Skocz do zawartości
Forum

'Lekowy' posmak po zatruciu zęba


Gość posmak

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
Wczoraj miałem wizytę u pani stomatolog. Wizyta miała przynieść odpowiedź czy szóstka dolna, będąca w stanie dość rozległej próchnicy nadaje się jeszcze do odratowania.
Z tego co zrozumiałem (z racji lekkiego otumanienia - znieczulenie+niezbyt komfortowa pozycja+ból+fakt, iż staram się w takich sytuacjach myśleć o czymkolwiek innym;) ) ząb został odbudowany, wyczyszczone zostały kanały (bolało to momentami bardzo mocno, lecz jak domniemam to zupełnie normalne, nawet przy znieczuleniu miejscowym), do zęba zaaplikowano trutkę (?), następnie założono opatrunek.
Druga i jak zrozumiałem ostatnia wizyta za niespełna 2 tygodnie. Pragnę wspomnieć, że poprzedni ząb - w dużo lepszym stanie - został wyleczony podczas jednej wizyty u tej samej pani lek. stom.)
Pytanie jednak dotyczy jak wskazuje temat dziwnego posmaku (zapachu z ust w zasadzie), który pozostaje już przez te dwadzieścia kilka godzin. Czy to normalne? Tak najszybciej i pewnie najcelniej określiłbym go jako mocno lekowy, przypominający jakby zapach gabinetu stomatologicznego.
Ponadto większych dolegliwości bólowych nie stwierdziłem, staram się oszczędzać tę stronę (w zgodzie z zaleceniami lek. stom.)
Próbowałem znaleźć na forum odpowiedź, jednakże często opisywane sytuacje były znacząco inne.

Odnośnik do komentarza

Hej, miałam taki sam problem jak Ty. Po zatruciu zęba przez dwa tygodnie, aż do kolejnej wizyty u stomatologa czułam dziwny posmak lekarstwa w ustach. Trutka jest to lek, który podczas jedzenia, picia czy połykania śliny, daje nie miły smak w ustach. Po wyjęciu trutki już było wszystko ok. Stomatolog mi powiedział, że po założeniu lekarstwa do zęba, dziwny posmak i zapach w ustach jest to normalny objaw.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...