Skocz do zawartości
Forum

Ustalenie cyklu i dni płodnych


Gość e...l

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy ile trwa u ciebie faza lutealna - między owulacją a miesiączką. Jej długość się nie zmniejsza drastycznie z cyklu na cykl więc jeśli wcześniej trwała 14 dni to okres powinnaś dostać koło 32 dc. Po owulacji najlepiej jest odczekać przynajmniej 3 dni na czas niepłodny, zwłaszcza jesli to początki obserwacji.

Odnośnik do komentarza

Dzis mam 28 dc nie mam miesiaczki powinna byc wedlug mojego starego cyklu wczoraj wspolzylam 24 i 25 dc szanse na ciaze w tych dniach sa marne wiec moze faktycznie bedzie w tym mcu 32 dc? Rok temu urodzilam mam jeszcze resztki pokarmu byc moze te wahania wynikaja z zaburzen hormonalnych?

Odnośnik do komentarza

jesli wahania są nie częściej niż 2 razy na rok to nie powinno byc powodów do niepokoju. Lat też nam nie ubywa a z wiekiem to wszystko się zmienia. Ale wiadomo lepiej dmuchać na zimne.

Karmienie też ma wpływ, bo jest wtedy wyższy poziom prolaktyny, a prolaktyna zawsze będzie powodować zaburzenia w hormonach.

Odnośnik do komentarza

Czyli testu ciazowego chyba nie ma sensu robic? Mam troche stresa bo mam roczne dziecko i poki co nie planuje kolejnego a wszystkie przeslanki mowia ze miesiaczka bedzie pobolewa mnie brzuch i plecy czyli wszystko jak dotychczas dziwi mnie tylko to wahanie cyklu nigdy mi sie to nie zdarzylo...

Odnośnik do komentarza

Chcialam jeszcze dodac iz ostatni okres mialam 27 stycznia przed ostatni 3 stycznia wczesniejszy 8 grudnia a ostatnia owulacje tzn mysle ze to owulacja 13 lutego tj pojawil sie wtedy sluz o konsystencji bialka jaja kurzego kalendarz przewidywal owu na 8 lutego. Od trzech dni jestem chora i zazywam augmentin

Odnośnik do komentarza

Termin miesiączki ściśle zależy od terminu owulacji a zazwyczaj ludzie postrzegają to dokładnie odwrotnie.

Z kalendarzyka nie wyliczaj. Liczą się objawy. Śluz też nie jest tak do końca pewny chyba, że masz regularne cykle albo obserwujesz go przez cały cykl a nie kończysz po owulacji. Najlepiej jest dla potwierdzenia mierzyć temperaturę.

Odnośnik do komentarza

4 dni to za wcześnie żeby doszło do zagnieżdżenia więc jeśli nie było innych stosunków to jest za wcześnie żebyś była w ciąży. Do tego potrzeba przynajmniej 6 do 12 dni od owulacji. Jesli okres się spóźnia to (w tej chwili) nie jest to spowodowane ciążą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...