Skocz do zawartości
Forum

ból kilku zębów zwykle po lewej górnej stronie szczęki


Gość zębalki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zębalki

Witam na początek chce zaznaczyć, że mój problem trwa już prawie dwa miesiące. Chodzi o ból górnych zębów po prawej stronie szczęki, jest to ciągły ból bardziej tępy i ciągły, ale nie jest tak intensywny, że utrudnia funkcjonowanie, nie utrudnia zasypiania mam też wrażenie, że nawet ustępuje, a w nocy mnie nie budzi. Rano ból zębów rozpoczyna się zwykle około południa. Zęby nie bola podczas jedzenia, nie są też nadwrażliwe na ciepłe czy zimne, nie potrafię precyzyjnie zlokalizować tego bólu tak jakby to była 4,5 lub 6, czasem ten ból rozchodzi się na przednie zęby prawej strony szczęki. Czasem też bolą mnie zęby żuchwy tej samej prawej strony. Byłam dwa razy u dentysty zęby opukane, badane reakcje na zimno i RTG zębów tej strony i nic nie wykazało, wymieniono mi też plombe w tej 6 ale jak się potem okazało niepotrzebnie, bo pod nią wszystko ok. Dentysta stwierdził, że on nic tam nie znajduje. Stwierdził za to bruksizm, który wiem sama że trwa już od kilku lat. Od 4 dni noszę szynę relaksacyjną na dolne zęby. Od jakiegoś czasu mam też wrażenie że dolne zęby nie pasują do górnych. Przez tydzień bralam antybiotyk zapisany przez dentystę i nie zaobserwowała wyraźnej poprawy. Dodam, że jestem alergikiem z nosa może mi ciec nawet dwa dni z rzędu, w kwietniu zeszłego roku usunięto mi pękniętą górną 6 strony lewej, dodam, że od dziecka mam tylko pół prawej górnej 2 reszta to dorobiona plomba, ale ząb jest nadal żywy i dentysta nie widzi w nim nic co mogłoby robić te objawy, uzupełnienie tego zęba też zostało zmienione w październiku zeszłego roku. Za dwa dni mam wizytę u rodzinnego, chce się dowiedzieć kto może mi pomóc jeśli nie jest to stricte problem zębowy. Co to jest? Bardzo bym chciała żeby przestało mnie wreszcie boleć. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...