Skocz do zawartości
Forum

czy mam prawo założyć taką firmę


Gość korepetytorka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość korepetytorka

Witam,
Chciałabym założyć własną firmę - 1 osobową- udzielanie korepetycji z języka angielskiego. Mam wykształcenie wyższe, ale nie filologiczne (całkiem inna bajka, UM), mam nadzieję zdać za parę miesięcy certyfikat z angielskiego. Czy muszę mieć do tego kurs pedagogiczny?
Jeśli ktoś coś więcej wie o zakładaniu tego typu firmy, proszę dajcie znać,
pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Nie musisz mieć kursu pedagogicznego,najważniejsze ,żebyś miała chętnych do nauczania,innymi słowy potencjalni chętni muszą być zadowoleniu z korepetycji,
jeśli uważasz ,że dasz radę ,nie ma problemu,
myślę,że udzielałaś już korepetycji i wiesz na Co się piszesz,mówię to nie z przekąsem,tylko dla Twojego dobra.

Nie wiem czy jeszcze jest ten program w urzędach miejskich,ale można było na założenie takiej czy innej firmy dostać bezzwrotną dość istotną pomoc finansową...,przez 2 lata płacisz niski ZUS ,to jeszcze może dasz radę,ale potem będzie ciężko,bo przychodzi duży ZUS i wiele takich firm zawiesza działalność po tych 2 latach,nie dając sobie rady finansowo.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość korepetytorka

Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się jeszcze nad tym. W rzeczywistości zmusza mnie do tego fakt, że ciężko mi się utrzymać w pracy, zjada mnie stres w kontaktach ze współpracownikami (niezależnie od typu pracy), przez co też ciągle choruję, już parę razy zmieniałam po krótkim okresie pracę i mam tego dosyć, nie wiem czy jest sens szukać czy po prostu liczyć na siebie. Zus przeszło 1000zł to dużo. Gdybym dała ogłoszenia, liczyłabym na 1000zł netto z korków/m-ąc w początkowym okresie, ale trzeba też odliczyć paliwo. Musiałabym mieć minimum 2000 netto, żeby skromnie żyć, a na to już potrzeba ok 20 stałych klientów ( bez rezygnowania z lekcji!). Do tego dochodzi kwestia wakacji ( można liczyć na kilka uczniów- poprawki) no i święta...a zus płacić trzeba. Mogłabym zatrudnić się w szkole językowej po uzyskaniu "papierka", ale no właśnie...mogłabym.

Odnośnik do komentarza

Na duże pieniądze ,z takiej działalności ,tak czy tak ,raczej nie możesz liczyć,
Nie masz praktyki w nauczaniu języka angielskiego,to tak jakbyś miała nauczać języka polskiego,nie wystarczy,że go dobrze znasz.
W nauczaniu języka też nie obędzie się bez stresu,trzeba to lubić,praca z dziećmi czy młodzieżą,też jest wyczerpująca i stresująca ,mam tu na myśli szkoły językowe,
do każdej lekcji/korepetycji musisz się przygotować w domu,
nie jest to wszystko takie proste jak się wydaje.

Ja bym Ci radziła spróbować z korepetycjami ale tak prywatnie jako dodatkowe zajęcie,zacząć od znajomych.

Może zacznij najpierw szukać przyczyn tego stresu,ćwicz też jogę,powinno trochę pomóc.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...