Skocz do zawartości
Forum

jakie ogrzewanie?


Gość brysa

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa ciepła wiąże się z dość dużymi kosztami jej wdrożenia. Ponadto dalej pozostaje konieczność instalacji grzejników centralnego ogrzewania. Z punktu widzenia zdrowia, bo o tym jest to forum, fajną opcją jest ogrzewanie podłogowe działające na zasadzie promieniowania podczerwonego. Nie wysusza ono tak bardzo powietrza, nie trzeba więc dodatkowo nawilżać mieszkania, żeby utrzymać ten sam komfort dla oczu, błon śluzowych. Inaczej się też po prostu oddycha. Co do kosztów to warto to obliczyć, ale wydaje mi się, że pompy są dużo droższe, zwłaszcza, jeśli jeszcze nie mamy instalacji centralnego ogrzewania. Łatwiej też zadbać o odkurzanie przy instalacji konwekcyjnej, niż przy klasycznych grzejnikach :)

Odnośnik do komentarza

Warto jest w głównej mierze wiedzieć również o tym, że samo ogrzewanie jest bardzo ważne i ja także jestem zdania, że bardzo ciekawa opcją są na pewno pompy ciepła monoblok. Zachęcam każdego do zapoznania się z wpisem https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/pompa-ciepla-monoblok-czyli-cala-pompa-obok-budynku/ gdyż to właśnie tam bardzo dobrze na ich temat napisano.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...