Skocz do zawartości
Forum

Jaki sposób na kupno okularów korekcyjnych przez biedaka?


Gość juriusz

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę nosić okulary. Dzis optyk zapisał mi soczewki okularowe korekcyjne:

-Do dali Prawe
- Sfeara +0,25
- Cylinder +0,25
- Oś 75
-Do dali Lewe
- Sfera +0,25
-Odległość źrenic
- 68 mm

I teraz kwestia kluczowa, jestem biedakiem, i chciałbym wydać możliwie najmniej. Nie interesuje mnie wygląd, wygoda, trwałość.

Proszę o porady jak tu zakombinować by wyszło najtaniej.
- Czy możliwe jest by kupić jakieś tandetne oprawki w necie i z nimi pójść do zakładu optycznego?
- Czy odległość źrenić to jest informacja potrzebna przy kupnie oprawek czy soczewek?
- Czy oprawki mają jakieś uniwersalne standardy kształtów bym mógł do byle jakich oprawek znaleźć soczewki w każdym zakładzie optycznym?
- za jaką usługę płaci się w zakładzie optycznym najwięcej? dobór oprawy z pomiarem łba czy za szlify i montaż szkieł.

Odnośnik do komentarza

Optyk bez problemu wstawi ci soczewki do dowolnych oprawek. Problemem byłyby tylko np bardzo mocne szkła do cienkich oprawek. Zamiast plastikowych, możesz wziąć szklane - są tańsze, ale przez to cięższe. Trwałość jednak powinna cię interesować, bo gdy okulary szybko się zniszczą, będziesz niedługo drugi raz narażał się na koszty. Jest jeszcze coś takiego, jak zaopatrzenie w wyroby medyczne. Jeśli masz ubezpieczenie, to zapytaj, czy lekarz nie może wystawić takiego zlecenia. Jeśli jesteś pod opieką MOPS-u, dopytaj się u nich, czy możesz otrzymać pomoc celową.

Odnośnik do komentarza
Gość kolezanka34

Czy był pan u lekarza okulisty czy tylko u optyka? Ma pan niewielką wadę, nie wiem czy jest konieczność nosić w takim wypadku okulary? Z receptą od lekarza NFZ dostanie pan zniżkę na okulary. Lepiej kupić razem oprawki z soczewkami, bo wtedy montaż jest darmowy. Gdyby zamówił pan oprawki w internecie, musiałby pan w salonie optycznym zapłacić dodatkowo za montaż. Ta usługa nie jest tania. Wystarczy poprosić w salonie optycznym o najtańsze możliwe okulary. Może pan porównać ceny w różnych miejscach. Proszę kontrolować wzrok raz w roku u lekarza. Wada może się pogłębiać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...