważyć zabiegi kosmetyczne na cellulit Są bezpieczne, szybkie no i co najważniejsze skuteczne. Jakiś czas temu się zdecydowałam i polecam każdej przyjaciółce, ponadto  zdecydowałam się także na zabiegi ujędrniające i myślę że takie połączenie ma sens. Mam też do Was pytanie czy zabiegi oczyszczające na twarz trzeba co jakiś czas powtarzać? Chciałabym aby skóra była gładka i odżywiona dlatego mam dylemat czy aby przypadkiem drenaż limfatyczny twarzy w tym przypadku nie będzie po prostu lepszy. Z góry dziękuję za sugestie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...