Skocz do zawartości
Forum

Czy leczenie kanałowe jest konieczne?


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktokolwiek na forum będzie Ci w stanie odpowiedzieć. To trzeba iść do dentysty (i to dobrego) i się poradzić. Ja miałam leczonego kanałowo zęba w gabinecie Indexmedica i wiem, że rzeczywiście inaczej się nie dało, a samo leczenie przebiegło bardzo sprawnie.

Odnośnik do komentarza

Leczenie kanałowe najdokładniejsze jest gdy stomatolog pracuje precyzyjnie używając do tego mikroskopu? Podobno komora trzonowego zęba to pole o wymiarach 5 na 4 mm, więc to są mikroskopijne szczelinki. Pominięcie kanału w trakcie leczenia endodontycznego to najczęstsza przyczyna komplikacji i późniejszych kłopotów. Genialnie technika idzie do przodu, że za pomocą mikroskopu stomatolog, może zajrzeć do wnętrza korzenia i np. zlokalizować oraz wyjąć złamane narzędzie lub udrożnić kanał, co dawniej było nie do osiągnięcia. Dążymy do perfekcyjności i dlatego nasze wymagania rosną w stosunku do wykonywanych usług.

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.04.2018 o 22:11, Gość kafa napisał:

Leczenie kanałowe najdokładniejsze jest gdy stomatolog pracuje precyzyjnie używając do tego mikroskopu? Podobno komora trzonowego zęba to pole o wymiarach 5 na 4 mm, więc to są mikroskopijne szczelinki. Pominięcie kanału w trakcie leczenia endodontycznego to najczęstsza przyczyna komplikacji i późniejszych kłopotów. http://implantytorun.pl/czy-wszczepienie-implantu-jest-lepsze-od-leczenia-kanalowego/ Genialnie technika idzie do przodu, że za pomocą mikroskopu stomatolog, może zajrzeć do wnętrza korzenia i np. zlokalizować oraz wyjąć złamane narzędzie lub udrożnić kanał, co dawniej było nie do osiągnięcia. Dążymy do perfekcyjności i dlatego nasze wymagania rosną w stosunku do wykonywanych usług.

Generalnie masz rację, mój dentysta też to mówi

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od poszczególnego przypadku. Czasami leczenie kanałowe jest nieuniknione. Niemniej nie ma się czego bać. Ważne tylko, żeby pójść do dobrego, doświadczonego dentysty, który faktycznie jest kompetentny będzie potrafił pomóc. Ze swojej strony polecam przychodnię - Dental w Lublinie na ul. Lwowskiej. Tam mam super dentystę, zawsze jest uśmiechnięty, sympatyczny, ale też jest świetnym specjalistą, leczył mi zęby kanałowo już nie raz i zawsze spisywał się doskonale, polecam. Na nich się nie zawiodłam. Samo wybielanie było w przystępnej cenie, trwało krótko, a efekt był super. Zęby są białe, a ten odcień naprawdę długo się utrzymuje, polecam.
 

Odnośnik do komentarza

To czy ząb nadaje się do leczenia kanałowego może stwierdzić tylko dobry lekarz. Od jakiegoś czasu chodze do swietnej kliniki dentystyczne Scandinavian clinic, tam maja super nowoczesny sprzęt, dr Maciej Leszpy jest świetnym lekarzem, polecam każdemu. Leczenie kanałowe nie jest już dla mnie czymś strasznym!

Odnośnik do komentarza
Gość Amanda Kwas
W dniu 24.04.2018 o 22:11, Gość kafa napisał:

Leczenie kanałowe najdokładniejsze jest gdy stomatolog pracuje precyzyjnie używając do tego mikroskopu? Podobno komora trzonowego zęba to pole o wymiarach 5 na 4 mm, więc to są mikroskopijne szczelinki. Pominięcie kanału w trakcie leczenia endodontycznego to najczęstsza przyczyna komplikacji i późniejszych kłopotów. Genialnie technika idzie do przodu, że za pomocą mikroskopu stomatolog, może zajrzeć do wnętrza korzenia i np. zlokalizować oraz wyjąć złamane narzędzie lub udrożnić kanał, co dawniej było nie do osiągnięcia. Dążymy do perfekcyjności i dlatego nasze wymagania rosną w stosunku do wykonywanych usług.

ok ale nie zawsze sie udaje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...