Skocz do zawartości
Forum

Spóźniający się okres a ciąża


Gość agula23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 23 lata. Mam nieregularne miesiączki. I nie wiem, kiedy dokładnie mam dni płodne. wg moich obliczeń wyszło, że kochałam się z moim partnerem już po owulacji, i on częściowo doszedł we mnie. i mam pytanie? czy mogę być w ciąży? robiłam już dwa testy pierwszy 5 dni po spodziewanej miesiączce a drugi 3 dni później, oba wyszły negatywne, a okresu jak nie było tak nie ma? i nie wiem co robić, bo wizyty u ginekologa mnie strasznie krępują?? proszę o pomoc. ps. ostatnio zaczęłam regularnie ćwiczyć po 15 minut dziennie, czy to może mieć wpływ na opóźnienie?

Odnośnik do komentarza
Gość renata6k

A ile dni byłaś po owulacji, bo na dwa dni po są jeszcze dni płodne. Ćwiczenia nie maja wpływu na miesiączkę, nie w takim wymiarze. Bardziej bym stwiała na stres. Czy ostatnio stresowałas się czymś bardzo?

Odnośnik do komentarza
Gość aniaaaaapo

mam 18 lat. dzień po okresie miałam małą przygoda z moim chłopakiem, ale nie wszedł we mnie .. nie doszło do wytrysku.. a ja teraz nie spie po nocach bo spóźnia mi sie okres.. pierwszy dzien miesiączki był 26 października i trwała 7 dni czyli 1 listopada sie skończyła.. a 2 października miałam te wspomniana sytuacje.. bardzo sie boje ze jestem w ciąży.. prosze o pomoc..

Odnośnik do komentarza

Witam mam 27 lat ostatni okres miałam 20-12-2012z moich obliczen powinnam dostac następny 19-01-2013 robiłam test ciążowy 21-01 wyszedł negatywnie powtóżyłam test dwa dni puzniej znów wyszedł negatywnie wczoraj dopiero zauwarzyłam że moje piersi zrobiły się nabrzmiałe rzadnego bulu.czy mimo negatywnych testów mogę być wciąży,proszę opomoc.

Odnośnik do komentarza

angela325
To albo idź do lekarza, choć ten też może Cię odesłać z kwitkiem albo zrób to badanie krwi, tylko że nie pamiętam jak się ono nazywa, To Ci da większą pewność czy jesteś w ciąży czy nie.

ten test z krwi to betaHCG

Odnośnik do komentarza

~KASKA360
Witam mam 27 lat ostatni okres miałam 20-12-2012z moich obliczen powinnam dostac następny 19-01-2013 robiłam test ciążowy 21-01 wyszedł negatywnie powtóżyłam test dwa dni puzniej znów wyszedł negatywnie wczoraj dopiero zauwarzyłam że moje piersi zrobiły się nabrzmiałe rzadnego bulu.czy mimo negatywnych testów mogę być wciąży,proszę opomoc.

Witam!
Proszę pamiętać, że zdarzają się sytuacje, kiedy testy ciążowe dają wyniki fałszywie ujemne, choć zdarza się to dość rzadko. W takich przypadkach wskazane jest wykonanie bardziej wiarygodnego badania, czyli ocena poziomu beta-HCG z krwi. Badanie to wykona Pani w każdym laboratorium.

Odnośnik do komentarza

~vera1989
mi okres spoznia sie 3 dni oststni okres mialam 30.12.12 i wspolzylam z mezem zaraz po miesiaczce kilka razy. kiedy moge zrobic test? pozdrawiam

Witam!
By test ciążowy był maksymalnie wiarygodny należy go wykonać po około 14 dniach od stosunku. Właściwie może Pani zatem wykonać test już jutro z porannej porcji moczu.

Odnośnik do komentarza

Lek. Izabela Więch
~vera1989
mi okres spoznia sie 3 dni oststni okres mialam 30.12.12 i wspolzylam z mezem zaraz po miesiaczce kilka razy. kiedy moge zrobic test? pozdrawiam

Witam!
By test ciążowy był maksymalnie wiarygodny należy go wykonać po około 14 dniach od stosunku. Właściwie może Pani zatem wykonać test już jutro z porannej porcji moczu.

dziękuję za odpowiedź i zrobię test jutro rano ;-)

Odnośnik do komentarza
Gość niecierpliwa095

Witam. Ostatnią miesiaczke dostałam pod koniec października(mam nieregularna). 22 listopada kochalam sie , z zabezpieczeniem, ale chyba pękła, zrobilam już 2 testy-negatywne. Dzisiaj zobaczyłam że mam lekko za okraglony brzuszek(zawsze plaski). Jestem senna, nie mam dużego apetytu. Czy mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość zakłopotanaaaa

Witam ! staram się o dzidziusia. przez kilka miesięcy miałam problem z cystami głównie na prawym jajniku. okres mam nie regularny ale ostatnio w miarę się unormował ostatnią miesiączkę mialam 27.12.2012r a wczesniejsza jeszcze 27.11. i wynika ze teraz powiinam już dostać ale jej nie ma . bolą mnie piersi jak zawsze przed okresem a brzuch nie (o dziwo) tylko czasem kłucie jajników bądz tak z boku brzucha. Czy możliwe że to ciąża ???proszę o odpowiedź :) nie chce robić jeszcze testu by się nie rozczarować a do lekarza mam za kilka tygodni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~zakłopotanaaaa
Witam ! staram się o dzidziusia. przez kilka miesięcy miałam problem z cystami głównie na prawym jajniku. okres mam nie regularny ale ostatnio w miarę się unormował ostatnią miesiączkę mialam 27.12.2012r a wczesniejsza jeszcze 27.11. i wynika ze teraz powiinam już dostać ale jej nie ma . bolą mnie piersi jak zawsze przed okresem a brzuch nie (o dziwo) tylko czasem kłucie jajników bądz tak z boku brzucha. Czy możliwe że to ciąża ???proszę o odpowiedź :) nie chce robić jeszcze testu by się nie rozczarować a do lekarza mam za kilka tygodni. Pozdrawiam

wiatam ja wczoraj pytalam kiedy moge zrobic test i pani doktor napisala ze na drugi dzien z rannego moczu :) tak wiec wyszedl pozytywny ale dla pewnosci pojechalam zrobic beta hcg i wyszlo 383,3 w labolatorium powiedzieli ze to nie caly 4 tydzien :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza

witam, mam pytanie...
z moim chłopakiem uprawiałam stosunek przerywany kilka dni temu.. jednak nie doszedł we mnie, tylko w porę wyjął. mam nieregularne miesiączki ale wydaje mi sie ze miałam wtedy dni płodne... czy jest duże prawdopodobienstwo ze od jednorazowego stosunku przerywanego zajde w ciąże?? bardzo sie tego boję

Odnośnik do komentarza

Witam
Mam podobny problem jak większość osób które pisały w tym poście.
W nocy z 1 na 2 stycznia kochalam się z chłopakiem mimo zabezpieczenia najpierw wszedł do mnie bez prezerwatywy.Pare dni wcześniej odstawiłam tabletki. Robiłam test 7 dni po stosunku,14 dni po stosunku i ostatni z porannego moczu jakies 25 nis po stosunku i wszystkie negatywne. Nie mam żadnych objawów tylko ostatnio mam nadbrzmiale piersi. Sutki nie sa wrazliwsze niż zawsze ,brak bólu podbrzusza itp. Pomimo negatywnych testów nie dostałam jeszcze okresu a powinnam. Ostatni negatywny test robilam w dniu kiedy powinnam mieć okres. W zwiazku z tym że okres mam nie regularny cięzko stwierdzic ty był to pierwszy dzien spodziewanej miesiaczki czy tez jeden z kolejnych. Czy brak okresu może byc spowodowany odstawieniem tabletek i tego że w ostatnim czasie nieco przytyłam?
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, proszę o podpowiedź... Po hospitalizacji w klinice endokrynologogicznej, między innymi stwierdzon zespół policystycznych jajników. Jako takich objawów nie mam prócz zmory, która odbiera mi siłę - przybieram na wadze, 10 kg w ciągu 1,5 roku. Mam rozregulowane miesiączki bo nawet co dwa miesiące, nie mam czasu pójść do lekarza aby zastosował odpowiednie leczenie ( chyba bardziej strach przed ciągłym leczeniem i jeżdżeniem po lekarzach ) teraz w związku z tym pojawia się obawa, czy zajdę w ciążę jeszcze. Mam 28 lat, cudowną córę 6 lat. Nie potrafie rozpoznawać zachowań swojego ciała jak kiedyś.. Nie uważamy specjalnie z mężęm. Współżyjemy nie zabezpieczając się, stosunki przerywane. Będzię dzidzia to super, nie będzie na ten moment, też ok...ale no właśnie, boli mnie bardzo podbrzusze, stały, tepy ból, powększone podbrzusze, jakby oponka mi urosła?piersi nieco powiekszone, jakby jędrne, ptworne bóle głowy.. Z okresu pierwszej ciąży pamiętam książkowe objawy, bóle podbrzusza ale znośne, powiększone i wrażliwe piersi, nudności, wymioty, awersja do zapachów - znienawidziłam ulubione perfumy:p teraz jest inaczej, zupełnie jakbym nie zała siebie..

Odnośnik do komentarza

we wrześniu odstawiłam Evrę, po czym każdy z kolejnych cykli zaczął się wydłużać (29, 31, 34 dni). Obecny cykl trwa już 40 dni i nadal nie mam okresu. Nie wykonałam jeszcze testu ciążowego, bo nie miałam możliwości, a do lekarza mogę najwcześniej w nast. tyg. Czy takie opóźnienie może być też spowodowane rozregulowaniem cyklu po plastrach?

Odnośnik do komentarza
Gość zakłopotanaaaa

~vera1989
~zakłopotanaaaa
Witam ! staram się o dzidziusia. przez kilka miesięcy miałam problem z cystami głównie na prawym jajniku. okres mam nie regularny ale ostatnio w miarę się unormował ostatnią miesiączkę mialam 27.12.2012r a wczesniejsza jeszcze 27.11. i wynika ze teraz powiinam już dostać ale jej nie ma . bolą mnie piersi jak zawsze przed okresem a brzuch nie (o dziwo) tylko czasem kłucie jajników bądz tak z boku brzucha. Czy możliwe że to ciąża ???proszę o odpowiedź :) nie chce robić jeszcze testu by się nie rozczarować a do lekarza mam za kilka tygodni. Pozdrawiam

wiatam ja wczoraj pytalam kiedy moge zrobic test i pani doktor napisala ze na drugi dzien z rannego moczu :) tak wiec wyszedl pozytywny ale dla pewnosci pojechalam zrobic beta hcg i wyszlo 383,3 w labolatorium powiedzieli ze to nie caly 4 tydzien :D:D:D:D

dzięki wielkie :) mam nadzieję że się uda jak coś już bedę wiedzieć to napisze :)

Odnośnik do komentarza

Witam Może jesteś mi wstanie pomóc:) Ostatnią miesiączkę miałam 11/12. Od 18/12 współżyłam z mężem bo staram sie o dziecko.Czekała w styczniu na następną ale nie przyszła. Wiec zrobiłam test 3 dni po spodziewanej miesiączce wynik negatywny. Poczekałam parę dni i dalej miesiączki nie ma wybrałam się do lekarza. Gin zrobiła mi USG brzucha i stwierdziła ze nic tam nie ma przepisałam mi luteinę pod język i brać tydzień. Tak zrobiłam ale nic to nie dało bo miesiączka dalej na wakacjach. Zrobiłam ponownie test wynik negatywny. 28/01 wybrałam się do bardzo dobrej gin stwierdziła ze mam powiększoną macicę i jestem w ciąży. Dziś zrobiłam badanie BHCG wynik 0,50 Norma 2,90. Czy to oznacza ciążę. Czy możne jestem we wczesnej ciąży. Proszę o pomoc bo już głupieję. Dodam że mam temperaturę 37,5, chodzę bardzo często siusiu i zbiera mnie cały dzień na wymioty i prawie już tydzień boli mnie brzuch i jajniki.

Odnośnik do komentarza

witam, mam pytanie...
z moim chłopakiem uprawiałam stosunek przerywany kilka dni temu.. jednak nie doszedł we mnie, tylko w porę wyjął. mam nieregularne miesiączki ale wydaje mi sie ze miałam wtedy dni płodne... czy jest duże prawdopodobienstwo ze od jednorazowego stosunku przerywanego zajde w ciąże?? bardzo sie tego boję

Odnośnik do komentarza

ejkedyta
Witam Może jesteś mi wstanie pomóc:) Ostatnią miesiączkę miałam 11/12. Od 18/12 współżyłam z mężem bo staram sie o dziecko.Czekała w styczniu na następną ale nie przyszła. Wiec zrobiłam test 3 dni po spodziewanej miesiączce wynik negatywny. Poczekałam parę dni i dalej miesiączki nie ma wybrałam się do lekarza. Gin zrobiła mi USG brzucha i stwierdziła ze nic tam nie ma przepisałam mi luteinę pod język i brać tydzień. Tak zrobiłam ale nic to nie dało bo miesiączka dalej na wakacjach. Zrobiłam ponownie test wynik negatywny. 28/01 wybrałam się do bardzo dobrej gin stwierdziła ze mam powiększoną macicę i jestem w ciąży. Dziś zrobiłam badanie BHCG wynik 0,50 Norma 2,90. Czy to oznacza ciążę. Czy możne jestem we wczesnej ciąży. Proszę o pomoc bo już głupieję. Dodam że mam temperaturę 37,5, chodzę bardzo często siusiu i zbiera mnie cały dzień na wymioty i prawie już tydzień boli mnie brzuch i jajniki.

Witam!
Podana wartość betaHCG wskazuje, że bez wątpienia nie jest Pani w ciąży. W celu określenia przyczyny braku miesiączki wskazane jest wykonanie dokładniejszych badań hormonalnych - w celu uzyskania skierowania proszę skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Gość zakłopotanaaaa

Witam!! Piszę aby się dowiedzieć czegoś więcej otoż staramy się o dzidziusia już od listopada 2012 roku ale niestety nic z tego bo miałam problemy z cystą na prawym jajniku ale już pod koniec grudnia mi przeszło i narazie nie mam z tym problemu więc próbujemy dalej ostatni @ miałam 30.01.2013r cykle mam co 31 dni w miarę reguralne . a więc jeszcze do okresu troszkę czasu mam a okropnie mnie bolą sutki gdy lekko dotknę takie objawy miałam tylko przed okresem i zastanawiam się czy może to jednak ciąża jak narazie więcej objawów nie mam chyba że czasem mnie boli podbrzusze ale tylko chwilami. może ktoś tak miał ?? Proszę o odpowiedzi tak bardzo bym chciała dzidziusia

Odnośnik do komentarza
Gość zakłopotanaaaa

~zakłopotanaaaa
Witam!! Piszę aby się dowiedzieć czegoś więcej otoż staramy się o dzidziusia już od listopada 2012 roku ale niestety nic z tego bo miałam problemy z cystą na prawym jajniku ale już pod koniec grudnia mi przeszło i narazie nie mam z tym problemu więc próbujemy dalej ostatni @ miałam 30.01.2013r cykle mam co 31 dni w miarę reguralne . a więc jeszcze do okresu troszkę czasu mam a okropnie mnie bolą sutki gdy lekko dotknę takie objawy miałam tylko przed okresem i zastanawiam się czy może to jednak ciąża jak narazie więcej objawów nie mam chyba że czasem mnie boli podbrzusze ale tylko chwilami. może ktoś tak miał ?? Proszę o odpowiedzi tak bardzo bym chciała dzidziusia

mijają kolejne dni a u mnie bez zmian dalej mnie bolą sutki.. a do przyjścia @ jeszcze ok tygodnia. proszę o jakąś odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...