Skocz do zawartości
Forum

Wysypka u dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o interpretację poniższych zdjęć wysypki która pojawiła się na całym ciele mojej 5 letniej córki. Szczególnie dużo wysypalo ją pod pachami pod lopatkami na nogach i brodzie. Wczorajsza konsultacja z lekarzem pediatra była dość dziwna. Lekarz nie potrafił jednoznacznie zdiagnozować choroby. Na wypisie mamy podejrzenie półpaścia. Nadmieniam ze żadnych innych objawów typu gorączka ból gardła itp nie ma. Jedynie dzień przed wysypem były wymioty i biegunka jednodniowa. Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. Wysypka po 8 godzinach praktycznie znikła. Byliśmy u kolejnego lekarza na konsultacji, podejrzewa alergię bądź pasożyty czekamy na wyniki IgE. Mamy wyniki morfologii, na pierwszy rzut oka widzę podwyższone limfocyty i podwyższona ilość płytek krwi. Czy to wskazuje na konkretną infekcję?

Morfologia
Leukocyty 7,2 K/µl 4,5 — 13,0
Erytrocyty 5,22 M/µl 4,3 — 5,5
Hemoglobina 13,9 g/dl 10,9 — 14,2
Hematokryt ↑ 41,2 % 34,0 — 41,0
MCV 79,0 fl
MCH ↓ 26,7 pg 27,0 — 34,0
MCHC 33,9 g/dl 32,0 — 36,0
RDW 12,6 %
Płytki krwi ↑ 410 K/µl 150 — 350
PCT 0,36 %
PDW 14,5 fl
MPV 8,8 fl
Rozmaz automatyczny
NEU% 42,1 % (3,01) 35,0 — 55,0
NEU 3,01 tys/µl 1,50 — 7,50
LYMPH% 46,1 % (3,30) 40,0 — 60,0
LYMPH 3,30 tys/µl 1,50 — 8,00
MON% ↑ 7,5 % (0,54) 2,0 — 7,0
MON 0,54 tys/µl 0,30 — 2,00
EOS% 4,0 % (0,29) 1,0 — 5,0
EOS 0,29 tys/µl 0,10 — 0,60
BASO% 0,3 % 0,0 — 1,0
BASO 0,020 tys/µl 0,015 — 0,060
Mikroskopowa ocena rozmazu krwi (C32)
Gran. obojętn. o jądrze podzielonym ↓ 40 % 45 — 70
Granulocyty kwasochłonne 3 % 1 — 5
Limfocyty ↑ 51 % 20 — 45
Monocyty 5 % 3 — 8
Limfocyty atypowe 1 %

Odnośnik do komentarza

Moja córa ma zaledwie 3 latka i od małego miała już oznaki alergii… Obecnie stale przyjmuje leki i używa specjalnych kosmetyków do pielęgnacji ciała. Pilnuje jej jedzenia i uważam z czym ma kontakt, ale alergia raz się zaostrza raz jest lepiej. Lekarz zaleca mi wnikliwą obserwacje córki, ale rodzicie którzy mają podobny problem wiedzą jak ciężko jest zauważyć od czego alergia się nasila i co może być głównym czynnikiem wywołującym alergię. Jakiś czas temu udało mi się zauważyć, że wysypka i plamy atopowe nasilają się  zaraz po założeniu świeżo wyparnych ubranek. Odzież i rzeczy córki do tej pory były prane w płynie do prania dla dzieci, ale dalej nie było poprawy. Zaczęłam więc je dodatkowo płukać, zauważyłam lekką poprawę, więc zaczęłam dalej brnąć w ten temat i tak natknęłam się na informacje o nieznanym mi dotąd środku do prania od Bioexperta - Eco saszetce, podsyłam link https://bioexpert.pl/produkty/dom/pranie-bez-chemii/ przeczytałam skład i zdziwił mnie magnes, który pierze i nie wymaga dodatku chemii. Kupiłam więc saszetkę, piorę w niej od 3 tygodni i jestem zadowolona, widzę, że jak ubiorę córkę w uprane za pomocą saszetki ubrania to jej alergia nie zaostrza się. Madzia też jest dużo spokojniejsza i nie drapie się tak często jak kiedyś. Jeśli muszę uprać mocno zabrudzone ubranka to najpierw używam zwykły proszek, a potem przepieram jeszcze pranie za pomocą saszetki, dzięki temu nie pachnie proszkiem i jest delikatne. Dla nas bardzo to pomogło, więc polecam wszystkim czytającym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...