Skocz do zawartości
Forum

Biegunka u dziecka


Gość Lenka120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Moje 12sto miesieczne dziecko zaczelo jednego dnia nagle wymiotowac,rano byly to niewielkie ilosci i wygladalo to jak flegma z nosa poniewaz wczesniej byla chora i miala zatkany nosek i kaszelek,potem zwracala wszystko co jej dalam,Nastepnego dnia wymioty ustapily ale zaczela sie biegunka,caly czas podawalam jej plyny nawadniajace,ale nie jestem pewna czy nie jest odwodniona.Trwala ok 3 dni liczac luzniejsze stolce i te naprawde wodniste teraz niepokoi mnie fakt ze robi kupke niemal ze tym co zje,jakgdyby jedzenie przelatywalo przez nia?to chyba nie jest normalne?co ma mam robic,pomozcie!!!

Odnośnik do komentarza

Musisz obserwować, czy dziecko się nie odwodniło. To jest małe dziecko, na Twoim miejscu pojechałabym do lekarza. Miałam podobny przypadek ze swoim 4-ro latkiem pierwszego dnia wymioty a po nich na następny dzień biegunka. Podawałam elektrolity w płynie, probiotyki Acidolac Junior i dużo picia. Probiotyki podawałam jeszcze do dwóch tygodni.

Odnośnik do komentarza

~Veea
Witam.Moje 12sto miesieczne dziecko zaczelo jednego dnia nagle wymiotowac,rano byly to niewielkie ilosci i wygladalo to jak flegma z nosa poniewaz wczesniej byla chora i miala zatkany nosek i kaszelek,potem zwracala wszystko co jej dalam,Nastepnego dnia wymioty ustapily ale zaczela sie biegunka,caly czas podawalam jej plyny nawadniajace,ale nie jestem pewna czy nie jest odwodniona.Trwala ok 3 dni liczac luzniejsze stolce i te naprawde wodniste teraz niepokoi mnie fakt ze robi kupke niemal ze tym co zje,jakgdyby jedzenie przelatywalo przez nia?to chyba nie jest normalne?co ma mam robic,pomozcie!!!

Witam!
Opisana przez Panią biegunka może mieć wiele przyczyn. Najprawdopodobniej jest to wynik infekcji pokarmowej (np. rotawirusowej). Teoretycznie może być to jednak także wynik poważniejszych schorzeń. W celu oceny stanu dziecka, w tym nawodnienia proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą!

Odnośnik do komentarza

Przy biegunce u mojej Ani też zawsze stosuje płyn nawadniający i
probiotyk. Ostatnio mieliśmy orsalit, chętnie piła smak malinowy, nie
doszło do odwodnienia, mała nie osłabła i dobrze się czuła. Po
nawodnieniu podawałam jej probiotyk, wszystko dobrze się skończyło.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej rozpuścić go w wodzie, wtedy ma najskuteczniejsze działanie,jednocześnie dochodzi do nawodnienia i wchłonięcia elektrolitów, soki czy mleko nie nawadniają tak dobrze. Ania ma prawie dwa latka i przez
rureczkę, spokojnie na dwie raty wypiła płyn. Może pani tu doczytać,
jak są jakieś wątpliwości, w sieci jest dużo informacji www.orsalit.pl

Odnośnik do komentarza
Gość mama OLI i ALI

Orsalit koniecznie niech pani rozpuści w wodzie, nasz pediatra mówi, że tylko w taki sposób odpowiednio nawodni pani dziecko, schłodzony lepiej smakuje. Mnie i moją rodzinie już nie raz płyn nawadniający uchronił przed dożylnym nawadnianiem w szpitalu. Przy dzieciach warto mieć go zawsze w domowej apteczce, zarówno płyn jaki i probiotyk.

Odnośnik do komentarza
Gość aniczka pla

Moje 4-ro letnie dziecko nie raz miało biegunkę, na szczęście ani razu nie wylądowaliśmy w szpitalu. Podaję dziecku do picia elektrolity małymi porcjami i synbiotyk acidolac, gotuję rosołek na ryżu i marchwi.

Odnośnik do komentarza
Gość dobra mama

u nas standardowo lactoral i orsalit przy biegunce, probiotyk żeby skrócić czas trwania biegunki a orsalit żeby uzupełnić utraconą wodę i elektrolity, co prawda ja mam młodsze dziecko ale u Was pewnie też się sprawdzi

Odnośnik do komentarza

koniecznie orsalit, to pierwszy lek jaki podaję przy pierwszych objawach:biegunce albo wymiotach.Jak dziecko nie chce to nie zmuszam do jedzenia ale musu pić.Najgroźniejsze takiej sytuacji jest odwodnienie. Jeśli do tego jest jeszcze gorączka to może nastąpić szybciej, bo organizm szybko traci wodę...

Odnośnik do komentarza
Gość mama Julki

Po pierwsze uzupełnij niedobór wody, podaj mu orsalit z elektrolitami, rozrób go według ulotki, schłodź i podawaj. Nasz pediatra mówi, że przy ostrej biegunce do trzech godzin należy doustnie nawodnić dziecko. Najważniejsze żeby nie doszło do odwodnienia. Możesz również podać smecte – jeżeli narzeka na bój jelit oraz probiotyk. Sucharki, chrupki kukurydziane oraz ryż z jagodami również wskazane.

Odnośnik do komentarza

nam bardzo pomaga marchwianka i jagody to do jedzenia, natomiast najważniejsze by dziecko dużo piło i jak wspomniane wcześniej wiele razy elektrolity, ja kupuję orsalit bo ma do wyboru wiele smaków, nie zawiera substancji słodzących, moje dziecko jeszcze cieszy się z ładnych opakowań i różnych gadżetów a w opakowaniu orsalitu jest pojemniczek i rureczka przez którą moje dziecko pije

Odnośnik do komentarza

Takiemu maluchowi spokojnie możesz dać krople multilac baby, można je podawać od 2 miesiąca życia, mojemu maluszkowi je daję. To taka mała ilość że nawet dziecko nie poczuje, a mój to się zawsze wybitnie kręci jak mu coś trzeba podać.

Odnośnik do komentarza

Powiem wam, że ja mam malutkie dziecko i mi pani doktor poleciła kropelki acidolac baby. Dzięki temu brzydka kupa przeszła, a flora jelit wróciła do normy. Dziecko długo się nie męczyło i nie było bólu jelit.

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko przynajmniej kilka razy w ciągu roku przynosi do domu rotawirusa, chorujemy zazwyczaj rodzinnie, dlatego w pogotowiu zawsze mam probiotyk, flostrum plus najlepszy, bez dziwnych dodatków w składzie, można nawet noworodkom go dawać

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...