Skocz do zawartości
Forum

Złe samopoczucie u 15-latki a dieta 750 kcal


Gość a...m

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio czuję się przemęczona i kręci mi się w głowie. Nie mam na nic siły. W czerwcu zaczełam się odchudzać. Ważyłam 58 kg i miałam 151 cm wzrostu.Na początku nie odchudzałam się rygorystycznie i jadłam 1500kcal i ćwiczyłam 1 godzine dziennie, potem co nie raz zmiejszałam ilośc kalorii. Teraz nigdy nie przekraczam 750 kcal i biegam 2h dziennie. Waże 49 kg i mam 154 cm wzrostu. Czy moje złe samopoczucie jest spowodowane dietą? Boję się dodawać kalorie, bo nie chcę przytyć. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

750 kcal przy dwóch godzinach biegania i twoim wieku to jest stanowczo za mało. Nawet to 1500 kcal jest za mało.
Jesteś w okresie dojrzewania, więc powinnaś dostarczać swojemu organizmowi pokarmu.
Tak, twoje złe samopoczucie jest spowodowane dietą.
Jak tak dalej będziesz jeść, to możesz doprowadzić do wyniszczenia organizmu albo nawet przytycia, gdyż organizm uruchomi sobie alarm i będzie magazynował pokarm.
Dlatego na twoim miejscu stopniowo bym zwiększała ilość kcal, tak aby nie doprowadzić do pewnego szoku.
Trzymam za ciebie kciuki, abyś się lepiej czuła i nie przejmuj się teraz zbytnio kilogramami.
Jedz zdrowo, ale mądrze!

Odnośnik do komentarza

Przez ostatnie pare tygodni czułam się zmęczona i ospała - jak nie ja... Zawsze byłam wulkanem energii bez względu od pogody czy innych czynników. Oczywiście jak każdy miałam gorsze dni, ale to była rzadkość, a ostatnio miałam same złe dni... I nie, to nie okres. Coś się działo po prostu niedobrego w moim organizmie - dlatego przeszłam się do mojej serdecznej Pani Doktor do kliniki Dethloff na badania genetyczne, które wykazały jaki błąd popełniałam :(. Dieta przepisana przez jednego z "popularnych" dietetyków nie była stworzona pode mnie i się organizm zbuntował. Na szczęście dieta zmieniona i wraca wszystko powoli do normy!

Odnośnik do komentarza

Szczupła i piękna sylwetka – to marzenie każdej z nas. Szczupła sylwetka wygląda zdrowo, daje nam lepsze samopoczucie psychiczne, a co najważniejsze… Sprawia, że same ze sobą czujemy się lepiej. Czy da się to zrobić całkowicie naturalnie? Pewnie! Siła matki natury jest niezwykła, podobnie jak możliwości, które daje zdrowe odżywianie. Co to znaczy odżywiać się zdrowo? Przede wszystkim trzeba zadbać o regulację apetytu. Kluczem wcale nie są katorżnicze diety ze sztywnymi zasadami. Może próbowałaś już różnych diet, ale nie zadziałały? Czas spróbować siły natury – z głową. Wiesz, że być może produkty, które uważasz za zdrowe wcale takie nie są? Sprawdź opinię eksperta na ten temat: youtube com/watch?v=VyOgB9NOzEE.

A może masz problem z cukrzycą? Nie martw się. To nieprawda, że ta choroba oznacza całkowitą rezygnację z dobrych smaków i pogodzenie się z losem. Mając cukrzycę dalej możesz jeść wszystko i cieszyć się życiem, posłuchaj co ma na temat do powiedzenia osoba, która przeszła tę drogę i dzieli się swoim doświadczeniem na kanale Jedz Dobrze By Młynarski.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...