Skocz do zawartości
Forum

Pęknięta prezerwatywa a ryzyko ciąży


Gość martulla023

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zakłopotana ...

Witam ! W naszym ( moim i mojego ukochanego) przypadku zdarzyło się, że podczas stosunku pękła nam prezerwatywa, a miałam wtedy dni płodne i już byłam pewna że jestem w ciąży lecz z ciąży nici, po jakimś czasie dostałam okres ;) Akurat takiego przypadku że ja albo mój Narzeczony jesteśmy niepłodni nie ma, więc najzwyczajniej w świecie mieliśmy szczęście ( po prostu nie trafiliśmy akurat w najbardziej płodny dzień ). Ale są też i takie przypadki, że niektóre kobiety bardzo łatwo zachodzą w ciąże a nie zapominajmy że w płynie ejakulacyjnym również znajdują się plemniki więc prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jak najbardziej istnieje...

Odnośnik do komentarza
Gość Przestraszona92

Witam
20 stycznia zaczęła mi się miesiączka. 10 lutego uprawiałam seks z partnerem i pękła nam prezerwatywa jednak zorientowaliśmy się wcześniej i do wytrysku nie doszło. Cykle miesiączkowe zwykle były dość regularne ok 30 dni czyli teoretycznie dni nie płodne ale w kalendarzyki nie ma co wierzyć . Czy powinnam zacząć się martwić?? Dodam że 20 stycznia (rozpoczęcie obecnego cyklu ) odstawiłam tabletki anty bo strasznie się po nich czułam. Brałam tabletki przez 2 miesiące a w 3 miesiącu pękła prezerwatywa. Proszę o wypowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam mam 33 dniowe cykle miesiączkowe. Ostatnią miesiączke miałam 5 lutego. Sex uprawalam 10 lutego zaraz po miesiące . Doszło do pęknięcia prezerwatywy. Nie doszło do wytrysku. Cały stosunek trwał zaledwie 10 minut, no ale wiadomo płyn znajdujący się w prezerwatywie dostał się do środka. Jakie jest prawdopodobieństwo ciązy?

Odnośnik do komentarza
Gość Przestraszona92

Witam serdecznie
20 stycznia zaczęła mi się miesiączka. 10 lutego uprawiałam seks z partnerem i pękła nam prezerwatywa jednak zorientowaliśmy się wcześniej i do wytrysku nie doszło. Cykle miesiączkowe zwykle były dość regularne ok 30 dni czyli teoretycznie dni nie płodne ale w kalendarzyki nie ma co wierzyć . Czy powinnam zacząć się martwić?? Dodam że 20 stycznia (rozpoczęcie obecnego cyklu ) odstawiłam tabletki anty bo strasznie się po nich czułam. Brałam tabletki przez 2 miesiące a w 3 miesiącu pękła prezerwatywa. Proszę o wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość szczepangol

Witam. Chciałbym aby ktoś mnie uspokoił :-)
Otóż w czwartek 21/02 kochałem się z dziewczyną i pękła nam prezerwatywa. Nie było wytrysku i od razu wyjąłem penisa. Był to 32 dzień cyklu, dlatego nie zastosowalismy antykoncepcji po. Dzisiaj jednak juz jest 3 dzień po tym zdarzeniu i dziewczyna wciąż nie ma spodziewanego okresu.
Ostatni cykl to 35 dni, a wcześniejsze po 31.
Wydaje mi sie to bezsensowne stosować teraz tabletke 72h, ale moze jednak?

Odnośnik do komentarza

Witam!
W opisanym przez Pana przypadku ryzyko ciąży jest znikome, aczkolwiek istnieje. Opóźnienie miesiączki u Pana partnerki najprawdopodobniej jest jednak wynikiem nieregularnego cyklu. Tak jak Pan napisał, zażycie tabletki "po" stosunku będzie już miało tylko około 60% skuteczność. Decyzja o tym, czy ją zażyć należy jednak do Państwa.

Odnośnik do komentarza

Witam mam 33 dniowe cykle miesiączkowe. Ostatnią miesiączke miałam 5 lutego. Sex uprawalam 10 lutego zaraz po miesiące . Doszło do pęknięcia prezerwatywy. Nie doszło do wytrysku. Cały stosunek trwał zaledwie 10 minut, no ale wiadomo płyn znajdujący się w prezerwatywie dostał się do środka. Jakie jest prawdopodobieństwo ciązy?

Tydzie ń po czyli 17 robiłam test wyszedl negatywny. Ale ciagle mam ból piersi, a zawsze zdarzał się tylko przed miesiączką. Do tego mam kremowy śłuz :(((

Czy to może być ciąża?

Proszę o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Gość ooooooooo

Kochałam się z moim chłopakiem i podczas tego pękła prezerwatywa. Skończył we mnie. Nie zabezpieczyłam się dodatkowo. Chciałabym się dowiedzieć jaka jest możliwość że jestem w ciąży? Wiem ,że jest duża ale chciałabym wiedzieć więcej. Cokolwiek co macie do powiedzenia. To było 3 dni temu. Wiem że muszę poczekać jeszcze tydzień bądź 10 dni by zrobić test. A potem bym się udała do ginekologa ale czy mogę coś zrobić w tym czasie? Jakoś się czegoś dowiedzieć? Może coś zaobserwować? Dodam stosunek odbyłam jeden dzień po
tym jak skończyła mi się miesiączka. Nie mam regularnych cykli. Więc nie wiem teraz co robić i myśleć a czekanie jest dla mnie bardzo uciążliwe. Doradźcie coś. Podzielcie się doświadczeniem. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

~_tru
Witam.Wczoraj kochałam sie z moim chłopakiem z zabezpieczeniem (prezerwatywa).Był juz po jednym wytrysku podczas którego było bardzo duzo nasienia.Podczas tego doszedł we mnie jednak potem zobaczyl ze prezerwatywa pękła na samym czubku.Współzyjemy razem o 1,5 roku i nigdy wczesniej nie były podobne sytuacje i nie zaszłam w ciąze.Dodam ze choruje na niedoczynnosc tarczycy typu Hashimoto,która pewnie ma duzy wpływ na moją płodnosc.Nie jestem jeszcze gotowa na dziecko dlatego chciałabym sie dowiedziec o prawdopodobienstwo zajscia w ciąze.Moje drugie pytanie jest a propo "zywotnosci"plemników.Czy przy kolejnych wytryskach będą one słabsze i mniej zdolne do zapłodnienia ? I jakie czynniki wpływają na zywotnosc plemnikow ?

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Jeśli zatem nie chce Pani zajść w ciążę, jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie antykoncepcji awaryjnej (tabletka "po" stosunku). A propos żywotności plemników, to nie zmniejsza się ona wraz z kolejnymi ejakulacjami. Zmniejsza się natomiast liczba plemników w nasieniu - nie na tyle jednak, by nie mogło dojść do zapłodnienia. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny mniej więcej 14 dni po stosunku.

Odnośnik do komentarza
Gość zakłopotana ooooo

Jakie jest prawdopodobieństwo tego że jestem w ciąży gdy kochałam się z chłopakiem 1 dzień po tym jak skończył mi się okres? (pękła nam prezerwatywa) Dodam że nie mam regularnego cyklu miesiączkowego.

Odnośnik do komentarza
Gość Milka45

Prawdopodobieństwo ciąży istnieje, bo masz nieregularne cykle. Gdybyś miała je regularne miałabyś wtedy dni niepłodne. Jeśli korzystacie z prezerwatyw to dodatkowo możesz wyznaczać sobie fazy cyklu np afrodytą na ślinę, podczas dni płodnych w ogóle nie współżyjcie, nie będziesz musiała martwić się że wpadniecie.

Odnośnik do komentarza
Gość przerażonaja

Witam. Wczoraj tj 16.03.2013 uprawiałam sex z moim chłopakiem. po zakończeniu stosunku okazało się ze prezerwatywa została we mnie(dodam że chłopak miał wytrysk). Sperma wylała się na moje nogi. Okres dostałam 8.03.2013 skończył mi się 14.03.2013. Dziś ok godziny 19 zaczęło boleć mnie podbrzusze. Dodatkowo cały dzień z pochwy wydziela się rzadki śluz. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę? Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam , mam problem z moją partnerką , doszło do stosunku , pękła prezerwatywa , nie mamy mozliwosci skorzystac z ''72 po'' partnerka ma plamienie po 2 dniu od stosunku , nie wiemy co zrobic a nie chcemy mieć dzieci bo jestesmy młodzi , czy te plamienie jest objawą ciąży ? Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza

Okres spóźnia mi się już piąty dzień (moj cykl trwa 30-31dni). Ostatnio miałam regularne miesiączki. W styczniu skończyłam dopiero 17lat i stąd wynika mój strach... Moje piersi są obolałe i tak opuchnięte jak przed miesiączką (już tak z tydzień jakoś) Od czasu do czasu pobolewają mnie jajniki, zwłaszcza lewy. Miałam bóle w podbrzuszu jak w pierwszym dniu miesiączki, a okresu brak... Miesiączkę dostaję zawsze rano, i codziennie wieczorem łudzę się, że gdy wstanę to już ją będe miała a tu jej brak. Do tego (w sumie może sobie to wmawiam ze stresu ale wątpie) - rano jakoś o 10 zawsze mnie mdli i jakoś po południu. Nie aż tak że zaraz zwymiotuję, ale po prostu jest mi nie dobrze.. Nie martwiłabym się, ale podczas seksu z moim chłopakiem pękła nam prezerwatywa i stąd moje obawy. Jestem z nim już dwa lata, wiem że mnie nie zostawi, a wręcz pomoże. Myślicie, że to może być ciąża? Zrobić już test ciążowy czy poczekać jeszcze pare dni?
(Proszę o darowanie sobie złośliwych komentarzy, że jesteśmy nieodpowiedzialni itd. Tabletki antykoncepcyjne miałam zacząć brać właśnie jak mi się ta miesiączka zacznie.. a tu lipa)

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że możesz już zrobić test, skoro okres Ci się spóźnia. Testy można robić już koło 10 dnia po stosunku, a najbardziej wskazany termin to dzień, w którym powinna wystąpić miesiączka (to jest przecież podstawowa wiedza..). To może być ciąża, ale nie musi. Wiesz, czy prezerwatywa wam pękła w dni płodne, czy może w niepłodne? to by w znaczny sposób pomogło wyjaśnić Ci wątpliwości.
A tak na marginesie: to, że miałaś zacząć brać tabletki wcale nie jest oznaką odpowiedzialności w kwestii seksualnej. A chłopak ma Ci nie "wręcz pomóc", ale wziąć na siebie obowiązek rodzicielski.

Odnośnik do komentarza

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Nie ma jednak takiej możliwości, by ocenić czy jest Pani w ciąży na podstawie opisanych objawów. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku. Jeśli wynik będzie negatywny, proszę cierpliwie poczekać na miesiączkę. Jeśli krwawienie dalej nie wystąpi, proszę ponownie wykonać test ciążowy i skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Witam
W sobotę tj 30-ego marca współżyłam z chłopakiem dzisiaj tj 1 kwietnia załatwiając się, zauważyłam na majtkach kawałek pękniętej prezerwatywy, czy jest możliwość że w trakcie stosunku prezerwatywa pękła i dopiero dzisiaj kawałek jej znalazł się na bieliźnie? W pt 29ego skończyłam miesiączkować, dni płodne wypadają po okresie czy przed?

Odnośnik do komentarza

W sobotę uprawiałam seks z chłopakiem. Zabezpieczaliśmy się, on miał prezerwatywę, wszystko było dobrze. W pewnym momencie gdy we mnie wchodził pękła (była to jakaś prezerwatywa z Durex, więc żadne biedronkowe badziewie). Od razu ze mnie wyszedł. Do wytrysku nie doszło.
Jako że mam nieregularny okres nie mam pojęcia, czy miałam dni płodne czy też nie. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

Odnośnik do komentarza
Gość taka sama

witam cie miałam to samo, tez mialam niereguralny okres, i sie martwilam a wrecz wmawialam ze na pewno bede w ciazy choc nie chcialam... nie masz sie co martwic i panikowac, na pewno w ciazy nie bedziesz(tymbardziej ze od razu wyszedl i nie doszlo do wytrysku) no chyba ze musialabys miec nieprawdopodobnego pecha :P pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...