Skocz do zawartości
Forum

Dziecko ignoruje otoczenie


Gość Rudania32

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rudania32

Witam. Jestem mamą 2 dzieci. Corka ma 4 lata, syn 23 miesiące. Niepokoi mnie zachowanie syna. Błażej urodził się o czasie. Po urodzeniu karmiony piersią krótko, ok 3 tyg, po przejściu na mleko zastępcze okazało sie, że ma skazę białkową, po zmianie mleka wszystko było ok., szczepiony szczepionkami skojarzonymi. Syn był spokojnym niemowlakiem, gaworzył, dośc dobrze rozwiniety ruchowo, reagował na ludzi usmiechem i piskiem. Przed 1 urodzinami zaczął chodzić, chociaż w jego przypadku trafniejsze bedzie określenie, że zaczął biegać:) Błażej nigdy specjalnie nie interesował sie ludźmi, jeżeli ktoś go zaczepił to uśmiechnał się, ale nie podejmował prób zabaw ani z dorosłymi ani z dziećmi, tak jest do dziś. Mówi, ale niestety tylko w sobie znanym języku, mama mówi bardzo rzadko, am jeszcze rzadziej. Jeśli cos chce to prowadzi mnie za rączke, ale nie pokazuje o co mu chodzi tylko stoi koło szafki i "jęczy" lub sporadycznie spojrzy na np. sok. jak mu podam to co chce to się cieszy. Z reakcję na imię bywa bardzo różnie. Czasami zareaguje od razu a czasami trzeba się nawołać. Za to na "masz" reaguje pieknie..... Rzadko nawiazuje kontakt wzrokowy, jesli sie juz spojrzy to sie usmiecha i dosc dugo go podtrzyzmuje. Lubi bawic sie w akuku, chowa sie za szafa i czeka az sie powie akuku. Uklada wieze z klockow lego, wysokosc nie ma dla niego znaczenia, kolory klockow rowniez. Skupia sie nad tym krotko. Samochodami tez bawi sie krotko. Lubi biegac od sciany do sciany i sprawia mu to radoche, lubi jak sie ktos dolaczy i biega za nim. Z siostra nie lubi sie bawic. Ucieka przed nia. Nie nasladuje, nie zrobi papa, cacy itp. Kilka razy udalo mu sie zakryc twarz przy zabawie w akuku. Nie reaguje na pochwaly. Wogole jak cos robi to woli zeby mu nie przeszkadzac. Nie patrzy w oczy. Oglada ksiazeczki, ale nie patrzy jak mu pokazuje, np. kotka, domek. Nie interesuje go to. Rozumie co sie do niego mowi, chociaz jest problem z podaj. Posluszny, wie co nie wolno. Jak mu powiem, ze tata poda sok, to szuka taty. Umie sam jesc, ale woli jak sie go karmi. Jak nie chce jesc to kreci glowa na nie. Wyciaga raczki jak chce na rece. Przytula sie calym soba. Lubi ogladac reklamy w tv i teledyski. Ogolnie najbardziej martwi mnie ten brak zainteresowania ludzmi, dziecmi rowniez i taki brak zainteresowania swiatem. Jest dosc radosnym smykiem. W jego zachowaniu nie nastapil zaden regres. Rowija sie bardzo powoli. Bylismy w poradni psychologiczno pedagogicznej, kazali czekac bo jest jeszcze maly chociaz faktycznie potwierdzili opoznienie, laryngolog stwierdzil, ze jest ok., neurolog zauwazyla cechy autzmu, ale tylko na podstawie jego ignorancji na jej osobe. Czekamy na wizyte u psychiatry dzieciecego, a ja nie spie po nocach. prosze o odp.

Odnośnik do komentarza

To tak jakbym czytała opis o swoim synku.Moja mama kojarzy to opóźnienie z okresem szczepień hexą.Mój też nie reaguje często na imię za to na masz od razu.Ma 2,5 roku psycholog po wizycie stwierdził że to najprawdopodobniej zespół aspergera,czekamy na wizytę ale ta dopiero za 4 miesiące.Głowę mam pełną od zmartwień i nie wiem co z sobą zrobić.Proszę o ten link do strony.Pozdrawiam i głowa do góry bo kto ma to przetrwać jak nie my dla naszych pociech.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Zaburzenia mowy, sporadyczny kontakt wzrokowy, brak komunikacji ostensywnej, małe zainteresowanie kontaktami z rówieśnikami są to objawy, które mogą sugerować bądź autyzm, bądź Zespól Aspergera. Jednak diagnoza tych zaburzeń jest bardzo trudna, gdyż nie ma dwójki dzieci, chorych na te zaburzenia, które miałyby identyczne objawy.
Czy zaobserwowała Pani stereotypowe zabawy, bądź stereotypie ruchowe (samoczynnie powtarzające się, bezużyteczne i często rytmiczne ruchy, np.: kołysanie całego ciała, kręcenie i kiwanie głową, uderzanie w dłonie)? Jak Pani synek reaguje na zmiany? Czy ma napady złości, agresji, autoagresji?
Bardzo dobrze, ze szybko Pani zareagowała na niepokojące objawy. Jeśli rzeczywiście Pani synek ma autyzm lub ZA to wcześnie rozpoczęta terapia, dzięki tzw. plastyczności mózgu stwarza warunki do znacznej poprawy funkcjonowania dziecka.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...