Skocz do zawartości
Forum

Problemy z pamięcią i zmęczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 14 lat i mam na imię Mateusz. Od jakiegoś czasu mam problem z pamięcią i koncentracją oraz jestem ciągle zmęczony. Dopowiem iż biorę aktywny udział w sporcie (trenuje w klubie). Mam podejrzenia co do depresji lub alzheimera. Bardzo proszę o rozjaśnienie mi tych objawów. (Dodatkowo dopowiem iż kładę się spać od 23godz. - 24godz. a wstaję od 10godz. - 12godz.)

Odnośnik do komentarza

Masz 14 lat i łączysz wstawanie "poranne" 10-12 godz z obowiązkiem szkolnym?
Alzheimer chyba nie jest u Ciebie możliwy, bo są to zmiany starcze w mózgu- fizyczna niemozliwość.

Dużo spisz. 8 godz dziennie powinno Ci zazwyczaj wystarczać o ile nie jesteś strasznie przemęczony.

Czy brak koncentracji i slaba pamięć to objawy depresji- też mi się nie wydaje.

Sport powinien w Tobie wyrabiać koncentrację a u Ciebie jest na odwrót? Może przesadzasz z treningami i zamiast zysków masz problemy?

A ta słaba pamięć, to przemęczenie po treningach zbyt intensywnych i niechęć do nauki, przysypianie przy nauce, przesypianie szkolnych zajęć, nawarstwianie się braków, luk w lekcjach i nieradzenie sobie ze szkola - i w ten sposob chcesz sobie zdiagnozować jakąs poważną przypadlość?

Odnośnik do komentarza

Zbyt długi sen też powoduje zmęczenie. Nastaw sobie budzik tak, by wstać po 8 godz. snu.
To nie musi być depresja, może być zwykła nuda. Sam trening to za mało, trzeba też ćwiczyć umysł. /czyli szkoła, nauka/
Może też coś w organizmie szwankuje, nie znam się na tym. Idź do zwykłego lekarza, przebadaj się.

Odnośnik do komentarza
Gość marek zol

pasożyt w organizmie/młodym/ to nic dobrego. to paskudztwo rozwija się i mnoży a więc może atakować mózg. to było by najgorsze. jeżeli nie , to i tak należy walczyć. drżenie rąk zle wróży, niestety.  trochę to wszystko wygląda na dowcip, oby!

Odnośnik do komentarza

Totalnie nie rozumiem ludzi, którzy zmagają się z tak poważnymi problemami, a przy okazji to bagatelizują. Przecież to bardzo nierozsądne! Jeśli macie takie problemy, to powinniscie wybrać się do dobrego specjalisty. W  https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ macie kontakt do Kliniki Psychomedic.pl. WIem, że przyjmują przez 7 dni w tygodniu, więc bez problemu będziesz w stanie się do nich umówić na wizytę. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...