Skocz do zawartości
Forum

Ojciec pijak, matka za granicą. Jak pomóc ich dzieciom ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.
Mam taką sprawę. A zarazem problem. Mam chłopaka (18 lat)
Jego mama jest za granicą a tata pije..
Zacznę od tego że mama przesyła tacie pieniądze a ten to wszystko przepije.
Mój chłopak ma jeszcze 2 młodszych braci (16 i 13 lat)
Ich mama bierze już rozwód z swoim mężem od 2/3 lat. Szczerze to do tego rozwodu w ogóle nie doszło. I nie wiadomo czy dojdzie. Dom, w którym mieszkają jest zapisany na ich mamę. Chłopaki ostatnio nie mogą się dogadać. Kłócą się. Nawet doszło do lekkiej szarpaniny między nimi. Nawet dzisiaj mama napisała mojemu chłopakowi coś (zwyzywała go) ten się popłakał i zaczął się ciąć. :'(
Ale obiecał mi że już tego nie zrobi, bo mnie kocha. Nie wiem co mam robić z tą całą sytuacją.
Czyżby mama też nie interesowała się ich losem ? Co zrobić z ojcem ? Przecież mój chłopak nie mógłby przejąć władzy nad braćmi. Nie daleko nich mieszka babcia i ciocia. Może gdyby ich tata się wyprowadził to byłoby lepiej ? Ciocia by przejęła władzę i by im pomagała ? Nie wiem. Doradźcie co można zrobić z tą sytuacją :((

Odnośnik do komentarza

Sprawa jest skomplikowana,niech chłopak poradzi się prawnika w Ośrodku Pomocy Społecznej,
w sumie mają obydwoje rodziców,jeśli rodzice są niewydolni w wychowaniu dzieci ,te mogą być umieszczone w rodzinie zastępczej,jeśli to miałaby być babcia czy ciocia ,to one też by musiały wyrazić zgodę,co wydaje się wątpliwe,a tata raczej się nie wyprowadzi.

Chłopak musi się dowiedzieć,jakie są możliwości w ich sytuacji,a sam jeśli jest pełnoletni może się wyprowadzić i żyć na własny rachunek.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Rozumiem,nie piszesz w jakim wieku jest rodzeństwo,jeśli byliby niewiele młodsi od Twojego chłopaka ,to on mógłby iść do pracy i np. mieszkać u babci,
albo któryś z jego braci mógłby mieszkać u babci,
najpierw porozmawiajcie z babcią i ciocią ,jakie mają zdanie na ten temat,
jak zgłosicie problem do opieki ,to ojciec może się opamięta.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...