Skocz do zawartości
Forum

Kamica cystynowa?


Gość Reika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie Doktorze,
Z kamicą nerkową walczę już dobrych kilka lat. Pierwszy atak miałam w 2011 roku. Przeprowadzono u mnie zabiegi ( łącznie 2) metodami PCNL i URSL. Pomimo dostosowania się do zaleceń lekarzy, prowadzenia aktywnego trybu życia, picia nawet do 4 litrów wody dziennie i unikania mięsa, kalafiora, brokuła i wszelakich roślin z tej rodziny - problem powraca. Teraz znowu kamica dała o sobie znać.
Ostatnie badanie kamienia:
KWAS MOCZOWY - dodatnia (++)
WĘGLANY - ujemna (-)
SZCZAWIANY - ujemna (-)
FOSFORANY - ujemna (-)
WAPŃ - ujemna (-)
CYSTYNA - dodatnia (+++)
Szczerze mam już dosyć tego, bo zamiast cieszyć się życiem i chodzić do pracy coraz częściej jestem na sorze albo w szpitalu. Nikt w rodzinie nie miał nawet piasku, więc nie sądzę aby to był problem dziedziczny. Bardzo proszę o pomoc bo jest to mocno uciążliwe dla mnie.

PS: mam 32 lata.

Odnośnik do komentarza

Zarówno kamica z kwasu moczowego jak i cystynowa należą do kamic, których przyczyną są zaburzenia metaboliczne, a wzwiązku z tym samo usunięcie kamieni zazwyczaj nie zapobiega nawrotom - trzeba obserwować i leczyć zaburzenia przemiany materii. Zazwyczaj urolodzy (którzy zasadniczo są chirurgami) nie są predysponowani do stałej, starannej opieki nad tymi chorymi i ograniczają się do leczenia już powstałych kamieni. Powinna Pani być BEZWZGLĘDNIE pod opieką ośrodka nefrologicznego (lub endokrynologicznego) zajmującego się kamicą - proszę do tego dążyć!!!. Prowadzenie takiego chorego przez Internet nie wchodzi w grę. Pozdrawiam rh

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...