Skocz do zawartości
Forum

Odpowiedni dobór ćwiczeń.


Gość Joaśka87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Joaśka87

Witam,
chciałam się poradzić odnośnie ćwiczeń. Nie jestem znawcą w tym temacie, a na chodzenie do specjalistów ( siłownie itp) nie mam czasu i mozlwiości. Otóż mam 159cm wzrostu i ważę 61kg i chciałabym zejść do wagi 57kg i poprawić sylwetkę. Ze względu na dzieci i braku osoby, która mogłaby się nimi zając, ćwiczę w domu w godzinach wieczornych. Mój tydzień wygląda mniej więcej tak : 4-5dni Skalpel2 (chodakowska)+ 2-3dni- 30 min rower stacjonarny (prędkość 30km/h - średnia trudność ) + 1 dzień squash 1godzina. Zaznaczam, że jeden dzień zawsze robię wolny od ćwiczeń. Jeżeli chodzi o dożywianie się to nie stosuje żadnej konkretnej diety. Odpuściłam słodycze a na kolacje staram się jeść nie więcej niż 300kcal ( przede wszystkim białko). Ogólnie jem dość "chudo" bo gotuję także dla rodziców, którzy są na diecie dla osób z miażdżyca. Jednak nie liczę kalorii itp. Czy powiedzmy po miesiącu takich ćwiczeń jest mozlwiośc uzyskania efektów? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej ćwiczenia dobrać w klubie fitness/siłowni u trenera osobistego. Przy zakupach karnetów, do większości takich miejsc jest to darmowe. Nie tylko ułożą odpowiednie ćwiczenia dostosowane do wieku, wagi, aktywności fizycznej, ale też do parametrów składu ciała (takie badania też mogą szybciutko zrobić). Powiesz jakie masz cele i zestaw ćwiczeń będzie dobrany przez profesjonalistę. Co więcej pokażą Ci jak je wykonywać, a raz na jakiś czas można sprawdzać (również darmowo) postępy, przez regularne mierzenie parametrów. Zawsze można zrezygnować z karnetu, ale mieć już dobrane ćwiczenia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...