Skocz do zawartości
Forum

Polska karta praw pacjenta


Gość monka129

Rekomendowane odpowiedzi

Gość monka129

POLSKA KARTA PRAW PACJENTA* podstawowe unormowania prawne wynikające z ustawy zasadniczej - Konstytucji z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. Nr 78, poz. 483) określone w ustawach: III. Prawa pacjenta określone w ustawie o zawodzie lekarza z 1996 roku. 11. wyrażania zgody albo odmowy na uczestniczenie przy udzielaniu mu świadczeń zdrowotnych osób innych niż personel medyczny niezbędny ze względu na rodzaj świadczeń - art. 36 ust. 1 i 2, mam pytanko co dokładnie oznacza ten punkt 11 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

To znaczy spoza personelu medycznego ,personel musi być i Ty nie masz na to wpływu,
a już masz wpływ na obecność męża,który jest oczywiście spoza personelu medycznego.

Przepis też nie jest precyzyjny,chyba ,że jest dalej wyjaśnienie ,
inne osoby oznaczają wszystkich obcych,to by oznaczało ,że nawet jak będziesz chciała to możesz wziąć na badanie kogoś z ulicy,nie wiem jak to jest praktykowane,

ale już lekarz nie może zabrać na badanie Ciebie, swojego znajomego ,czyli kogoś kto nie należy do personelu medycznego,
lekarz nie może też zabrać zbędnego personelu medycznego,np.patrzących się praktykantów,
chyba ,że się na to zgodzisz.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość monka129

czyli w 1999 roku lekarz bezprawnie zabraniał mojemu mezowi wejscia do gabinetu maz mial takie prawo ze mna wejsc za moja zgoda i ja o tym decydowałam czyz tak no i od tamtej pory takie wizyty to trauma miałam strasznego lekarza nieprzyjemna kobiete niemiła nie delikatna :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...