Skocz do zawartości
Forum

alergia czy nie u małego dziecka?


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.

Proponuje wizytę u pediatry. Możliwe że dostaniecie skierowanie do alergologa w celu wykonania testów alergicznych. Wyróżniamy testy skórne na alergeny wziewne i pokarmowe ,testy płatkowe na alergeny,, kontaktowe". W przypadku takich małych dzieci czynników wywołujących takie objawy jest wiele np. dieta, proszki do prania, płyny do płukania tkanin, płyny do kąpieli i szampony. Natłuszczanie nie zaszkodzi ale może problem znajduje się w organizmie i stąd takie objawy. Ogranicz słodycze, zmień proszek do prania i zastanów się czy konieczne są płyny do płukania. Podczas prasowania czasami chce urwać nos tak parują te aromaty z płynów do płukania. Pozdrawiam i dużo zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Gość tyskaana

Mój syn ma podobnie, ma 6 lat, ale często mu jakieś wysypki wyskakują, katar to ma prawie non stop, bierze teraz leki na alergię ale chodzi jakiś taki ospały, nie wiem czy ich nie odstawić, jesteśmy teraz na wsi i nie bardzo mamy jak pójść do lekarza

Odnośnik do komentarza

A jakie te lekarstwa bierzecie? Ja swojej 12 letniej corce jae hitaxa fast junior i ją to nie usypia. Faktycznie, po wczesniejszyh tez była jakaś ospała i miała mniej energii ale po tych jest ok, farmaceuta polecil :)

Odnośnik do komentarza
Gość tyskaana

zyrtec, ale teraz odstawiłam bo wrócliśmy, a młody zamiast bawić się na dworze to taki rozmemłany był, chyba spróbuję tego leku o który piszesz, bo szkoda mi go że taki ciąle zmęczony a dzisiaj taka nawet fajna pogoda i nawet na rower nie chcia iść chociaż bardzo lubi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...