Skocz do zawartości
Forum

Jak rozsądnie schudnąć?


Gość czekoladkaaaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czekoladkaaaaaaa

Mam ok. 167 cm wzrostu, 15 lat i ważę ostatnio 57 kg. Jakieś 3,5 miesiąca temu ważyłam w granicach 55 kg. Rozumiem to, że przez zimę mogłam te 2 kg przytyc. Ale zależy mi na tym, żeby ważyc przynajmniej te 55 kg (w których czuję się w miarę ok). Natomiast moim marzeniem jest 53 kg... niestety nie wiem, jak je uzyskac. Jestem rozsądna i nie toleruję tzw. głodówek. I nie zależy mi na tym, żeby się głodzic. Chciałabym po prostu w rozsądny sposób trochę zrzucic. Dodam też, ze w tygodniu mam godzinę gry w tenisa oraz godzinę tańca nowoczesnego... Staram się odżywiac zdrowo:
na śniadanie zjadam ok. 250 ml mleka z płatkami (fitella, fitness) ok. 35 g. Na drugie śniadanie mam kanapkę z szynką lub serem żółtym i kawałek papryki/ogórka/etc + jakiś owoc (1/2 jabłka/gruszki/banana lub mandarynka) + woda z sokiem malinowym. Po szkole często łapie mnie głód, więc czasem sięgnę po krówkę/jogurt/łyżeczkę nutelli/etc. Na obiad zazwyczaj udko kurczaka w panierce, 2 średnie ziemniaki lub 120 g makaronu (po ugotowaniu) i surówka. Kolacji nie jadam, chyba że ew. jakiś jogurt lub coś małego słodkiego. Miewam częste zaparcia. Mam niedoczynnośc tarczycy (pod opieką lekarza, biorę leki). Co robic, aby schudnąc?

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

Powinnaś porozmawiać z lekarzem, ponieważ przy swojej chorobie nie możesz sama podejmować takich decyzji. Moim zdaniem masz dobrą wagę. Może wystarczy tylko trochę wzmocnić ciało przy aktywności fizycznej. Gimnastykuj się codziennie, a wysmuklisz ciało.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze, że nie chcesz się głodzić. Twoja waga jest prawidłowa i proporcjonalna do wzrostu i wieku tak więc nie powinnaś się odchudzać. Jednak ze względu na swoją chorobę powinnaś obserwować wahania wagi.Niedoczynność tarczycy powoduje tycie więc trudno będzie ci stabilizować wagę a tym bardzie chudnąć. Jeśli będziesz chciała przejść na dietę to poinformuj o tym swojego lekarza i poproś o dobranie Ci odpowiedniej diety.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...