Skocz do zawartości
Forum

.Na poczcie trzeba podawać dane ?


Rekomendowane odpowiedzi

..Wiem, że ten post nie powinien być tu dodany, ale potrzebuję pilnej odpowiedzi. Jutro chcę zrobić przelew na poczcie (kwota 20zł). Jak go wypełniam to czy musze podawać moje imię i nazwisko oraz adres ? czy wystarczą tylko dane adresata ? Nie jestem pełnoletni, rodzice nie wiedzą nic o tym przelewie, a nie chciałbym im mówić. Kwota nie jest wysoka, więc gdyby coś nie doszło to trudno. Przelew mam zamiar zrobić w innej miejscowości, akurat jak będe wracał ze szkoły. Czy moge zrobić przelew w innej miejscowości niż mieszkam? ( wydaje mi sie ze tak, ale chcę sie upewnić. ) . czy Pani na poczcie, może się przyczepić, że nie podałem na blankiecie swoich danych i w konsekwencji może odrzucić przyjęcie takiego przelewu ?

Odnośnik do komentarza

Dane się podaje, bo gdyby pieniadze nie doszły do adresata, to wracają do nadawcy. Jeśli podasz inne dane niż Twoje, to jakby pani na poczcie pytała, to powiedz, że właśnie nadajesz pieniądze w imieniu tej osoby, bo ona Cię o to prosiła. Dlatego lepiej podaj prawdziwe dane np. kolegi to pieniądze albo dotrą do adresata, a jak nie ,to do tego nadawcy, którego wypiszesz. Oczywiście poniesiesz oplatę od tej przesyłki

Odnośnik do komentarza

Nie będziesz robił przelewu ,bo takie operacje przeprowadza się w banku z konta na konto ,to tak gwoli informacji.

Ty wpłacisz przekazem pocztowym,ważne są dane adresata,
adres nadawcy możesz podać zmyślony lub nie podawać,tylko ta osoba będzie się głowiła,od kogo te pieniądze,
jak nie wpiszesz to pewnie pani w okienku będzie się dopytywała...,tylko po co ta konspiracja,przecież mama się nie dowie,bo niby jak, skoro nawet chcesz to zrobić na obcej poczcie.
Na każdej poczcie to załatwisz.

Ja to bym Ci radziła powiedzieć mamie,odwagi trzeba się uczyć od najmłodszych lat,szczególnie tej cywilnej...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...