Skocz do zawartości
Forum

Czy napoje Oshee są niezdrowe?


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość C1arolineee

A czytałeś skład na etykiecie? No właśnie sztuczne barwniki, nie wiem czy to nie jest aż tak niezdrowe jak energetyki, ale skład nie jest za ciekawy. Dlatego lepiej pić zwykłą wodę i po problemie :)! Chociaż jak się przeczyta skład wody to też można się zdziwić, bo każda ma inny. Najlepiej pić taką co ma duże pH, np. veroni hydration, albo niezastąpiona woda z cytryną, a nie jakieś sztuczne napoje :)!

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.06.2016 o 13:11, AnnaManna napisał:

Napoje Oshee to izotoniki, więc znacznie różnią się od energetyków. Pytanie tylko czy rzeczywiście potrzebujesz pić izotoniki i czy nie możesz pić po protu wody.Te napoje mają w sobie apartam, więc ja ogólnie ich nie polecam.

Kolejny dość silnie spopularyzowany argument dotyczy toksyczności aspartamu (w szczególności fenyloalaniny). Problem polega na tym, że ciężko znaleźć na to jakikolwiek logiczny argument, a co dopiero naukowy. W konwencjonalnych pokarmach znajdziemy dużo więcej składników budujących aspartam. Przykładowo w jajku znajduje się około 400-450 mg fenyloalaniny, tymczasem w szklance napoju zero nie więcej niż 30-40 mg (podobnie wygląda to w przypadku kwasu asparaginowego, czy metanolu). Ponadto, przykładowo fenyloalanina jest niezbędnym aminokwasem i dlatego musi być dostarczana przez dietę1

Można by jednak na siłę wyciągnąć hipotezę, że składniki aspartamu są inaczej metabolizowane w wyniku spożycia słodzika, a inaczej w konsekwencji konsumpcji konwencjonalnej żywności.

Co ciekawe – taki scenariusz został zbadany przy użyciu radioznakowanego aspartamu. Jak się okazało, składniki substancji słodzącej były traktowane w sposób podobny do przewidywanego (tak jak przy konsumpcji innych pokarmów)7.

Odnośnik do komentarza

Aspartam jest rozkładany przez organizm do mi. metanolu, więc istnieją naukowe przesłanki dotyczace jego toksyczności. Sam metanol jest silną trucizną. Jest to wiedza powszecha można tą informację zweryfikować na googlu scholarze  gdzie są zamieszczane prace akademickie na ten temat. 

*jest rozkładany dokładnie do kwasu asparaginowego, fenyloalaniny oraz metanolu.  

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.06.2016 o 14:11, AnnaManna napisał:

Napoje Oshee to izotoniki, więc znacznie różnią się od energetyków. Pytanie tylko czy rzeczywiście potrzebujesz pić izotoniki i czy nie możesz pić po protu wody.Te napoje mają w sobie apartam, więc ja ogólnie ich nie polecam.

 

W dniu 20.06.2016 o 14:11, AnnaManna napisał:

Napoje Oshee to izotoniki, więc znacznie różnią się od energetyków. Pytanie tylko czy rzeczywiście potrzebujesz pić izotoniki i czy nie możesz pić po protu wody.Te napoje mają w sobie apartam, więc ja ogólnie ich nie polecam.

 

Odnośnik do komentarza

Niestety, nie są zdrowe. Te wszystkie produkty tak nachalnie reklamowane w tv, są takie, że ogólnie szkoda gadać. Samo to, że masz już sporo składników konserwujących... Dodatkowo pewnie są tam cukry (tak podejrzewam). Najzdrowsze są naturalne napoje. Czyli woda plus jakiś sok. Ja mam to dobrze, że moi rodzice produkują soki z porzeczek i aronii. Dodaję sobie do tego wody i mam super zdrowy napój

Odnośnik do komentarza

Ja nie jestem fanką, wolę jednak wypić wodę z cytryną i miętą, która świetnie nawadnia i gasi pragnienie. No i na pewno lepiej się sprawdzi podczas odchudzania, bo też takie napoje często zawierają większą ilość kalorii. Tym bardziej, jeśli chcesz znaleźć sposoby na szybkie odchudzanie i co najważniejsze też później nie przybrać z powrotem tych dodatkowych kilogramów. Pozdrawiam serdecznie i oczywiście życzę samych sukcesów w utracie uwagi :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...