Skocz do zawartości
Forum

Próby zajścia w ciąże


Gość KochamMaluszkii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KochamMaluszkii

Witam mam problem z zajściem w ciąże staram się o dziecko z partnerem od ponad roku i nie mogę 'zajść' on ma już dziecko z poprzedniego związku . Również starałam się o ciąże z poprzednim partnerem i również nie mogłam po czym mnie zdradził i urodził mu się piękny syn . Nie mogę stwierdzić kiedy i czy mam wgl owulacje ponieważ okres mam nieregularny. Przy badaniu ginekologicznym (cytologia,usg,i badanie ogólne) wszystko było jak najbardziej ok w jaki sposób bym mogła sprawdzić czy wszystko jest ok? czy to drogie? i ile to trwa? Może jakieś porady prywatne mam z tymi problemami . Dziękuje z góry :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Musisz isć do ginekologa i powiedzieć o tym problemie i o tym że od roku się starasz. Powinien zlecić badania hormonalne i badania, które określą czy w Twojej macicy panuje odpowiednie środowisko. Bo czasami jest tak, że ph np jest zbyt kwaśne i plemniki szybko obumierają. Jeśli jesteś ubezpieczona to takie badania chyba nic nie kosztują.
Jeżeli Twój lekarz oleje sprawę to go zmień.

Odnośnik do komentarza

Możesz sprawdzić czy masz owulację i tutaj regularność nie ma nic do rzeczy. Regularne cykle sa tylko potrzebne do kalendarzyka małżeńskiego a jak wiadomo ta metoda nie jest zbyt polecana nie tylko przy zapobieganiu ciąży. Poszukaj informacji o NPR (Naturalne Planowanie Rodziny) i jak wyznaczać płodność poprzez śluz, temperaturę ciała czy szyjke macicy. na portalu 28 dni było dobrze opisane. W twoim przypadku jeśli masz nieregularne cykle to powinnaś przede wszystkim opierać się na mierzeniu temperatury. można w ten sposób nawet stwierdzić niektóre problemy. Ja u siebie np zawsze zaobserwowałam kiedy mam niewydolność ciałka żółtego i że się faza lutealna skraca, taki bonus. Możesz zaobserwować że jajniki maja problem z owulacją i że zbiera sie do niej kilka razy w cyklu (to jest najczęściej u kobiet które mają problemy z nieregularnymi cyklami). ale to najpierw trzeba poczytać i poznać trochę swój organizm. Duzo osób ma problemy z płodnością tylko dlatego że nie potrafią określić dni płodnych.

To że facet ma już dziecko to nie znaczy że wina tez nie może leżeć po jego stronie. Plemniki też z wiekiem mogą stać się słabsze, szczególnie jeśli facet ma jakieś używki na sumieniu i niezdrowa dietę.

Dla pocieszenia ci powiem że mi i mężowi udało się po 6 latach jak przestaliśmy się starać. Nie to że staraliśmy się przez całe 6 lat, bo raz praca była a raz nie i tak z przerwami. Zresztą mąż miał taka pracę że, że tak powiem nie zawsze dało się ją dostosować do mojej owulacji. Tu oczywiście żartuję, ale tak było że często pracował i to nawet ponad dobę i na wyjazdach więc tym trudniej.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem powinniście współżyć wtedy, kiedy macie na to ochotę. Stosujcie tylko jakiś wspomagacz np żel ułatwiający zapłodnienie. Dobre są pre-seed albo conceive plus.
I mimo wszystko udaj się do ginekologa, powinien zdiagnozować problem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...