Skocz do zawartości
Forum

oświadczenie do pracy


Gość pacjentka1000

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pacjentka1000

witam-moja firma państwowa żąda co roku w lutym oświadczenia o tym ile współmałżonek zarobił brutto w roku kalendarzowym poprzednim.Czyli w tym roku zarobek za 2015.
Czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć czy jest to uregulowane prawnie, że to jest tajemnica, i że mąż nie musi podawać, bo sobie nie życzy?
to jest niby potrzebne do spraw socjalnych w moim zakładzie...
A jeśli jest na to jakiś paragraf....kodeks to też proszę

Odnośnik do komentarza

Nie ma takiego uregulowania prawnego,bo to by nie miało sensu,
w każdym razie możesz odmówić ,jeśli nie składasz żadnych wniosków o dofinansowanie,pożyczki z kasy zap.-poż.itp.,czyli nie korzystasz z żadnych świadczeń socjalnych,
/a jeśli korzystasz i nie złożysz tego oświadczenia,otrzymasz dofinansowanie najniższe z możliwych ,jeśli regulamin zakładu nie mówi inaczej/,
w przeciwnym razie konieczne są zarobki współmałżonka dla wyliczenia średniego dochodu na jednego członka rodziny,
/teraz generalnie zakłady pracy wymagają PIT małżonka/.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

No właśnie - piszecie tutaj o podatkach, a wiecie, jak dokładnie wygląda teraz kwota wolna od podatku? Pytam, ponieważ tam się teraz wiele pozmieniało, a nie ukrywam, że mnie takie kwestie mocno interesują. Korzystam sobie ze strony https://www.artbiznes.pl/zasady-dzialania-kwoty-zmniejszajacej-podatek-i-kwoty-wolnej-od-podatku/ bo mają tam wiele cennych informacji, więc sprawdzajcie, co i jak!

Odnośnik do komentarza

Akurat tak się składa, że wszelkiego rodzaju kwestie podatkowe są niezwykle ważne i ja muszę jeszcze dodać, że mnie właśnie bardzo interesowała rejestracja do zagranicznego VAT. Muszę przyznać, że bardzo fajnie o tym napisano na stronie https://joblife.pl/finanse/rejestracja-do-zagranicznego-vat-czyli-jak-dziala-wspolpraca-z-amazonem/ i tym bardziej jeśli faktycznie zależy nam na współpracy z Amazonem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...