Skocz do zawartości
Forum

Wybielanie zębów u dentysty


Rekomendowane odpowiedzi

Gość ona_poznan

Zabieg wybielania w gabinecie sporo kosztuje (ok 1000 zł). Słyszałam też, że może doprowadzić do długotrwałej nadwrażliwości zębów więc nie warto. Paski używałam ale efekt jak dla mnie za słaby. Wyszukałam w necie metodę Martuni i nie żałuję, że spróbowałam bo teraz mam naprawdę białe zęby :)

Odnośnik do komentarza

Paski nie wybielą zębów po leczeniu kanałowym. Jedynie w gabinecie stomatologicznym możesz bezpiecznie i równomiernie wybielić. Domowe i apteczne preparaty są słabe, mało skuteczne i nietrwałe bo ich stężenie jest dużo mniejsze niż to stosowane u stomatologa. Tylko dentyści mają uprawnienia aby je stosować. Dlatego wybielanie w gabinecie kosztuje więcej, ale efekt jest stabilny i na ładnych kilka lat. Do tego lekarz dobiera odpowiedni dla pacjenta środek, jego stężenie i czas tak aby nie uszkodzić zębów i szkliwa. Koszt jest różny w zależności od sposobu i gabinetu. Najlepiej zadzwoń do kilku stomatologów w swoim mieście i zapytaj.

Dobry lekarz, stomatolog to tylko zawód czy pasja i powołanie?

Odnośnik do komentarza

Wybielanie w gabinecie wymaga z kolei 2–4 wizyt na fotelu dentystycznym w odstępie tygodniowym i jest także niemal trzy razy droższe (około 2000 złotych). W przypadku zębów martwych oraz zębów z bardzo dużymi przebarwieniami warto natomiast rozważyć założenie koron porcelanowych lub licówek, nierzadko zapewniających lepszy efekt niż wybielanie.

Najlepiej będzie to wszystko skonsultować ze stomatologiem.

https://studiose.med.pl/ Studio Stomatologii Estetycznej SE+
ul.Batorego 6/2 31-135 Kraków
NIP: 6761488900 tel.: 12 633 20 38
e-mail: rejestracja@studiose.med.pl

Odnośnik do komentarza

Dziś byłam w gabinecie na wybielaniu dolnego łuku (swoją drogą, myslałam, że "łuk" to wszystkie zęby z jednej strony na drugą , a nie tylko do trójek.) W sumie namówiłam babkę,żeby choć o czwórki zahaczyła. Wybielanie trwało około 40-50 minut. Na własne życzenie mogłam poprosić o nałożenie preparatu po raz trzeci i przed "akcją" byłam przekonana, że skorzystam, ale ledwie wytrzymałam to drugie nałożenie. Stomatolog z efektu była zachwycona - ja znacznie mniej. Są trochę bielsze (i tylko na 2/3 wysokości zęba), ale za to bardziej "przeźroczyste" i porysowane. Bolą - trudno się na czymś skupić, a 3 razy przeszedł mnie taki prąd, że .. najgorszemu wrogowi... (headbang . Obawiam się, że z tej akcji moje szkliwo wyjdzie mocno poturbowane. Narazie stosunek efektów do nakładów (+ skutki uboczne w postaci bólu i stanu szkliwa) wypada niekorzystnie. Nie potrafię się cieszyć efektem (znacznie poniżej poziomu oczekiwań), gdy tak napierdziela.. (pleure
To ja już chyba wolę te licówki kompozytowe (miałam dziś także jedną zakładaną - efekt zadowalający).

Więcej na temat wybielania opisane jest tutaj;
http://www.medical-service.com.pl/wybielanie-zebow-w-gabinecie-stomatologicznym-metody-i-ceny/

Odnośnik do komentarza

Ja wybielam w Dentalu w Lublinie, właśnie u bardzo dobrego dentysty. Korzystam z wybielania lampą, zęby są potem pięknie białe, ale nie przesadzone, do tego nie ma nawet mowy o nadwrażliwości, a efekt utrzymuje się przez długi czas, polecam. 

Odnośnik do komentarza

Domowe sposoby nie działają, próbowałam. Ja wybielałam w Dental House w Łukowie i tu bardzo fajnie osiągnęliśmy pożądany efekt. Też bez nadwrażliwości. U mnie usługa była trochę bardziej skomplikowana, bo najpierw byłam na Digital Smile Design, gdzie z lekarzem zaprojektowaliśmy mój uśmiech, metody i techniki, przewidywany czas, itp. Podczas cyfrowego planowania postawiliśmy na kilka rzeczy, w tym na niewidoczny aparat i ostatecznie na wybielanie. Efekt oszałamia, serio, dlatego bardzo polecam. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.03.2020 o 08:07, Gość owella napisał:

Dziś byłam w gabinecie na wybielaniu dolnego łuku (swoją drogą, myslałam, że "łuk" to wszystkie zęby z jednej strony na drugą , a nie tylko do trójek.) W sumie namówiłam babkę,żeby choć o czwórki zahaczyła. Wybielanie trwało około 40-50 minut. Na własne życzenie mogłam poprosić o nałożenie preparatu po raz trzeci i przed "akcją" byłam przekonana, że skorzystam, ale ledwie wytrzymałam to drugie nałożenie. Stomatolog z efektu była zachwycona - ja znacznie mniej. Są trochę bielsze (i tylko na 2/3 wysokości zęba), ale za to bardziej "przeźroczyste" i porysowane. Bolą - trudno się na czymś skupić, a 3 razy przeszedł mnie taki prąd, że .. najgorszemu wrogowi... (headbang . Obawiam się, że z tej akcji moje szkliwo wyjdzie mocno poturbowane. Narazie stosunek efektów do nakładów (+ skutki uboczne w postaci bólu i stanu szkliwa) wypada niekorzystnie. Nie potrafię się cieszyć efektem (znacznie poniżej poziomu oczekiwań), gdy tak napierdziela.. (pleure
To ja już chyba wolę te licówki kompozytowe (miałam dziś także jedną zakładaną - efekt zadowalający).

Więcej na temat wybielania opisane jest tutaj;
http://www.medical-service.com.pl/wybielanie-zebow-w-gabinecie-stomatologicznym-metody-i-ceny/

Owella, czy ból się wciąż utrzymuje? Możesz napisać coś więcej na temat tych przezroczystości i porysowań?

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.03.2020 o 18:27, Gość grace77 napisał:

Niestety na mnie domowe sposoby nie działały. Dopiero wybielanie lampą beyond, które robiłam w Fabdencie (https://www.fabdent.pl/), dało efekt, jakiego oczekiwałam. Jak chcesz wybielić zęby w skuteczny sposób, to polecam zabieg u dentysty. Są różne metody, nie tylko lampa, warto poczytać :) 

Przymierzam się do lampy właśnie, sporo o tym czytałam i efekty mi się podobają :) Jak u Ciebie utrzymuje sie efekt? Czy jesteś / byłaś osobą palącą? Ja paliłam i dlatego m.in. zęby do wybielania, zastanawiam się, jaki rezultat uzyskam :) Opinie o Fabdencie bardzo dobre, więc liczę że będę zadowlona :) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...