Skocz do zawartości
Forum

Długie cykle krwawienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ! ;)
Piszę do Was z prośbą o poradę i wierzę, ze ją otrzymam ;) otóż, od poczatku.
Zanim zaszłam w ciążę miałam regularne cykle miesiączkowe, co 30 dni i zawsze okres trwał 4 dni. Po urodzeniu synka, wszystko się zmieniło, ale zrzucałam to na dochodzenie do siebie po ciąży i cesarce. Gdy po ok roku cykle dalej miałam nieregularne, poszłam do ginekologa. Okazało się, ze mam maleńką torbiel (ok 2cm). Pani doktor przepisała mi tabletki antykoncepcyjne MYWY. Po nich czułam sie fatalnie, ciągle byłam ospała, dodatkowo wszystko pogorszyło się gdy dostawałam okres. Trwał ok 5-6 dni i był bardzo obfity (najbardziej chłonny tampon starczał na ok 1-2 godziny), byłam osłabiona. Na dodatek zupełnie straciłam apetyt, nie byłam w stanie nic zjeść. Po niecałych 3 miesiącach brania tabletek zdecydowałam się je odstawić, było to około polowy grudnia 2015. Przez bardzo długi czas nie miałam okresu, dostałam go dopiero 14 lutego 2016. Trwa on juz ponad 2 tygodnie. Nie jest obfity, ale jednak krwawię bez przerwy. Czym to może być spowodowane? Czy to normalne po odstawieniu tabletek?
Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza

Może skonsultuj się z innym lekarzem.
Zdarza się po tabletkach, nie często ale się zdarza, że cykl trzeba uruchamiać od nowa.

A tą torbiel to pani doktor widziała raz czy obserwowała ją przez jakiś czas. Torbiele przy nieregularnych cyklach tworzą się przez to, że jajeczko dojrzewa i nie pęka i z tego co wiem taka torbiel się wchłania sama w ciągu 3 cykli bez konieczności ingerencji.

Tabletki antykoncepcyjne tez nie są sposobem na regulowanie cyklu. One po prostu ustawiają cykl sztucznie i maskują problem. Jak je odstawiasz to najczęściej wszystko wraca do stanu pierwotnego.

Lekarz powinien poszukać przyczyny tego dlaczego masz nieregularne cykle. Torbiel nie była tutaj przyczyną a raczej objawem tego, że coś może blokować owulację. Najlepiej zacząć od badań hormonalnych.

Odnośnik do komentarza

No to z tą torbielą tak jak pisałam, możliwe że wcale nie było potrzeby żeby wciskać ci tabletki i sama ci się mogła wchłonąć.

Jest możliwe, że się poprzestawiało po ciąży, po tabletkach też. Nie wiem czy karmiłaś piersią ale często prolaktyna jest powodem hamowania owulacji. Bez badan hormonalnych to można tylko strzelać dlaczego tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...