Skocz do zawartości
Forum

Plamy na twarzy - co to jest?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od kilku juz lat borykam sie z problemem pojawiajacych sie plam na twarzy. Lekarz stwierdzil ze to tradzik rozowaty i przypisal masci sterydowe, ktre nie bardzo dzialaja. Objawy sa nastepyujace. najpierw czyuje pieczenie i swedzenie skory i po paru godzinach lub rano pojawiaja sie czerwoine plamy na polikach, na brodzie, w okolicach brwii, w nosie co jest strasznie bolesne i po bokach twarzy a ostatnio nawet na czole. Po jednym lub dwoch dniach skora w miejscu zaczerwienienia zaczyna sie luszczyc i odchodzic. Czasami tworza sie jakby mokre rany. Pozniej wszystko powoli znika i po jakims czasie pojawia sie znowu. czasami tylko w jednym miejscu a czasami we wszystkich wczesniej wymienionych.
Do tego dochodzi lzawienie i swedzenie oczu oraz nadwrazliwosc na swiatlo.
Wydaje mnie sie takze, ze te wypryski strasznie oslabiaja moj organizm. Brak mi sil na cokolwiek. Jestem ospaly i wiecznie zmeczony.
Od kilku dni jestem przeziebiony i wczoraj znow pojawily sie plamy. Tyle ze jeszcze tak intensywnych wypryskow nie mialem. Mysle, ze to przezchorobe i oslabienie organizmu.
Dolaczam fote jak to wygladalo wczoraj.
Czy ktos moze mi powiedziec co to jest? Czy to jest tradzik rozowaty? jak dla mnie nie do konca wyglada to tak jak na zdjeciach dostepnych online.
Pozdrawiam

monthly_2016_04/plamy-na-twarzy-co-to-jest_3781.jpg

Odnośnik do komentarza

Witaj,

rzeczywiście wygląda to jak trądzik różowaty, ale niekoniecznie musi nim być. Może to być pasożyt, cokolwiek. Rozwiązań niestety jest wiele.
Maści sterydowe na długi czas to zły pomysł, o czym przekonałam się już wiele lat temu, kiedy po odstawieniu ich zaczął się koszmar, a później wcale nie pomagały... Takie maści można używać na twarz maksymalnie dwa tygodnie, nie kilka lat. Zaprzestałabym ich natychmiastowe stosowanie.
Czy byłeś tylko u jednego lekarza? Jak pielęgnujesz skórę?

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedz.
Jakies 2 lata temu moj lekarz skierowal mnie do dermatologa aby potwierdzic diagnoze. Dermatolog tez przypisal mi masci sterydowe i krem nawilzajacy twierdzac takze ze to tradzik rozowaty. Po jakim czasie wypryski zniknely (pojawiaja sie i znikaja samoistnie co jakis czas) wiec leczenie u dermatologa zostalo zakonczone. Po jakims czasie wszystko powrocilo ale moj lekarz stwierdzil, ze nie ma juz sensu wysylac mnie do dermatologa kolejny raz "bo i tak nic innego nie zrobi" takze przypisal mi ta sama masc co dermatolog. I tak w kolko. Ide do lekarza w przyszly czwartek i tym razem zarzadam czegos innego.
Twarz myje preparatem antyalergicznym E46 dostepnym w UK i uzywam kremu nawilzajacego. Po za tym nic innego nie robie.

Odnośnik do komentarza

Spróbuj zrobić wymaz skóry. Być może to jakaś bakteria lub inne cholerstwo. Takie badanie pomogłoby wskazać drogę dalszego leczenia.
Dermatolodzy to w większości niestety patałachy. Maść ze sterydami kłaść na twarz tyle czasu... Kiedyś to samo mi doradziła taka jedna i męczyłam się z czymś(bo do dziś nie wiem, co to było) podwójnie, gdyż po odstawieniu maści problem tak się zaognił, że to była jakaś masakra. Ale czym prędzej tym lepiej.
A jakiego kremu używasz?

Odnośnik do komentarza

Chyba latwiej byloby mi wymienic kremy ktorych nie probowalem przez te lata. Wiekszosc podraznia mi twarz i strasznie piecze po nalozeniu. Ale tylko gdy mam wysypke. Gdy twarz jest ok wtedy moge nakladac co popadnie i nie ma zadnych reakcji. Lekrz przypisal mi Doublebase Emollient ale gdy mam wysypke to ten krem tylko pogarsza stan skory. Lekarz stwierdzil ze to jest normalne ja jednak przestalem to nakladac na podrazniona skore.
Od wczoraj nakladam Aloes i musze przyznac ze juz widze pozytywna reakcje. Skora nie jest tak wysuszona i zaczerwienienia troche zmalaly.
Po za tym znalazlem dobre komentarze na temat Palmer's Cocoa Butter wiec kupilem i rzeczywiscie nie podraznia skory ale jest strasznie tluste.
Definitywnie odstawiam juz masci sterydowe !
Czasami mam wrazenie ze wrecz pogarszaja stan plam zamiast poprawiac.
Zobaczymy co mi powie lekarz w czwartek... Pewnie znowu uslysze, ze "musze z tym zyc bo na to nie ma lekarstwa" ale pogadam z nim na temat wymazu.

Odnośnik do komentarza

Doskonale wiem, co czujesz... Niejednokrotnie lekarze rozkładali ręce i traktowali mnie jak królika doświadczalnego. Przez to zaczęłam "uczyć" się sama.
Bo widzisz, maści sterydowe działają tak, że na początku poprawiają stan skóry- ale tylko redukują sam jej wygląd, nie wpływają na przyczynę, tylko na skutek. A później dzieje się jedna wielka akcja, że po kilku(nastu) dniach skóra się przyzwyczaja, maść przestaje działać nawet na ten skutek, a jak ją odstawisz, to jest jeszcze gorzej, niż było.
Fajną opcją byłoby też badanie skóry, z tym, że nie wiem, jak ono się nazywa. Mam na myśli obejrzenie jej w powiększeniu, ale koniecznie zwróć uwagę na wymaz, nawet możesz iść w poniedziałek i zrobić to prywatnie. To nie są wielkie pieniądze, ok. 30 zł.
Od siebie mogę Ci polecić Avene Cicalfate(emulsja, nie krem). Zawiera tylko kilka składników, rzeczywiście łagodzi, nie powoduje na mojej bardzo kapryśnej skórze żadnych niespodzianek. Myślę, że powinieneś uważać na ilość emolientów w preparatach, których używasz, bo skóra może być już też przeciążona i to "przekarmienie" może źle na nią wpływać. To gdybanie, dlatego czym prędzej leć na wymaz, który powinien dać jakiś obraz choroby.
Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza

Dzieki. A czy wymaz mozna robic gdy objawy znikna? Od ok 2och dni nie ma juz praktycznie sladu po wysypce.
Wydaje mi sie takze, ze czy uzywam kemu strydowego czy nie to wysypka i tak samoistnie znika po ok 2och dniach. Czy orientujesz sie czy jesli jest to tradzik rozowaty to objawy ustepuja po kilku dniach? Nigdzie nie moge znalezc info na ten temat.
Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpoweidzi.
Wlasnie problem w tym ze te plamy mam na twarzy przez max 3 dni i pozniej wszystko znika czy stosowalem masci sterydowe czy nie.
Kilka dni temu znowu wyszlo zaczerwienienie ale tym razem bardziej jakby plamy.
Teraz tak. Gdy wychodzi ta jakby wysypka mam inne odczucia gdy wychodza plamy. To jakby dwie rozne rzeczy w tym samym miejscu.
Wysypka nie swedzi i nie piecze. Natomiast gdy wychodza plamy takie jak na zdjeciu, twarz mnie piecze i swedzi. Plamy pozostaja przez ok 2 dni po czym skora w zaczerwienionych miejscach luszczy sie i odchodzi. Po zluszczeniu plamy zanikaja... A po jakims czasie znowy wychodzi to co na pierwszym lub na drugim foto. I tak w kolko juz od kilku lat.
Zauwazylem tez, ze gdy to sie dziaja czuje sie jakby oslabiony i spiacy. Nic mi sie nie chce. Nawet musze sie zmuszac aby isc na silownie, chociaz trenuje juz kilka lat.
Odnosnie wizyty u lekarza to doszedlem do wniosku ze musze go zmienic bo mnie w cale nie slucha. Upiera sie ze to tradzik rozowaty i wymaz jest zbedny. Po za tym powiedzialem mu ze nie chce juz sterydow a on ponownie przypisal mi masc sterydowa + anybiotyki doustnie ale tylko na tydzien. Kiedys juz bralem te antybiotyki i chyba pomogly bo wszystko zniknelo, ale jak wczesniej pisalem gdy nic nie robilem to tez samo znikalo, takze cizko powiedziec.

monthly_2016_04/plamy-na-twarzy-co-to-jest_3832.jpg

Odnośnik do komentarza

Wiem!!! Łojotokowe zapalenie skóry!
I to będą prawdopodobnie Twoje drożdżaki, które się "zbuntowały" lub bakteria.
Doedukowałam się. Wymaz możesz zrobić choćby z nosa, czy jamy ustnej, jednak musisz powtórzyć badanie 3x, by mieć pewność, co do jego wiarygodności. Możesz również zrobić posiew skóry, jeśli nie będzie to dla Ciebie zbyt dużym wydatkiem.
Na Twoim miejscu pędziłabym do innego dermatologa i pokazała mu zdjęcia. Jeśli nie stwierdzi co to- zasugeruj mu po prostu ŁZS. Na chwilę obecną możesz kupić kremy przeznaczone właśnie do cery z ŁZS. Podobno dobry specyfik, który sama chcę zakupić ma La Roche Possay.
Jestem niemal pewna, że to to.

Odnośnik do komentarza

Dzieki wielki :)
Rozwazalem kiedys ta opcje ale im wiecej czytalem roznych opisow i ogladalem rozne zdjec tym bardziej sie w tym wszystkim gubilem :/
Zajme sie tym za jakies 2 tyg bo teraz mam urwanie glowy.
Zmienie lekarza i postaram sie umowic z dermatologiem. Poszukam takze gdzie moge zrobic wymaz lub posiew skory.
Dla testu ostatnio nie smarowalem twarzy zadnym spacyfikiem od lekarza a jedynie bardzo tlustym maslem kokosowym i aloesem bo to mi nie podraznia skory. Wszytko zniknelo i teraz mam tylko lekko zaczerwieniona skore. Takze kremy sterydowe od lekarza w zasadzie nic nie robily. Przynajmniej tak mi sie wydaje.
Jeszcze raz dzieki :D

Odnośnik do komentarza

to jest trądzik różowaty . generalnie powinienes iść do lekarza dermatologa , który prawdopodobnie przepisze Ci jakies antybiotyki po prostu . Poza tym ja też na Twim miejscu zastanowiłabym się nad zmianą diety , bo niestety prawda jest taka ,ze jakw organizmie jest coś nie tak to potem mamy różne wypryski na ciele. Ja miałam akurat wypryski związane z łojotokowym zapaleniem skóry. ciągle nawracała ta choroba. W końcu postanowiłam ,zę moze warto by oczyścić organizm . zastosowałam sobie taką 7 dniowa kuracje sokami curratio. Mi bardzo pomogły. są to soki z samych warzyw i owoców, i są niepasteryzowane o co jest bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...