Skocz do zawartości
Forum

Jak przytyć w krótkim czasie?


Gość Sandra5

Rekomendowane odpowiedzi

W lipcu skończę 17 lat ważę nie całe 40 kg , mój wzrost to 162cm . Nie mogę dłużej na siebie patrzeć nie wiem co mam robić . Jem prawie wszystko nie jestem wybredna , staram się jeść co dnia mniej więcej o tych samych porach . Bez śniadania nie wychodzę z domu . Co robić ??? Proszę o pomoc . Pozdrawiam Sandra

Odnośnik do komentarza

Aby przytyć musisz zastosować się do zasad racjonalnego odżywiania się. Jedz 4-5 posiłków dziennie, pij dużo wody. Spożywaj chude mięso i unikaj tłuszczy pochodzenia zwierzęcego. Zamiast cukrów prostych staraj się zamienić je na cukry złożone występujące w wszelkiego rodzaju kaszach i brązowym ryżu. Wprowadź do diety nabiał i produkty mleczne, gdyż są one źródłem białka i wapnia. Staraj się jeść owoce i warzywa co najmniej 0,5 kg dziennie.
Tu masz jeden przykładowy dzień diety na przytycie;
Śniadanie
5 łyżek musli z rodzynkami i orzechami, szklanka mleka, kromka ciemnego chleba z plastrem szynki, 6 rzodkiewek, szklanka herbaty lub kawy.

II śniadanie
Opakowanie twarożku wiejskiego light z łyżką szczypiorku, duży pomidor, 2 kromki białego chleba, szklanka herbaty owocowej.

Obiad
Półtorej szklanki zupy pomidorowej czystej z makaronem i natką, 3 ziemniaki z łyżką kopru, plaster pieczeni wołowej (150 g), surówka z marchwi, jabłka z łyżeczka oleju słonecznikowego, ogórek małosolny, szklanka kompotu z wiśni.

Podwieczorek
Szklanka jogurtu naturalnego, szklanka malin mrożonych lub banan.

Kolacja
3 jajka sadzone z łyżką szczypiorku, 2 kromki ciemnego chleba z masłem, surówka z pomidora, połowy cebuli i szczypiorku, szklanka herbaty z cytryną.

Odnośnik do komentarza
Gość mańka1234

Ja mecze sie z tym długi czas, mam przez swoj wygląd wiele kompleksow,ktore odbijaja sie w moim codziennym zyciu.Nie mam mozliwości stosowania sie do idealnego programu odzywiania ,poniewaz chodze do szkoly,a konkretnie gimnazjum ,co jak wiadomo wiąze sie ze stresem ,itp.Moje zycie od dłuzszego czasu jest podporzadkowane porownywaniu siebie z innymi osobami,ktorych wygląd nie ma wiele do zarzucnia,a nie daleko musze szukać bo taka osobą jest ,np. moja siostra, ktora dodatkowo jest poprostu ładna. czuje sie nieatrakcyjna ,mimo ze od paru osob usłyszalam ze jestem ,ale to nie wystarcza.Szukam jakiegoś suplementu diety , niedrogiego ,jak ,np. herbalife,ale skutecznego i zdowego.Posze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość 1czarna1

Z przykrością stwierdzam, że z naszą przemiana materii chyba nie da się :/ Osobiście jem za pięciu, na noc opycham się słodyczami. Stosowałam odżywki na masę, różne diety a moja waga to stale 50kg przy wzroście 170. Czasem uda mi się przytyć 1-2 kg ale lekki stres i tracę 3kg. Łatwiej jest chyba odchudzającym się niż nam :(

Odnośnik do komentarza

Witam,
Po pierwsze należy jeść 5 posiłków dziennie składających się z pokarmów należących do różnych kategorii, czyli wyliczając w kolejności od największej do najmniejszej objętości, to: warzywa, owoce, produkty zbożowe, nabiał, ryby, mięso, jaja, oleje. Każdy rodzaj pokarmu odgrywa swoją bardzo ważną rolę. Żaden nie zawiera składników pokarmowych w odpowiednich ilościach, dlatego muszą się one wzajemnie uzupełniać.
Na masę ciała składają się tkanki miękkie ( w tym mi.in. mięśnie gładkie i szkieletowe), tkanka tłuszczowa i kościec. Bardzo ważnym składnikiem naszego ciała jest woda, w tkance tłuszczowej stanowi ona ok. 10%, w tkankach miękkich ok.77-78%.
Jeżeli chcemy zwiększyć masę ciała, potrzebne jest do tego białko jako budulec, energia, która umożliwi wykorzystanie białka oraz woda.
Reasumując należy jeść pokarmy bogate w białko (nabiał, mięso, jaja, ryby), w energię pochodzącą głównie z węglowodanów bogatych w błonnik (warzywa, owoce, produkty zbożowe razowe (makaron razowy, chleb razowy, ryż brązowy) oraz węglowodanów łatwostrawnych (ziemniaki, biały ryż, makaron). Proszę nie zapominać o olejach.
Na przytycie polecam w codziennej diecie kaszkę manną (2 łyżki) bez cukru i soli (+ pół łyżeczki masła) ugotowaną na mleku (200 ml) na gęsto, do tego jabłko (tarte lub w kawałkach) i cynamon lub biały ryż ugotowany w lekko osolonej wodzie, a następnie gotowany w mleku na gęsto, do tego jabłko i łyżka śmietany lub jogurtu oraz cynamon. Odpowiednie nawodnienie organizmu również sprzyja budowie mięśni. Należy codziennie wypijać co najmniej 1,5-2 litrów płynów, m. in. w postaci mleka, herbatek ziołowych, zielonych, czerwonych oraz wody mineralnej niegazowanej.

Odnośnik do komentarza

Też miałam taki problem,jedz wiecej warzyw i owoców,po posiłku wypij sok,jedz białe pieczywo,kasze makarony,kluski,cukier,miód,soki owocowe,zupe mleczna.też dużo witamin, napoje z miodem,a po posiłkach deser.i pomoże ci przytyć.

Odnośnik do komentarza

Dori,
Jeśli masz takie wahania wagi to jedynym pomysłem jest – kontrola tarczycy. Przebadaj się, bo na pewno nie jest to naturalna i zdrowa sytuacja.

Natomiast, sam od siebie mogę powiedzieć tyle, że kluczem jest obliczenie bilansu całkowitej przemiany materii. Trzeba jeść o około 10-15% więcej, niż potrzebujemy i waga rośnie. Do tego jakieś odżywki (polecam zerknąć tutaj: https://biocity.pl/odzywki-na-mase-ranking/ ) i waga idzie około 3 kilogramy na miesiąc w górę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...