Skocz do zawartości
Forum

Brak czucia w palcu


Rekomendowane odpowiedzi

Tak od początku. Tydzień temu skrecilam sobie kciuka i coś jeszcze z nadgarstkiem. W piątek byłam u lekarza i założył mi szynę gipsowa . W sobotę miałam dziwne czucie w palcu, w poniedziałek to uczucie ( coś takiego, jak się uderzysz w łokieć) miałam na całym kciuku, wieczorem zdjelam szynę,i dotykając kciuka od góry niezbyt czułam . A na szynie zauważyłam taką górkę w miejscu połączenia kciuka z nadgarstkiem . We wtorek poszlak do lekarza, ten w sumie nic nie powiedzial tylko zamienił szynę na pełny gips. Dzisiaj znowu to samo uczucie, wystarczy że mam rękę w dół, albo lekko przycisnąć gips. Mam pytanie, co to może być, czy mam iść do lekarza czy to normalne?

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że Cię gips uciska i to jest przyczyną mrowienia. Spróbuj rozruszać trochę rękę. Jeśli objawy będą stopniowo będą ustępować, to możesz poczekać do wyznaczonej kontroli. Ważne jest abyś jak najwięcej przedramię z dłonią trzymała na temblaku. Nie może być stale opuszczona na dół.
Natomiast, jeżeli drętwienie, palenie, brak czucia będzie coraz większy i rozleglejszy na nic nie czekaj tylko koniecznie idź do ortopedy na ostry dyżur. W przeciwnym wypadku może dojść do porażenia nerwu promieniowego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...