Skocz do zawartości
Forum

Kłótnie rodziców o pieniądze


Gość kuki_96

Rekomendowane odpowiedzi

Mam czternaście lat. Moi rodzice bardzo często się kłócą, nawet kilka razy tygodniowo. Najczęściej idzie o pieniądze. Jeszcze jakieś półtora roku temu wszystko było w porządku, rodzice wyglądali na zakochanych, trzymali się za ręce itp. Kłócą się zawsze gdy jestem w pokoju i chyba myślą, że ich nie słyszę. Nie wiem już co mam robić. Czy oni powinni się rozwieść?

Odnośnik do komentarza

Nie zakładaj od razu najgorszego. Rodzice czasem się kłócą, ale wcale nie oznacza to, że już się nie kochaja i chcą się rozstać. Po prostu życie czasem jest trudne, są różne problemy i stąd te kłótnie. Powinnas porozmawiać ze swoimi rodzicami, powiedziec im jak się czujesz w tej sytuacji, że słyszysz te kłótnie i martwisz się. Niech Ci wytłumacza o co chodzi, bo masz prawo wiedziec co się dzieje i w jaką stronę to zmierza. Poproś ich o więcej szacunku względem siebie. Przeciez jesteście rodziną. Wszyscy powinniście się wspierać i być razem bez względu na problemy.

Odnośnik do komentarza

To, że rodzice się kłócą wcale nie oznacza, że powinni, albo że zamierzają się rozwieść. Wiele rodzin ma problemy finansowe, a jak wiadomo brak pieniędzy powoduje stres, nerwy, kłótnie, ponieważ niepewna jest przyszłość. Myślę, że kiedy problemy znikną, rodzice się wyciszą i znów będą trzymać sie za ręce. Wiem, że to trudne i na pewno bardzo to przeżywasz. Powiedz o tym swoim rodzicom, że martwią Cię ich kłótnie i wspieraj ich, spróbuj porozmawiać z mamą co możesz zrobić, aby pomóc jej trochę w obowiązkach, dzięki czemu będzie miała chwile dla siebie i na relaks. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...